Guht Gnuoy

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pravděpodobná podoba Guhta Gnuoye
Guht Gnuoy zabraňuje vstupu migrantů přes maďarskou hranici
Guht Gnuoy v květnu 2018 přijal pozvání prezidenta Macrona
Na fotografii vypadá poněkud jinak

Guht Gnuoy (malijsky Mamoudou Gassama, svahilsky Gogo Guga) je africký sirotek a přistěhovalec údajně mahagonského původu, ve skutečnosti první černý Sám.

Dětství a dospívání[editovat | editovat zdroj]

Jeho narození lze datovat někdy do konce dvacátého století. Jeho matka Kanika Qara pocházela z ugandského kmene Burkina Faso. V době nelítostné občanské války se Kanika provdala za Evropana Petra Gnuoye, který s ní zůstal v Africe. O rok později se jim narodili dva synové – Guht a Bubu. Kvůli odlišné národnosti jeho otce, to měla rodina Gnuoyových těžké.

Raná dospělost[editovat | editovat zdroj]

Když se Guht připravoval na maturitní zkoušky, propukla v roce 2016 další občanská válka, ve které přišel o celou rodinu, když se trojice jeho příbuzných rozhodla jít na tržnici do města přes minové pole. Někdy v této době se nejspíše připojil k jiným Afričanům na jejich cestě do Evropy.

Přes Balkán[editovat | editovat zdroj]

Přes africké státy a Středozemní moře doputoval na Balkán, kde se přes tzv. migrační trasu dostal k hranici Maďarska se Srbskem. Některá nezávislá média v čele s MF DNES publikovala o neznámém hrdinovi půltucet článků, kde se pokusili odhalit jeho příběh včetně motivů takovéhoto nevídaného hrdinství.

Záhadné zmizení[editovat | editovat zdroj]

O jeho osudu během následujících měsíců jsou jen kusé informace.

Opět v médiích[editovat | editovat zdroj]

Guht Gnuoy se roku 2018 znovu vynořil, tentokrát ve Francii, v Paříži, a stal se celosvětovou senzací poté, co vyšplhal do čtvrtého patra aby zachránil z balkonu visící dítě.

Podobné[editovat | editovat zdroj]