Krtkozrakost

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
oběť krtčího kousnutí-krtkoběť

Kde to seženu?[editovat | editovat zdroj]

Krtkozrakost je způsobena kousnutím zvířetem zvané Mrtek. Osoba či jiné zvíře se do čtyř až tří týdnů začne cítit slabě, jeho přední končetiny se (vetšinou ruce) začínají zkracovat a krnit, zrak začíná slábnout a vrch hlavy plešatí. Osoba se začne zmenšovat, začíná se předklánět a ruce mají tendenci hrabat (tkzv. prenatální hrabivost).

obrana[editovat | editovat zdroj]

Krtkozrakosti se dá ubránit pouze vyhubením krtků z oblasti výskytu choroby. Protože je krtek hmyz, nejlépe ho zlikvidujete biolitem. Nemáte-li biolit, můžete použít tkanici ke svázání jeho předních paciček a následně krtka uvařit. Vývar krtčí nejezte, je jedovatý! Při zacházení vždy používejte rukavice, očkování ani sérum neexistuje, pokousaný jedinec je odsouzen k trpení krtkozrakostí. Krtkozrakost je tedy NELÉČITELNÁ!

Oběti[editovat | editovat zdroj]

Oběti krtkozrakosti se nazývají krtkoběti. Možná vás to překvapí, ale mezi krtkobětmi je mnoho slavných osobností, např. Bohuslav Sobotka, Ozzy Osbourne nebo Harry Potter. Ročně umře v Česku na krtkozrakost asi 13,8 lidí. Krtkozrakost sama o sobě smrtelná není, ale její následky vám znemožňují běžný život. MHD není pro krtkoběti uzpůsobeno, hrabivou rukou nezmáčknete čudlík k vystupování, nechytnete se tyče, neotevřete dveře, na eskalátor nenastoupíte, do výtahu nevyskočíte. Bankomaty a jiné maty mají malé čudlíky, banky nejsou pro imobilní krtkoběti vhodné. Krtkoběti také nemohou řídit automobil ani jezdit na kole, jediným možným dopravním prostředkem je skateboard. Krtkoběti také nedokážou dlouho plavat, běhat, skákat či šplhat po laně. Problém jim také dělají přítahy a kliky.