Dobroser vtíravý

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Dobroser vtíravý - ilustrační obrázek

Dobroser vtíravý (Rectus lumpensis) je zvláštní živočišný druh, který celý svůj život žije v představě, že o co více bude paraziticky systematicky vysávat svého hostitele, o to bude všem lépe, přežívá v lidském společenství od nepaměti.

Historie výskytu[edit | edit source]

V historii byl však jeho výskyt mapován spíše ojediněle. Teprve počátkem minulého století] začala jeho populace výrazněji růst a dnes můžeme v naší euroatlantické civilizační sféře jen s hrůzou sledovat jeho masivní přemnožení.

Vlastnosti[edit | edit source]

Dobroser je absolutně přesvědčený o své pravdě a neustupuje ni krok, ni slovo, ni myšlenku. Kupředu, levá, směrem ke šťastným zítřkům jde přímo, rovně, přes mrtvoly. Vydatně krmen výživnou propagandou svých vůdců stáda hledá každý den i tu nejmenší společenskou skulinku, kde by se mohl přiživit, přisát a vegetovat. Populační klima je mu v současnosti velmi příznivě nakloněno. Rapidně ubývá jeho přirozených nepřátel, naopak téměř geometrickou řadou přibývá možností jeho rozmnožování. Společenská situace dokonce již dospěla tak daleko, že si pomocí kamuflážních triků dokáže vytvořit svá rejdiště i na místech jinak zcela vyžilých, neperspektivních a v podstatě zcela neužitečných.

Hnízdění[edit | edit source]

Dobroserové stále zakládají a zakládají nové kolonie. Na postupně umírajících kusech svých reálných živitelů kují pikle všeobjímajícího sluníčkového dobra, plánují plány, strategují strategie, regulují regulace, dotují dotace, zdaňují daně, lustrují lejstra, diskriminují diskriminace, vymýšlejí výmysly, obohacují obohacené, udávají udavače a blábolí bláboly. S rypáky hluboce zabořenými v korytech erárních pomejí, se správným partajním kancionálem v kapse a vždy otevřenou rukou Páně vyvádějí den za dnem nová mláďata do svých hnízd plných fabulované pravdy, lásky, jistoty, prosperity a zářných zítřků.

Činnost živočicha[edit | edit source]

Každý den z těchto rudých líhní vylétají noví spasitelé světa, kteří chtějí všechny okolo přesvědčit o tom, že pokud právě jim vydají všechny své majetky a svobody, tak jen oni přinesou to pravé dobro dle svého zvráceného přesvědčení, že jen oni, vyučení největšími zasloužilými dobrosery z Prahy, Brusele, Berlína, Kremlu či (Trumpova) Bílého domu, mohou řídit životy všech ostatních lépe, než oni sami.

Výskyt[edit | edit source]

Dobroserové se vyskytují v umělých biotopech, protože by je příroda s jejich přirozenými vlastnostmi již dávno poslala na seznam vyhynulých druhů tak, jak to udělala s jinými jejich línými, nepřizpůsobivými předchůdci, jen čekajícími s otevřenými hubami na donášené krmení.

Potrava[edit | edit source]

Tento zvláštní živočišný druh si opatřuje potravu činností na úřadech, v neziskových organizacích nebo dozorčích radách korporátů.

Použitá literatura[edit | edit source]

Petice za eliminaci tohoto přemnoženého parazita