Nelogické funkce

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Úvaha o logice.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Logika se vytratí, jakmile překročíte hranice Brna.

—Anonymní Pražák

Nelogické funkce jsou využívány hlavně v elektronických zařízeních a to pro základní aritmetické operace. Jsou například používány v pamětích typu WOM

Existuje mnoho nelogických funkcí, avšak hlavní z nich jsou NeOR, NeAND, NeXOR a NeNOT. Všechny se řídí nepravdivostními tabulkami, definujícími jejich chování, které je nelogické, ale zásadní pro jejich využití.

Nepravdivostní tabulky[editovat | editovat zdroj]

Každý výrobce nelogických hradel (to jsou zařízení vykonávající nelogické funkce) si může přizpůsobit nepravdivostní tabulky ke svým potřebám například pro ušetření peněz k výrobě. Běžně se ale setkáme s chováním, které se mění podle aktuální denní doby, okolního osvětlení a teploty a jiných faktorů, na které se nemyslelo při designování těchto hradel. Nelogická hradla se vyrábí z křemíku, aby se daly po recyklaci použít pro výrobu solárních panelů. Plány pro výrobu těchto hradel jsou přísně tajné a jsou uloženy v tajných úložištích Iluminátů.

Využití v počítačích[editovat | editovat zdroj]

Nelogické funkce NeOR a NeAND jsou využívány v pamětích typu WOM pro komprimaci roztřízených dat před jejich převedením do nulné soustavy. WOM paměti mají široké spektrum využití, například řídicí počítač metra Necyklopedie je osazen paměťmi WOM, což na několik set procent spolehlivě zabrání šíření jakýchkoliv PC virů.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Nelogické funkce vynalezl a používal již Řecký filozof Arcigómes dávno dávno. Po jeho smrti byla tato technologie zapomenuta až do chvíle, kdy v jeho rukopisech (pozor, neplést s Rukopisem královédvorským a zelenohorským) rozluštili informace o nelogických funkcích Indián a Jones kteří své objevy roku 1933 (všimněte si že jde o prvočíslo) zveřejnili jako jejich vlastní nápad.