Angličtina: Porovnání verzí
Skočit na navigaci
Skočit na vyhledávání
Trochu přepsáno
m (robot přidal: eo:Angla lingvaĉo) |
(Trochu přepsáno) |
||
[[image:inglish.JPG|thumb|Ínglish!]]
'''Angličtina''' je mezinárodní [[jazyk]] což znamená, že jí můžou dorozumívat příslušníci různejch národů
==Anglická výslovnost==
Angličtina má obrovské množství samohlásek. Je jich tolik, že se ani rodilí mluvčí nedokážou shodnout. Průměrné odhady se blíží 13samohlásek a 7 dvojhlásek (Všimněte si, že obě jsou [[Prvočíslo|prvočísla]]) Tato vlastnost způsobuje, že je mluvená angličtina pro průměrného člověka zcela nesrozumitelná a nevyslovitelná.
==Anglická gramatika==
Dřív angličtina taky skloňovala jako každý normální jazyk, jenže Angličanům to přišlo moc komplikovaný, tak se na to vykašlali. Jenže potom zjistili, že z věty neni poznat, jestli Angličani porazili Francouze nebo naopak, tak zavedli pravidlo, že se slova musí řadit podmět-přísudek-předmět. Taky se tam nesmí nikdy vypouštět zájmena - anglicky mluvící lidi asi strašně rychle zapomínají a nevěděli by o čem se mluví. Zbytek je naprosý chaos - například angličtina má 17 časů. (všiměte si že je to prvočíslo) Angličtina má taky určitý a neurčitý členy, který se stejně jako zájmena nikdy nesmí vypouštět, v důsledku čehož zní angličtina pro většinu Čechů strašně nespisovně. Z používání členů existuje taky spousta vyjímek, většina zdrojů se shoduje na čísle 52567. (Všiměte si, že i zde jde o prvočíslo)
==Anglickej pravopis==
Angličtina žádnej pravopis nemá. Anglickej pravopis se správně jmenuje chaopis. Prostě slova se nějak píšou a nějak '''jinak''' čtou. Vzniklo to tím, že když ve středověku lidi neuměli psát a znalost písma se udržovala jen v klášterech, každej mnich si to psal podle sebe. Anglický počasí je hnusný, furt leje, všude bláto, a mniši neměli pořádný boty. Proto nikam nechodili, neřekli si mezi sebou, jak píšou, a dneska je z toho naprostej čurbes. Proto například existuje 13 způsobů, (ano, prvočíslo) jak zapsat "š". Existuje jedno jediný pravopisný pravidlo, na který se člověk může spolehnout: Dvě "e" se dycky čtou jako dlouhý "í". Všechno vostatní jde do kytek. U některých písmen neni jistý dokonce ani jestli je to souhláska nebo samohláska.
==Anglický slovíčka==
|