Kripl

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zrentegonvaná hlava zástupce poddruhu Homo Brutus Simple.
Skupina Brutus neskrývá svůj živočišný původ.
Ilustrační foto dvou exemplářů na svých kriplkárách

„Jenom beznadějný kripl zapne to, co jiný vypl.“

- Lidové rčení

„Milý státní kriple, za své zásluhy půjdeš do invalidního důchodu.“

- František Josef I. o vítězi závodů volích zpřežení v Chuchli

Kripl (lat. Homo Brutus) je slepé, leč rozšířené současné vývojové stadium člověka.

Základní poznatky[editovat | editovat zdroj]

Kripl se dělí na dva poddruhy: Kripla nemotorného (Homo Brutus Immobile) a Kripla nechytrého (Homo Brutus Simple). Immobile má většinou neobyčejně rozvinutou inteligenci na úkor fyzické aktivity, u Simpla se nepodařilo ani jedno.

Homo Brutus je od Homo sapiens sapiens na první pohled k nerozeznání a mají i podobnou anatomii. U kripla nemotorného se však projevuje handicap fyzický, u kripla nechytrého psychický. Paradoxně právě Simplům bývají svěřovány důležité funkce v politice a hudebním průmyslu.

Anatomie[editovat | editovat zdroj]

  • Homo Brutus Immobile má odlišnou stavbu těla již na 2,5 -tý pohled. Většinou ho lze pozorovat o holi, berlích či na tryskovém vozidle vlastní výroby (viz níže). Vtip je v tom, že každý jedinec má potenciálně jiný tělesný nedostatek, může se tedy projevit deformace, úbytek nebo zbytečně mnoho končetin a páteře. Naproti tomu matka příroda je obdarovala náhradou čilou inteligencí, takže mezi nemotornými kriply nacházíme matematiky, cimrmanology a další. Za všechny zde mluví Stephen Hawking.
  • Homo Brutus Simple se naopak od člověka moudrého příliš neliší, pouze bývá poněkud ošklivější. Zároveň mezi nimi nacházíme největší pablby lidstva. Těžko říct, proč došlo vývojem k snížení jak fyzické přitažlivosti, tak mentálních schopností; zřejmě si tito lidé příliš dlouho zvykali na byrokracii a vědomí vlastní důležitosti, což nejsou činnosti vyžadující zvláštní inteligenci. Jak již bylo řečeno, kriply nechytré nalezneme v politických a uměleckých sférách. Příkladů je zde možno uvést tolik, že by je sem nahnal jen Chuck Norris, který však zrovna hledá Slunce, aby ho mohl zhasnout, a nemůže nám asistovat. (Poznámka: schovalo se pod skříň.) (Byl jsem tam dřív. Pozn. Chuck Norris.)

Popularita[editovat | editovat zdroj]

O životě uzavřených komunit kriplů toho není moc známo, většinou se totiž pokouší začlenit do společnosti druhu Homo Sapiens Sapiens. Co však víme je, že v kruzích kriplů nemotorných se projevují první náznaky automobilového inženýrství: podobně jako rytíři Jedi si konstruují své světelné meče, každý Homo Brutus Immobile si v raném věku sestaví vlastní Immobile-mobile-immediate, známý spíše pod zlidovělým názvem Kriplkára.

O podílu těchto lidí ve světě vědy již řeč byla, nyní je však třeba se krátce zmínit i o slavných zástupcích kriplů nechytrých. Prvotřídním příkladem je Jiří Paroubek, kripl jako Brno: nehezký a neinteligentní, přitom má (nebo měl) vysoké postavení v české politice. Stejně můžeme mluvit i o Davidu Rathovi či Arnoldu Schwarzeneggerovi. (To bylo ovšem až po skončení jeho působení na filmovém plátně.)

Homo Brutus Simple se objevuje i v hudbě, jako například Dáda Patrasová,Richard Krajčo,, píčo

Anička Dajdou či 50 korun. Můžeme jmenovat i skupinu Brutus, jejíž členové jsou nejchytřejšími známými jedinci poddruhu kriplů nechytrých (určitě tedy nejsou nemotorní).