Necyklopedie:Pod Parou

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


„Uncyclopedia is built for people, not for admins. (Necyklopedie se dělá pro lidi, ne pro správce)“

- Uživatel:Szoferka

„Uncyclopedia is built for peopleadmins, not for adminspeople - they already got rock. (Necyklopedie se dělá pro lidisprávce, ne pro správcelidi - už mám rock.)“

- Vandalista
Ikona pořadač.png

Archiv

010203040506070809

Icko.png

Na stránce Necyklopedie:Pod Parou/technika

Se vedou diskuse o technických sounáležitostech fungování Necyklopedie

Pravidla převedena na samostatnou stránku Necyklopedie:Pravidla

Další podraz[edit source]

Čau, jak jste si asi všimli banneru nahoře, chlapci a děvčata z wikie fandomu si na nás vymysleli další ptákovinu. Všechny encyklopedie se přesunou do domény fandom.com (wikia bude fungovat jako redirect). Dělaj si s náma co chtěj. Poláci z Nonsensopedie proti tomu protestujou, ale asi to užitek nepřinese, nikdo ze správců wikie/fandom neodpovídá. Kdyžtak polská diskuse je tady: https://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Forum:Wpinamy_oporniki můžete jim tam podepsat petici. --Karkos (diskuse) 26. 2. 2019, 05:05 (UTC)

Tak jestli dobře rozumím tomu, co níže napsala (z posice ředitelské) paní Sannse, tak nás se vší zdvořilostí vykazují do pryč (We’ve ignored these things for years, but we need to really improve the acceptability of content on the site. So we are looking again at the content, and have decided that it’s not the sort of thing that we want to host anymore). Protože smazat jen cenný, leč nevhodný obsah by bylo nad jejich síly (Trying to clean up this wiki would be impossible, and would involve deleting valid (but problem) articles. That simply isn't possible.).
Prostě, jděte si s tou svojí (nekorektní, hambatou, atd) necynou kamkoliv jinam, pomůžeme vám s tím, ale my vám tu ten váš .... nadále trpět nebudem. ... Takže si pro jistotu začínám zálohovat (i s formátováním) články. Nejen ty moje, ale i ty další, co se mi líbí a o které by bylo škoda přijít natrvalo. Tož asi tak, starej, unavenej Foxy, aka Foxiest (diskuse) 26. 2. 2019, 19:26 (UTC) Uffff....
Anglická Uncyclopedia (ta, co zůstala na Fandomu) to chytla úplně stejně jako my: "The Uncyclopedia hosted on Wikia has been scheduled for deletion due to concerns by Wikia staff of offensive content"(en.wiki), je tam totéž, co paní Sannse napsala nám: "... So we are looking again at Uncyc’s content, and have decided that it’s not the sort of thing that we want to host anymore..." Prostě; odstěhujte se kamkoli jinam, když ne, tak vás smažem. Hezký večer, Foxiest (diskuse) 27. 2. 2019, 19:31 (UTC)

A message from Fandom[edit source]

This is a very difficult post to write. As you may know, I have been a big fan of Uncyclopedia and its sister projects for a long time. I used to be very active on the English version, to the point of being made an admin. I have written three featured articles and created four featured images. It's a place I’ve loved to spend time.

Unfortunately times have moved on, and there are aspects of the wikis that have become increasingly a problem over the years. We've always given you a lot of leeway, despite many pages being outside our Terms of Use. And it's not just random bad images and articles, but some of the genuine content that should be on this wiki, but not on Fandom. We’ve ignored these things for years, but we need to really improve the acceptability of content on the site. So we are looking again at the content, and have decided that it’s not the sort of thing that we want to host anymore.

Trying to clean up this wiki would be impossible, and would involve deleting valid (but problem) articles. That simply isn't possible.

Of course you have options, and we want to help this change go smoothly. If there is a fork in your language, you may want to talk them about merging in. We can provide a database dump of all articles created here, or you could be more selective taking only the best new articles. Or you could go to alternative hosting there are many available]. I can't recommend one, but I know that a few wikis in a similar situation have gone to Miraheze.

We can't provide a dump of the images for copyright reasons - what's likely fair use here would be violating the original copyright if provided in a data dump. But you may be able to use sometihing like https://www.mediawiki.org/wiki/Exporting_all_the_files_of_a_wiki to help.

