Šušeň

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Stanislav Řezáč.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Šušeň je staroslověnské označení pro vrkouna. A vrkoun je... Ne, my to vážně nechceme říct. Nechceme, ale musíme. Tento článek potřebujeme kvůli rozcestníku Holub, takže to řekneme. Šušeň je to, co si, samozřejmě když se nikdo nedívá, vytáhnete z nosu, uděláte z toho kuličku a cvrnknete na sklo, jestli se to přilepí. Ta druhá činnost, která se s tím dá dělat, ta je nechutná, takže ji nenapíšem. Ale dobrou chuť, jak je libo, proti gustu žádný dišputát.

Lidi, kteří se uvedeným živí, nazýváme Holubáři a je jim věnován samostatný článek.

Bětka Saša Máňa Dvojka loví šušně. Nejurozenější Holubář ever.

Vlastnosti[editovat | editovat zdroj]

Šušeň či vrkoun se obvykle vytvoří ve skupenství kapalném. To se mu ještě říká nudle, případně nudle jak šráky, v okolí Prahy pak nudle jak šraňky, což sou závory. Nevíme proč by zrovna závory mohly být spojovány s nudlí, ale Pražština je obecně dost miglá, takže to neřešme. Jak vlastník nudle inhaluje čerstvé povětří, voda se z nudle odpařuje, přičemž se skupenství mění na pevné. Když vás pak začne vrkoun v rypáčku tlačit, je to znamení, že je zralý.

Pečlivým studiem Internetu, zejména pak důveryhodných zdrojů typu odpovedi.cz a mimibazar.cz jsme se dozveděli, že šušeň při žvýkání připomíná gumu a zde jsme si museli položit otázku, kdo sakra kouše gumu? V uvedených zdrojích se též píše, že někdy mají jemně křupavou konzistenci, ale jak říkáme - čerpáme z externích zdrojů.

Kalorické hodnoty[editovat | editovat zdroj]

Nutno říct, že správně vyzrálý šušen je vlastně raw, bio a vegan friendly, protože neobsahuje prakticky žádné živiny natož maso, laktózu nebo vejce. Vlákninu aby člověk taky pohledal, snad jen nějaké ty minerály by se našly. Šušeň je na tom o něco hůře než krystalický Dihydrogenmonoxid, to je pravda, ale jestli jste na přísné dietě a máte skrytou nebo i zjevnou vášeň pro trošku dobrodružství, račte si pošmáknout.

Budiž vám útěchou, že se část vědecké komunity vyjádřila ve smyslu, že konzumace uvedeného může mít pozitivní následky na váš organismus. Vrkoun totiž přirozeně obsahuje stopy prachu (přecijen se občas nadechnete) a také zbytky bílých krvinek, které prohrály boj s viry, které napadly vaši nosní sliznici. Takové zheblé krvinky postoupí dále zažívacím traktem, až se dostanou do střev. Tam na ně číhají ty zdraví prospěšné mikrobi, které se díky tomu naučí, jak s těmi vyhravšími viry bojovat. Funguje to podobně jako Urinoterapie a je to podobně chutná záležitost.

Zde bychom rádi dodali, že vědců, kteří výše uvedené tvrdí, je menšina a zbytek se vyjádřil ve smyslu, že konzument je prase. Nekteré vědkyně sebou rovnou švácly o zem. Jen docent Středula si ulízl vlasy a tajuplně se pousmál.