Republika Tercie A

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Obyvatelé Tercie A využili zavedení bezvízového styku s Kvartou C a dočasně opustili území republiky.

Republika Tercie A je vnitrozemský stát ležící ve střední Evropě. Sousedí celou hranicí s Českou republikou. Rozkládá se na území učebny 104, která se rozděluje na 5 sektorů z toho 5. sektor je vedle učebny 104. V současnosti má 0,000 032 milionu obyvatel. Hlavním městem je prozatím učebna 104. Republika Tercie A je demokratický stát s konzervativně liberální ústavou a politickým systémem založeným na státní radě, senátu a ministerstvech. Hlavou státu je předseda, který s dvěma konsuly tvoří státní radu. Senát je tvořen třemi senátory, kteří jsou voleni každý měsíc lidem. Jsou čtyři ministerstva, která navrhuje senát. Každé ministerstvo má jednoho ministra zvoleného státní radou.

Název a státní symboly[edit]

Oficiálním názvem státu je podle ústavy Republika Tercie A, zkráceně Tercie A. Státní symboly Republiky Tercie A jsou znak, vlajka a hymna.

Obyvatelstvo[edit]

Celkem žije v republice 0,000 032 milionu obyvatel, z toho 46,875% mužů, 50% žen a 3,125% nezařaditelných. Přírůstek obyvatelstva byl v roce 2008 záporný -3,125%. Průměrný věk je zhruba 13,9 let. Tímto věkovým průměrem předstihla dokonce Lidovou Čínu. Počet obyvatel na km2 je 498 520, což je rozhodně největší počet na celém světě (v České republice je to 132 osob na km2).

Při sčítání lidu se 93,75% hlásilo k českému občanství, 3,125% k slovenskému občanství a 3,125% k bulharskému občanství. Češtinou mluví 100% obyvatel, terciánštinou mluví 9,375% obyvatel, bulharštinou 3,125%, slovenštinou 3,125% a esperantem 3,125%. Celkově žije v Tercii A 6,25% cizinců. Je to celkem vysoké procento, na rozdíl od sousedící České republiky (3,5%). V Tercii A je opravdu zázračná 0,000% negramotnost, což je světový unikát. Co se týče sexuální orientace, tak 93,75% je heterosexuálů, 3,125% homosexuálů a 3,125% metrosexuálů. Ve městech žije 100,000% populace.

Politické uspořádání[edit]

Tajné jednání předsedy se státní radou a zástupcem odborů.

Státní útvar Republiky Tercie A je republika. Ideologii má konzervativní liberalismus. Hlavou státu je předseda, který je volen každý rok, nebo také když silně neplní své povinnosti. Státní radu s ním tvoří dva konsulové. První konsul je zahraniční, který udržuje vztahy s vedlejšími třídami a podepisuje mezitřídní smlouvy. Druhý konsul je vojenský[1]. K tomu asi není co dodat. Státní rada hlasuje o ministrech a schvaluje zákony, které nejdřív musí projít senátem. Předseda má právo vetovat zákon, ale poté, co se zákon poupraví, už ho potřetí poupravit nemůže. Senát je tvořen třemi senátory volenými každého dvacátého osmého dne každého měsíce lidem. Senátoři schvalují zákony, navrhují, respektive schvalují ministerstva, a poté, co jsou zvoleni, volí konsuly.

Geografie[edit]

Délka hranice s Českou republikou je 0,03234 km (32.34 metrů). Rozloha činí 64.1900 m² respektive 0.000 064 19 km². Severní okraj země je stěna za tabulí (za tabulí, protože je za tabulí). Jižní okraj země je bořící stěna (bořící se, protože se boří). Západní okraj země je strana u okna (u okna, protože je u okna). Východní okraj země jsou dveře (dveře, protože to jsou dveře). Spodní okraj je podlaha a horní strop (proč, to si každý domyslí).

Mezi nejvýchodnějším a nejzápadnějším okrajem je 0,00705 km (7,05 m). Mezi nejsevernějším a nejjižnějším místem je 0,00917 km (9,17 m). Mezi nejnižším a nejvyšším místem republiky je 0,00360 km (3,60 m).

Vodstvo[edit]

Vlastní vana místo umyvadla byla vždy tajným snem Tercie A. Bohužel omezený státní rozpočet s ní počítá až dva roky po maturitě.
Státní byrokracie nezvládla diakritiku. Místo vany objednala Váňu. Hanba.

Republika vlastní pouze jednu vodní plochu, která je zároveň jediným zdrojem pitné vody. Jmenuje se Umyvadlo. Je to zhruba 0,37% celé plochy. Jezero je napájeno pramenem jménem Kohoutek a jeho vody jsou odváděny ponornou říčkou s názvem Sifon. Občasné povrchové potoky nejsou výjimkou, kvůli častému přetékání jezera a dosud nebyly pojmenovány.

Geologie[edit]

Půdní pokryv se vyznačuje hodně podobnou, či skoro stejnou variabilitou. Nejrozšířenějším typem půd v Tercii A jsou parkety.

Hymna[edit]

Za pravdu

Za pravdu navěky bojujeme,
Svou vlast Tercii A milujeme.
Za pravdu navěky bojujeme,
Svou vlast Tercii A milujeme.

Republika Tercie A,
Země krásná a příjemná.
Za vlast pojďme bratři v boje,
Chopme se všichni své zbroje!

Pozdvihněme láhev, střelme křídu,
V boji padneme za naši třídu.
Probuďme se všichni – sestry, bratři!
Pojďme, vezměme si, co nám patří!

Tercie A – krásná země,
Nevyhyne naše plémě.
Když v boji za vlast padneme,
Svobodu vybojujeme.

V našich srdcích věčný oheň plane,
Do zad nám vítr odvahy vane.
Všichni bratři, musíme se spojit,
Jenom tak můžeme někam dojít.

Příliš dlouho jsme čekali,
Padlé bratry oplakali.
Už nadešla ona chvíle,
Republiky naší milé.

Za pravdu navěky bojujeme,
Svou vlast Tercii A milujeme.
Za pravdu navěky bojujeme,
Svou vlast Tercii A milujeme.

Pozn.: V hymně se střídá 10-slabičná hudba refrénu a 8-slabičná hudba sloky. Popozn.: [2]

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoChacharstánIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASámova říšeSlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKosovoSA KosovoLiberlandLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň