Víno

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jeden z nejdůležitějších nástrojů na výrobu vína
Degustace vína je pravým požitkem

„Bez vína není život životem.“

- neznámý autor

„Červené víno holkám rozevírá nohy!“

- Vlasta

„My máme rádi víno, my lujeme krásné ženy a zpěv“

- Vinaři z Chinaski

Víno, rakousky Wieno, pili a uznávali již staří Řekové a Římané a těšilo se mezi nimi značné oblibě. Víno tříbí mysl, vyvolává vznešené myšlenky, smiřuje se životem. Proto si zachovalo oblibu do dnešních dob. Je pravdou, že miliardář klidně zaplatí za láhev vína 100.042,- , kdežto somrák se musí spokojit s krabicovým za 15,- Kč. Účel a účinek je však stále týž.

Druhy vína[editovat | editovat zdroj]

„Šohaju, ty bys chcéu vínko enem z hroznů. Z vinných hroznů? Nechceš včilej od života dajako moc?“

Jednoduše lze říci, že základní dělení vína je podle barvy: bílé, červené, případně růžové. Všeobecně jsou známy další skupiny jako např. stolní, známkové, odrůdové atp. To však pro běžného konzumenta-opilce vcelku nic neznamená, neboť taková vína jsou pro něj nedostupná, jedná se totiž o vína hroznová. Kromě hroznů lze víno vyrobit prakticky z čehokoliv, co obsahuje cukr, škrob, případně obojí. Pouze jetel a kopřivy se jeví k výrobě vína nevhodnými. Jsou tedy ve velké oblibě vína ovocná, například rybízové, jablečné, chlebové a další. Jejich výroba je jednoduchá, levná a zvládne ji každý blbec. Jediný problém u těchto vín je ukrutná kocovina po jejich užití.

Podle následků konzumace dělíme tato vína na:

  • kalňák
  • dunihlav
  • poblijon
  • samoser
  • stěnolez
  • oči-puči
  • čučo
  • záser

Dále rozeznáváme některá specifická vína, jako:

VPP
VPP (Víno Pro Pražáky) je kupodivu hroznové víno. Vyrábí se na zvláštní přání Pražáků, mohou se po něm utlouci. Vyrábí se z odpadu a vyznačuje se především sladkostí a těžkou bolestí hlavy ráno. Příklady: Pražský výběr, Hornický kahan. Mezi tato vína patří i velmi oblíbené krabicové. Na ceně zde příliš nezáleží, při vyšší ceně mají obyvatelé Práglu pocit záruky vysoké kvality.
Krabičák
Oblíbené a velmi dostupné je krabicové víno, tzv. krabičák. Reakcí vína s tetrapakem však vzniká nebezpečné antipiotikum krabicidin S (lat. krabicidinum sactusakum).
Alpský ryzlink
Jeho příprava vyžaduje značnou zkušenost a vytříbenou chuť. Základní surovinou bývá zpravidla co nejhnusnější ovocné víno, jinak nepoživatelné. Na litr vína přijde jedna střední lahvička alpy. Směsí se krátce potřese a je hotovo. Velmi oblíbeno mezi chudšími vrstvami lidu.
Pravý burčák
Za normálních okolností lahoda! Zde se ovšem bude pojednávat o burčáku, běžně prodávaném na Roli a Krautecu. S pravým burčákem má tato perla ovšem společného asi tolik, jako vídeňský řízek, smažený čínským kuchařem na Honolulu, s Vídní. Vždy se jedná zpravidla o záser + kalňák z jablek, výjimečně s přídavkem skutečného burčáku. Účinek zde ovšem bezesporu je, a o to tady jde. A ta láce!

Oblíbené je též:

Ortopedicko-gynekologické víno
Technologická příprava ortopedicko-gynekolodického vína je obzvláště náročná, neb se jedná o víno dvakrát zlomené a ještě na pitchu.

Dle síly rozeznáváme vína:

Dvojchlapové
Pijáka musí dvá chlapi držet, když toto víno pije.
Trojchlapové
Pijáka musí dvá chlapi držet a třetí lít víno ze džbánu rovnou do krku.
Čtyřchlapové
Pijáka musí dvá chlapi držet, třetí lít ze džbánu do krku a čtvrtý tahal za pytlíka, aby polykal.

Smyslem pití těchto vín jsou jednak zdravotní důvody a jednak usnadnění života, protože víno činí život snesitelným, opilec hýří optimismem, vše je snadné a lehké, není neřešitelných problémů. Vínapitel necítí hladu, zimy, životem proskotačí. Snad jen dlužno podotknout, že tato vína nejsou pro každého, slabším náturám by se mohlo i zdát, že jim škodí, ale to je omyl, to je způsobeno pouze psychickou labilitou těchto nevyvedených jedinců.

Dle moravského dělení máme tato vína:

  • Dá sa
  • Nedá sa
  • Dá sa svariť
  • Dá sa Pražákom

Punkové pití vína[editovat | editovat zdroj]

Znamená pití nejkvalitnějších druhů vína souhrně označených jako šató di plast (nebo také šató di box alias šatō d'kartôn). Gurmáni mezi punkery ho samosebou nepijí čisté nóbržto s tesco colou nebo ještě levnější náhražkou. Pak se tento nápoj lidově nazývaný "houba", označuje jako šató cola pi di plast.

Červené víno zpevňuje ňadra[editovat | editovat zdroj]

O blahodárných účincích červeného vína toho bylo zjištěno již mnoho, ale nové objevy prokázaly, že nejen jeho konzumace, ale také vnější použití působí na tělo přímo božsky. Stále více se o tom přesvědčují v kosmetických salonech. Červené víno totiž blahodárně působí třeba na kůži na břichu a na ňadra, která vypíná a zpevňuje," uvedl expert na vinnou terapii z Vědeckého týmu Necyklopedie, který tuto metodu objevil. Speciální krémy s přídavkem červeného vína nebo dokonce pouze čisté víno jsou aplikovány přímo na pleť. "Pokožku je potřeba nejdříve pečlivě očistit od nečistot a pak rovnou na ni aplikovat speciální vinnou masku, která je velice bohatá na vitamin E," prozradil expert Necyklopedie. „Víno kůži dodá pevnost a sílu a výborně ji vyživí. Je pak mnohem zdravější a pružnější“.

„Je to fantastická věc, skutečně to funguje. Bez jakýchkoliv obav vám mohu říct, že jsem na této kosmetice závislá“, řekla novinářům Halina Pawlowská. „Bude to znít sice jako z přihlouplé reklamy na přípravky na zhubnutí, ale pleť je po přípravcích z červeného vína skutečně úžasně vláčná a hlavně pevná. Dokazují to i má ňadra“, konstatovala Halina. „Z časových důvodů mi přípravek musí aplikovat vždy dva technici Necyklopedie.“

1Alkohol.jpg    V rozcestníku CHLAST najdete novou motivaci k chlastání

AlkoholAlkoholismusBakchalářBarmanČeská alkoholicko revoluční stranaHospodaKocovinaLihové milicePípa na lahváčOpilecPivnéPrůtokový ohřívač pivaPraotec Na PlechTuzemskoVýčepní stoliceU MikuláškaU PavoukaVodková pumpaVodkovod


AbsintAktronovicaAlpaBecherovkaKořalkaMetylalkoholOkenaRumSlivoviceVodkaWhiskeyWhiskyZelená
Nejhorší piva světaBraníkGambrihnusOstravarPilsner UrquellPlzeňský PrazmrdRadegastSlovenské pivoStarobrnoStaropramenVelkopopovický KozelElektronické pivo
Víno