Lidská práva

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Právo na smrt je jediné právo, které vždy bylo v Sovětském svazu dodržováno

Pod pojmem lidská práva je myšlena hodnota, na jejímž dodržování trváme jen v těch zemích, jejichž situaci momentálně řeší Spojené státy.
Podle OSN, OSA a podobných organizací existují následující lidská práva.

  • Právo na smrt / právo zabít
  • Právo být otrokem / právo otroka vlastnit
  • Právo být bit / právo někoho bít
  • Právo nemít práva / právo nemít práva na právo pro právo
  • Právo na cokoliv na co nemám právo
  • Právo na mariuhanu / marihuana na právo
  • Právo na pivo a slivovici

Tato práva patří pouze lidem a jako takovým jim nemohou být odepřena. Zajímavým jevem ve společnosti jsou bojovníci za práva zvířat, kteří se snaží zrovnoprávnit zvířata s lidmi. Jejich hlavní štáb zvaný též Greenwar se kdysi spojil s masokombináty po celém světě a začali lobovat za práva zvířat. Bohužel po prosazení prvního práva pro zvířata masokombináty odpadly a samotný Greenwar již zcela evidentně nemá šanci.

Politika prosazování lidských práv se stala jedním z hlavních cílů americké politiky, hlavně politického sebevraha George Bushe, který jako jediný člověk (kromě Chucka Norrise) dokázal spáchat tři úspěšné sebevraždy. Jeho politika boje proti světovému terorismu a boje proti bandě pošuků z Arabského poloostrova způsobuje, že lidská práva byla přijata Arabskou radou ministrů a dalších arabů (zkratka Armadka) jako součást islámského práva šaríja. Bohužel arabové píšou zprava doleva, takže poslední právo bylo (arabština nemá potřebné ekvivalenty) přeloženo jako právo na Ovip a Ecivovils. Vrchní muslim pan Abu rozhodl, že to pro všechny Araby znamená právo být všude po celém světě V.I.P. a Civils, tudíž mají všude přednost, ale jelikož jsou civilisté nesmí se po nich střílet.

Diference v pojetí lidských práv[editovat | editovat zdroj]

To, že někde nepohodlného novináře zabijí a zalijí do betonu ještě neznamená, že se jedná o porušování lidských práv. Záleží, v které zemi se tak stane, někde to porušování je, někde ne. Stejné je to i s ostaními právy. Pokud např. u našich kamarádů v Onánu ukamenují ženu či vězní politické odpůrce, je to místní folklór či kulturní odlišnost, která nestojí ani za řeč. Pokud se dějí nepravosti v Číně, je to hrubé porušování lidských práv, o kterém referují všechny sdělovací prostředky.

Úvaha[editovat | editovat zdroj]

Zajímavý názor prezentuje Baloun. Zdá se, že nejen láska, ale i lidská práva prochází žaludkem.

Baloun.jpg „Někdy si myslím, že už mám opravdu dost, že se už do mě nic nemůže vejít, ale toto. Vidím někoho, že jí, nebo ucejtím jen tu vůni, a hned je mně v žaludku jako po vymetení. Začne se žaludek hned zas hlásit o svoje práva a já bych potýkal hřebíky“
II/5 - Z Mostu nad Litavou k Sokalu

Čumni aj na[editovat | editovat zdroj]