David Luiz

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

David Luiz je brazilská kudrnatá krysa, která v současnosti hraje za poloprofesionální londýnský tým ArsenAl FC (chemicky aluminid arsenitý karbidu fluoru). V minulosti čutal za Čelzý, kterou ovšem podle zradil, a to hned dvakrát!

Život[edit]

Krysa se narodila neznámo kdy v kontejneru na plasty ve favele Sao Paula jako osmý potomek čtvrtého vrhu krysy a potkana, nejedná se tedy čistě o krysu, nýbrž o mezidruhového mutanta. Již od útlého mládí se pohyboval ve fotbale, a to jako míč. Místní děti do něj kopaly, jelikož díky svému účesu a dosud malému tělu měl přibližně kulovitý tvar. Když trochu povyrostl, začal se vůči těmto útokům bránit (pokousal děti a nakazil je virem fyzika), a proto se z něj stal obránce. Od té doby šla jeho fotbalová kariéra strmě vzhůru. Prošel Vitórií, Benfikou až se ocitl v Čelzý, která mu dala vše: titul v Lize mistrů, Evropské lize, Premier League či FA Cupu. Stal se jednou z opor týmu. Jenže pak se projevila jeho krysí povaha. Na pozvání kuchaře Ratatouille se odkrysil do Paříže, za níž dokonce vstřelil svému bývalému klubu gól a pak slavil jako opilý potkan v záchodové míse. Čelzý mu však odpustila a když už mu přestaly pokrmy jeho pařížského kolegy chutnat, přestěhoval se zpět. Aby měl zajištěno jídlo, založil si v Londýně svou vlastní restauraci jménem Babbo. Opět se stal oporou týmu. Za vlády Antonia Conteho, který neměl krysy rád, ovšem upadl v nemilost a chystal se londýnský velkoklub opustit. Conteho vláda však padla a během panování Sarriho se mutant rodu Rattus opět dostal do základní sestavy. Jenomže uplynul rok a krysa opět ukázala svou krysí povahu. Pouhý den před uzavřením letního přestupového okna odešel k městskému rivalovi ArsenAlu. Ovšem okolnosti dezerce nejsou přesně známy. Říká se, že krysa začala plešatět (což dokazují recenze z jeho restaurace) a klesá mu tak jeho výkonnost, proto se raději přesunul do slabšího týmu.

Zajímavosti[edit]

Matt Groening se jím inspiroval při tvorbě postavy Leváka Boba v seriálu Simpsonovi, a to nejen vzhledem, ale i podlou povahou.