Again, I'm sorry this is happening, and will help as much as possible to make this a smooth transition. -- Sannse <staff /> (help forum | blog) 26. 2. 2019, 17:25 (UTC)

Regarding the Fandom's kicking of Uncyclopedias[edit source]

Sorry to post this in English... I need to post to all reachable Uncycs and I'm too busy to translate the same messages one by one.

However, that's not the point. The point is that two of the supporters of Uncyclopedias, Miraheze and Uncyclopedia.co (by Lyrithya), have agreed to help all the Uncycs and to reorganize them all, including those hosted by Carlb (which have also suffered from poor technical supports for years), and have created a forum on UnMeta regarding it. The available options and the basic principles regarding this reorganization plan are shown there in detail, and you can seek for the solution based on the provided information.

After a conclusion is drawn, please post your decision to the forum above so that we can deal with issues including interwiki prefixes.

Thanks for reading, and please feel free to join our newly created UnMeta Discord if you need our help.--The Pioneer JP (diskuse) 27. 2. 2019, 11:37 (UTC)

Co bude dál?[edit source]

No nazdar! Přiznám se, že v rychlosti nerozumím všem nuancím anglického textu od Sannse, ale je zřejmé, že další budoucnost Necyklopedie na wikii/fandomu je neudržitelná. Problémy mohou být v zásadě tři:

 1. mírná hambatost, viz mazání obrázků cca před 2 rokama. Hambaté obrázky jsou sice v ČR/USA a většině civilizovaného světa legální, leč společensky ne zcela akceptovatelné, má s nimi problém i google apod. Asi bychom nechtěli, aby celá Necyklopedie byla 18+.
 2. porušování copyrightu, zejména k obrázkům. To nevím jak ošéfovat, aby se zcela nedělo, ale nemělo by být aspoň tak nápadné.
 3. případné politické problémy, spory o urážku na cti apod. Z tohoto důvodu je dobré, aby Necyklopedie sídlila mimo ČR, ale tam by zase mohlo více vadit porušování předchozích bodů.

Pokud by došlo skutečně k migraci, je zaprvé potřeba vědět kam, zda se nabalit na nějakou akci zahraničních (anglických? polských?) kolegů, nebo se udělat pro sebe (pak by to chtělo nějak právně ošteřit, spolek apod., zakoupit doménu, zajistit kdo se nám bude starat o chod, kdo nám bude udržovat MediaWiki). Tohle by chtělo konsensus v rámci celé komunity přispěvatelů a čtenářů Necyklopedie, nejen nás čtyř, co sem chodíme pravidelně a nějaký delší čas na prodiskutování. Sama migrace pak bude strašně náročná na čas a práci.

Dále je třeba uvážit, jaký je postoj wikie/fandomu. Z výše uvedeného textu Sannse plyne, že by se našemu odchodu nebránili. To je v kontrastu s politikou Wikie před několika lety, kdy všechno, co zde bylo napsáno považovali za své vlastnictví. Když ruská absurdopedia se rozhodla změnit lokál, nedovolila Wikia správcům mazat stránky, umisťovat odkazy na novou adresu, fakticky došlo ke schizmatu, nakonec nevím, kam vedou naše interwiki.

Coby pamětník stěhování před dvanácti lety upozorňuji na to: 1) byla to akce strašně uspěchaná, rozhodnutí dvou byrokratů, ale asi nutná, vzhledem k tomu, jak starý host padal. 2) Necyklopedie měla tehdy cca 350 článků, teď jich má přes 4000. Příslušně narostl i počet obrázků, souborů apod. Tehdy jsme museli ručně překládat MediaWiki slovíčka a kategorizovat všechny obrázky, byl to vopruz. Najde se někdo, kdo by se do toho pustil, kdyby to bylo nutné? Může se vyskytnout i jakýkoli další problém překonatelný jen hrubou silou.

Abych to shrnul, výhodou migrace je, že si budem moci dělat, co chceme, nevýhodou, že o všechno se budem muset postarat sami.

Co vy na to? --Karkos (diskuse) 28. 2. 2019, 10:57 (UTC)


Jestli jsem to dobře pochopil, na opuštění wikie máme deadline do 31. března a můžeme si vybrat, jestli jít na uncyclopedia.co nebo na miraheze.org --Karkos (diskuse) 28. 2. 2019, 11:22 (UTC)

Je to přesně jak píšeš. Sannse tvrdí, že nám umožní hladký odchod.
Sysadmin z Uncyclomedia, Arthur Kerensa, varuje, že tak, jak on tomu rozumí, do čtyř týdnů začne Fandom nevratně mazat obrázky a že vybrat to, kam se hnout, by jsme měli rozhodnout do dvou týdnů. (It is strongly recommended that any Wikia/fandom sites wanting to move without losing anything chose their new host within the next two weeks. It is understood that Wikia/fandom site will delete the images (probably permanently) four weeks from now. If it isn't possible to come to an agreement in that time, you will have to download a copy of the site database dump, and images (stored separately) or find someone to do it for you. Arthur Kerensa (talk) 15:10, 27 February 2019 (UTC)
Němci tvrdí, že Fandom exulantům do balíčku na cestu nezabalí obrázky, kvůli obavám z violátění kopyrajtu: (German Uncyclopedia here. Wikia has provided a dump that could be imported with another hoster, but the dump is without images. They said they could not include the images in the dump due to copyright reasons, which would mean that we would have to export and import all images manually (uh-oh).
Diskuse aktuálně probíhá na: http://meta.uncyclomedia.org/wiki/Forum:Reorganization_of_the_whole_Uncycs
Hodně zdaru,Foxiest (diskuse) 28. 2. 2019, 13:24 (UTC)
There are ways of copying images to a new wiki. I don't know a lot about this (we've never had to do this) but this might help -- Sannse <staff /> (help forum | blog) 28. 2. 2019, 17:37 (UTC)
V každém případě, co budeme muset stěhovat ručně, jsou obrázky smazané kvůli nemravnosti. --Karkos (diskuse) 28. 2. 2019, 21:14 (UTC)
Koukám, že máme přes 13500 souborů (obrázků?). To bych nechtěl stěhovat ručně. --Karkos (diskuse) 28. 2. 2019, 21:32 (UTC)

Miraheze.org nebo Uncyclopedia.co?[edit source]

OK. Takže zbývá, abychom se rozhodli mezi Miraheze (adresa by byla asi necyklopedie.miraheze.org) a uncyclopedií (asi cs.uncyclopedia.co). Navrhuji, že bychom si stanovili lhůtu do pondělí 11.3.2019 23:59 SEČ, abychom prodiskutovali a případně odhlasovali, který ze sajtů si vybrat. Po tomto okamžiku napíšu na Forum:Reorganization dle výsledku --Karkos (diskuse) 28. 2. 2019, 15:52 (UTC)

Ještě Carlb nám nabízí, že stále vlastní doménu necyklopedie.org a že bysme ji mohli používat - zatím je z ní přesměrování sem.--Karkos (diskuse) 1. 3. 2019, 12:52 (UTC)
Pokusil jsem se porovnat oba výše zmíněné hostingy z hlediska jejich přístupu k hambatosti obrazového materiálu.
Co se Miraheze týče, tam jsem vydloubl z jejich noticeboardu toto:
 • Q: Hello, I just wanted to ask whether or not Miraheze has a policy concerning wikis that have content considered NSFW? (NSFW is an abbreviation for words like Not Safe For Wife, Not Suitable For Work... It is an internet slang that is often used to describe online posts that are mainly associated with heavy nudity, sexual, heavy profanity and other things that could often link with pornography.) (178.17.170.99 - 00:15, 2 May 2016 (UTC).)
 • A: Hi; content policy is a work in progress. Until that anything (as long it doesn't violate law in the United States and The Netherlands) should be fine. The only thing we're really concerned about in terms of NSFW content, at a farm-wide level, is hosting pornographic pictures/video of real humans. And that's only because running such sites is so hard to police, and may need legal things like an over-18 clickthrough that we haven't figured out technically. (Vorticity (talk) - 20:51, 2 May 2016 (UTC).)
Co se Uncyclopedie týče, podobné explicitní prohlášení jsem nevyčuchal, leč dopustil jsem se nahlédnutí do tamnějšího vzorku hambatých obrázků kategorie "nudity". Vesměs se zde jednalo o velice decentní obsah (včetně obrazů klasického malířství). Holt jsem, vida to, nemohl jinak, než konstatovat, že tohle by na fandomu nemilosrdně smazali...
Z tohoto hlediska se jeví oba tyto hostingy srovnatelně benevolentní. Tož tak asi, Foxiest (diskuse) 2. 3. 2019, 17:48 (UTC)
Preference ke dni 28.2.2019, hlasování organisované španělskou Inciclopedií
Graf vložil Foxiest (diskuse) 3. 3. 2019, 20:27 (UTC)
Staženo z meta.uncyclomedia:

Miraheze published financial reports for the last 3 years:

  https://meta.miraheze.org/wiki/Finance/2018
  https://meta.miraheze.org/wiki/Finance/2017
  https://meta.miraheze.org/wiki/Finance/2016

It's true: Miraheze only have reserves for eight months more. They also had an almost 100% deficit last year and their donations fell 50% relatively to 2017. Slow (talk) 20:16, 5 March 2019 (UTC)

Foxiest (diskuse) 6. 3. 2019, 07:35 (UTC)

Odkazy[edit source]

Kdo je kdo:

Foxiest (diskuse) 5. 3. 2019, 15:18 (UTC)

Miraheze: Fakjů: https://meta.miraheze.org/wiki/FAQ Content policy: https://meta.miraheze.org/wiki/Content_Policy
Uncyclopedia: Našel jsem jen podmínky anglické uncy: je to hodně punk https://en.uncyclopedia.co/wiki/Uncyclopedia:Policies_and_guidelines
Tady nabídka od uncyclopedia.co zařídili by stěhování, případně včetně historie editací a smazaného obsahu; doménu bysme mohli mít vlastní, kdybysme měli jakou (nabízí se požádat o necyklopedie org). --Karkos (diskuse) 1. 3. 2019, 13:05 (UTC)
Necyklopedie.org - whois výpis:
 • Expires On: 2019-09-05
Necyklopedie.com - whois výpis:
 • Necyklopedie.com - BUY NOW! - tedy volně k prodeji!
Foxiest (diskuse) 6. 3. 2019, 07:46 (UTC)

Víte o nějaké neanglické uncy, jež by chodila na unyclopedia.co ? --Karkos (diskuse) 28. 2. 2019, 16:02 (UTC)

 • Možné problémy s Miraheze? Z polských stránek:

https://nonsensopedia.wikia.com/index.php#Regarding_the_Fandom.27s_kicking_of_Uncyclopedias

Foxiest (diskuse) 7. 3. 2019, 19:13 (UTC)

Volná diskuse[edit source]

Karkošu, ozvi se mi přímo na mail. foxiest at seznam.cz

Zkusím ukecat kluky v mé bývalé práci, zda by s přesunem nepomohli.

Zdar, Foxiest (diskuse) 1. 3. 2019, 12:57 (UTC)


Zdravím, co se přesně děje? Prosím o info. Díky, Pajik (diskuse) 3. 3. 2019, 23:29 (UTC)

Jednoduše řečeno: Fandom se rozhodl zbavit se veškerých Necy/Uncyklopedií, protože... protože se tak rozhodl a basta. Takže si všichni fofrem najděte nějaký jiný hosting a přesuňte se tam. Ti, kteří to nestihnou do konce března, mají smůlu, budou komplet smazáni. Toť vše. Foxiest (diskuse) 4. 3. 2019, 06:06 (UTC)

Čau, z toho, co zatím bylo uvedeno, se spíše kloním k Uncyclopedii, byť ani Miraheze není špatná. Výhodou je možnost přesunu i smazaných stránek (a následně jejich obnovení :-). Taky si myslím, že tím, že jediným zaměřením Uncyclopedie je to samé, co děláme my, nenastanou nějaké problémy ohledně obsahu, byť určitá cenzura jak z důvodů mravnostních, copyrightu, tak i politicko-korektních je nutná, aby se z Necyklopeidie nestala žumpa, ale to zvládneme sami. A třeba by bylo možné s uncyclopedií použít doménu necyklopedie.org. --Karkos (diskuse) 4. 3. 2019, 11:31 (UTC)
Mi se to celé začalo hnusit jak nám začali mazat naše krásné obrázky, jsem už poněkud starý a unavený, pokud to půjde mohl bych v něčem snad pomoci. Snad aspoň něco z toho co jsem sám napsal. Zdar--Nytra (diskuse) 4. 3. 2019, 13:03 (UTC)
Čau Nytro, jsem rád že ses ozval. V průběhu příštího týdne budeme snad vědět.--Karkos (diskuse) 4. 3. 2019, 13:53 (UTC)

Useful stuff[edit source]

Hey. I am a bureaucrat of the Russian Uncyclopedia. Our project decided to evacuate to Miraheze with a screwed-in personal domain. In order to take with you all the downloaded pictures, a friend of Absurdopedia wrote a script that allows you to extract files from the wikiproject. To help the entire Uncy family, we decided to share the script with everyone who is forced, like us, to move from Fandom. Maybe it will be useful for you. https://github.com/ArtUshak/Wiki-Export --Icniuhtli, Тэйтанка-птекила 2. 3. 2019, 06:52 (UTC)

Jdem na to![edit source]

Poláci jsou už za vodou. Jsou teď na adrese https://nonsa.pl/ a jejich fórum k otázkám přestěhování je https://nonsa.pl/index.php?title=Forum:Przenosimy_si%C4%99 Tož není než jim k tomu pogratulovat.

Takže právě jsem požádal o přesun na uncyclopedia.co. Uvidíme, co bude. --Karkos (diskuse) 11. 3. 2019, 23:10 (UTC)

Hi from .co - is this the verdict? You are in agreement, then? Athyria (diskuse) 12. 3. 2019, 16:14 (UTC)
Yes, we are only two active admins here at this moment.--Karkos (diskuse) 12. 3. 2019, 19:19 (UTC)
Mohu nějak pomoci? - May I help anyway? Foxy, aka Foxiest (diskuse) 12. 3. 2019, 20:14 (UTC)
All right, could you give Uživatel:Haydrahlienne sysop rights? It's the user we use for imports, so that will make it go faster/let us access deleted content. And there will probably need to be stuff manually imported/converted later, so I'll let you know... Athyria (diskuse) 12. 3. 2019, 20:59 (UTC)
Done. --Karkos (diskuse) 13. 3. 2019, 16:23 (UTC)

Dnes Wikia definitivně smazala tamnější verzi Necyklopedie.

UFFFFFFFFFFF!!!!!!!!!!

Foxiest (diskuse) 2. 4. 2019, 20:11 (UTC)

Update on the move from the uncyclopedia.co folks[edit source]

Hi, we've been working on getting the grabber scripts working correctly with current mediawiki and wikia, and setting up the servers properly to take your site, but as you've no doubt noticed, this has taken a bit longer than expected. We mostly have the things working now, with the exception of the script to download deleted files. It's possible these may not be obtainable, so we're planning to move ahead with everything else regardless, and hopefully do that one too if and when we get it working later.

So the current plan is to do the actual moves sometime in the coming week, and we'll let you know when exactly to expect it.

Thanks! Athyria (diskuse) 16. 3. 2019, 21:57 (UTC)

Thank you very much for your message and for your effort. --Karkos (diskuse) 16. 3. 2019, 23:40 (UTC)
Šlo mi o obrázky smazané wikií přednedávnem. Zkusím je obnovit teď, doufám, že se lidi z wikie/fadomu nepos.../We try to undelete some now, but, we´d glad if you move the deleted ones also. --Karkos (diskuse) 16. 3. 2019, 23:54 (UTC)
Obnovené obrázky jsou pro všechny případy zazálohovány mimo dosah fandombotu /backup of restored pics done :-) Foxiest (diskuse) 17. 3. 2019, 13:26 (UTC)
Aye. Good news, I think we might have figured out the deleted files after all. Can certainly get some of them; I'll figure out what's going on with the others later. Athyria (diskuse) 17. 3. 2019, 00:33 (UTC)
Hopefully --Karkos (diskuse) 17. 3. 2019, 01:34 (UTC) Thank You! Foxiest (diskuse) 17. 3. 2019, 20:20 (UTC)

Okay, we've finished downloading everything and are currently rebuilding the secondary tables and configuring the site, so... it should all be done soon. Athyria (diskuse) 24. 3. 2019, 22:36 (UTC)

Thank you. Some questions: 1) What about usernames and sysop and bureaucrat rights? BTW I have my username at uncyclopedia.co 2) I think we shouldnt edit pages here at this moment? 3) https://uncyclomedia.co/wiki/ shows a certificate error at this moment... --Karkos (diskuse) 25. 3. 2019, 12:35 (UTC)
Go ahead and continue editing here; we're very bad at this, so it's taking slightly longer than expected (okay, we're good at it when we're not being dragged all over the state by insane family members/passed out from the cold medication, but that's proving not the norm), but we can fetch the new stuff easily enough and make sure nothing is lost. All rights should carry over, and you'll simply log in with your existing accounts and everything should just work, once set up. And if it doesn't, we'll make it work.
Thank you for your patience on this. Athyria (diskuse) 26. 3. 2019, 02:34 (UTC)
Okay, we've basically finished copying the site, but encountered an irregularity in the database when trying to grab the new changes, so we will be starting everything over momentarily to ensure this doesn't cause any problems down the road. I recommend holding off on any major edits until this is done, which it should be by the end of the day, as you will need to transfer new changes over manually. In the meantime, you can check if anything else looks amiss or seems to be missing with the render of the current database: https://cs.uncyclopedia.co/wiki/Hlavní_strana Athyria (diskuse) 27. 3. 2019, 09:40 (UTC)
Yes there are some pages missing (E.g. Tomáš Halík). On the new site, there is 3901 articles, here 4039.
What about personal accounts? --Karkos (diskuse) 27. 3. 2019, 16:29 (UTC)
Also I just noticed a small thing. All the movie articles seem to have some kind of xml tag "&#xd ;" at the end of their title, like https://necyklopedie.org/wiki/Pulp_Fiction. Not sure if there's anything to do about it. But everything else looks absolutely flawless. Amazing work guys! --Swift502 (diskuse) 27. 3. 2019, 21:34 (UTC)
Looks like some sort of weird template rendering issue, so it should be fixable (odd, though, indeed - unless maybe we have an encoding error somewhere? We'll look into it.) But all content is now regrabbed, though you'll need to manually save any new edits since... uh, 26th or so? Real issue is we're delayed properly testing the authentication extension, since I'm now at a conference and still ill, so I'm just too tired to be trusted with it on my own. But the content is safe, worst case we might need to manually import accounts (or more likely you just lose watchlist data by importing slightly too late). Athyria (diskuse) 30. 3. 2019, 08:33 (UTC)
OK, but I'm a little nervous, as tomorrow is the last day of wikia. Can you do it so that I can edit the new Neczklopedie tomorrow evening? Thx. --Karkos (diskuse) 30. 3. 2019, 21:54 (UTC)
OKAY I THINK IT'S DONE. You should now be able to log in with your usual accounts. If stuff is still missing, I'm not sure if there's anything I can do, but it might be useful to tell me regardless. If stuff seems weird or needs configuring, tell me that too.
Yell at me here (probably better than locally as I don't remember if I set an email or not): https://en.uncyclopedia.co/wiki/User_talk:Lyrithya
Or use https://www.mediawiki.org/wiki/User_talk:Isarra if things go horribly wrong. Athyria (diskuse) 31. 3. 2019, 10:34 (UTC)
You might want to copy this over to the new site for reference, since grab is a couple days old. Also copy any other new pages since then. (check recentchanges for exacts) Athyria (diskuse) 31. 3. 2019, 10:35 (UTC)

Okay, we've basically finished copying the site, but encountered an irregularity in the database when trying to grab the new changes, so we will be starting everything over momentarily to ensure this doesn't cause any problems down the road. I recommend holding off on any major edits until this is done, which it should be by the end of the day, as you will need to transfer new changes over manually. In the meantime, you can check if anything else looks amiss or seems to be missing with the render of the current database: https://cs.uncyclopedia.co/wiki/Hlavní_strana Athyria (diskuse) 27. 3. 2019, 09:40 (UTC)
Confirm the logging in is OK now. Well done! Thank you very, very much! Foxiest (diskuse) 31. 3. 2019, 12:40 (UTC)

Missing files[edit source]

List of files that might be missing: Uživatel:Lyrithya/files

Ignore anything that doesn't have a filename extension, but the rest might be worth looking into. Lyrithya (diskuse) 31. 3. 2019, 18:06 (UTC)

The videos havent been uploaded, but they are usually on youtube and I would prefer to have them embeddeb via <youtube>tag rather than uploaded. --Karkos (diskuse) 31. 3. 2019, 18:17 (UTC)

Co je třeba udělat[edit source]

Ad bod 4). Naučit strejdu gůgla na novou adresu - nevím jak na to. Lidi, co je osobně znám, jsou (díky Gůglu) přesvědčeni, že Fandom Necy smazal bez náhrady, protože přes Gůgl se nelze necyklopedie.org dobrat ani na milionprvní stránce. Takže považují Necy za mrtvou. Veškeré odkazy na jednotlivé články vedou výhradně na Fandom a tam není ani přesměrování, ani odkaz na nové umístění. Možná by šlo někoho od Fandomu (Sannse?) požádat, jestli by tam aspoň ten link nemohli dát, ale tohle já zařídit nedokážu, protože (kvůli přesouvaným obrázkům) jsem na Fandomu zabanován na věčné časy a nemám tam vůbec žádný přístup. To by musel udělat někdo dosud nezabanovaný. Jinou cestu zatím nevidím, a nevím ani, zda se dá v této věci nějak komunikovat přímo s Gůglem. Tož asi tak, Foxiest (diskuse) 5. 4. 2019, 10:08 (UTC)
Trochu jsem hledal a nejspíš je to možný, pokud bysme dokázali že vlastníme necyklopedii. Přes tu druhou možnost ověření (URL prefix) je tam asi 5 možností jak dokázat vlastnictví, možná bysme něco z toho zvládli? Potom jenom použít ten "change of address tool"... Swift502 (diskuse) 6. 4. 2019, 08:24 (UTC)
Zátím jsem poslal strejdovi Gůglovi neanonymní oznámení přes jejich "fídbek", uvidím, zda to bude mít nějaký efekt. Foxiest (diskuse) 6. 4. 2019, 14:54 (UTC)
Na WIKIPEDII byl promptně opraven link na nás, dokonce jsem to opravil i z mých stránek. Ono se to časem vstřebá i samo, ovšem kdež se tomu pomůže jde to rychleji. zdar nytra[1]
Zatím ani nejsou správně iw z cizojazyčných necyklopedií. A od nás to jde taky na wikii. --Karkos (diskuse) 8. 4. 2019, 16:08 (UTC)
Když se v pokročilém nastavení Gůglu zadá časové omezení na poslední týden, už nás to najde. Tak třeba se to časem usadí. --Karkos (diskuse) 8. 4. 2019, 17:25 (UTC)
Zdar, to se teda dějou věci... super, že jste to dokázali tak přesunout! Nejlepší by bylo, kdyby na Wikii udělali redirect (ideálně "301: Moved permanently", ale aspoň odkaz by dost pomohl). Mluvil jste s nimi někdo o tom? Prot D (diskuse) 14. 4. 2019, 22:43 (UTC)
Psal jsem Sannse, nechtěj to udělat. --Karkos (diskuse) 15. 4. 2019, 09:11 (UTC)
Vypadá to, že Gůgl se už chytil. Ekologické vojenství najde po 24 hodinách od zveřejnění na 3. místě. Karkos (diskuse) 29. 4. 2019, 01:36 (UTC)

Obrázky[edit source]

Dal jsem k dispozici můj archiv, hlavně obsahuje hafo obrázků, snad se po archeologickém výzkumu tam dá něco najít, poslal jsem přístupový odkaz Foxymu na mail, některé obrázky můžou mít jiné jméno než bylo použito v Necyklopedii, třeba to k něčemu může být, já už to moc nezvládám. Zdar Necyklopedii.

Dík, Nytro, nejspíš zítra se do toho pustím, dnes už toho mám nad hlavu. Hodně zdaru, Foxiest (diskuse) 2. 4. 2019, 19:55 (UTC)
Staženo na disk. Co nejdřív to začnu probírat, je toho hafo, možná hafo a půl... Foxiest (diskuse) 4. 4. 2019, 21:52 (UTC)
Zdá že až tolik obrázků nechybí, spíš ty videa nejdou..
Načetl jsem všechny obrázky, co jsem měl. Moc jich nebylo, pokud ještě něco máte, sem s tím. Ce se týče videí, ty pocházejí z Youtube a původně sem byly vloženy pomocí tagu <youtube>. Potom wikia tyto odkazy nahradila tím, že videa nahrála. Proto by teď bylo dobré u odkazů na videa najít v historii původní tag na jůtůb a ten obnovit. Viz čl. Pogo. --Karkos (diskuse) 8. 4. 2019, 19:27 (UTC)
Dal jsem odkaz Foxovi, ale zdá se z těch mých obrázků toho moc asi nechybí. Jinak mi nede se podepsat, asi nejsem automaticky schválený uživatel nebo co to je...
Ono to asi Pod Parou nepovažuje za diskusní stránku a proto tu není tlačítko pro podpis. Na jiných diskusích je. Třeba na to existuje nějaký tag. Něž ho najdeme, musí se --~~~ vkládat ručně. --Karkos (diskuse). Přímo to jde vložit přes lištu Zvláštní znaky - symboly a naklapat tam pak čtyři vlnovky :-) Foxiest (diskuse) 10. 4. 2019, 08:47 (UTC)

Doporučený článek[edit source]

Budou Velikonoce. Bylo by vhodné dát jako dop. článek Ukřižování? Hodně zdaru, Foxiest (diskuse) 17. 4. 2019, 18:45 (UTC)

Pomoc s článkem[edit source]

Dobrý den, potřeboval bych pomoct s článkem chemie, bohužel mi došla totiž inspirace.--Sdfghjk (diskuse)

Zkusím s tím něco udělat, jen co bude chvilka času (a jen co se vrátím z cest domů). Don't worry, be happy! Foxiest (diskuse) 19. 5. 2019, 15:30 (UTC)

Dankešén[edit source]

Himlhergot vespolek. Vrátil jsem se po ehm... nějaké ehm... době a nestíhám se divit. Děkuji všem, kteří zachránili Necy, i když zatím plně nechápu, jak jste to dokázali. RESTECP! Jitrnitz (diskuse) 30. 5. 2019, 18:19 (UTC)

Porno-Spam[edit source]

V posledních týdnech je Necy prakticky každý den hlcena prapodivným cizojazyčným spamem. Ať už jsou to náhodné texty (kusy zkopčených textů z nejrůznějších oborů), nebo dávky linků na nejtvrdší představitelné porno. Věc natolik stupidní, že se zjevně jedná o práci jakéhosi AS (Arteficial Stupidity) spambota. Aktivní necyklopedičtí správci se snaží tento spam co nejrychleji odmazávat, ale bylo by dobré, kdyby se i ostatní (spící) správci probudili a pomohli s tím vymetáním chlíva Augiášova :-) Foxy, aka Foxiest (diskuse) 18. 7. 2019, 07:42 (UTC)

Díky!Foxiest (diskuse) 21. 7. 2019, 17:15 (UTC)
Dneska toho taky bylo hodně, navíc je to z různých IP, nedá se to řešit blokováním. Jo a pro zájemce, odkazy stejně nebyly funkční :-) Karkos (diskuse) 26. 7. 2019, 07:51 (UTC)
Blokuji pouze ty IP, které byly použity opakovaně. Moc platné to taky nebude, spammerské IP asi budou generovány anonymizérem. Ovšem je zajímavý soustavný nárůst krajně podezřelých, vesměs zjevně nečeských uživatelských nicků. Žeby záloha pro nějaké budoucí škudibíctví? Zdar, Foxy, aka Foxiest (diskuse) 13. 8. 2019, 15:55 (UTC)

Obzvláště prožluklá adresa:https://cleantalk.org/blacklists/107.173.226.73. Pro zajímavost...Nytra

Slovenština[edit source]

Coby stále ještě necyklopedický holub, chtěl bych vznésti dotaz ke zdejším mazákům; jak je to na Necy se slovenštinou? Je zde slovenština přípustným jazykem? Všiml jsem si, že slovensky psaná stránka o Antonu Chromíkovi (což je dosti extraordinérní persona, která by si rozhodně zasloužila pořádné necyprovětrání) byla promptně smazána s tím, že "tady není Necyklopédia"(Karkos). Je fakt, že inkriminovaný článek nedosahoval, co se kvality týče, právě výšin nebeských, leč byla primárním důvodem k jeho smazání právě jeho slovenština? Jaký je vlastně vzájemný vztah české a slovenské Necy? Kooperace, tolerance, ignorance, či snad studená válka? Coby bytostného Čechoslováka, co je pevně zakotven v obou, byť i hranicí rozdělených, zemích, by mne to docela zajímalo. BTW, nečiní mi problémy celkem použitelnou slovenštinou korigovat či rozšiřovat slovensky psané příspěvky či články necyklopedického charakteru. Nerad bych však v této, možná citlivé otázce, šlápl do trusu, či přímo do hovna. S úctou nejvyšší Foxy, aka Foxiest (diskuse) 21. 7. 2019, 17:15 (UTC)

Čau, kdysi dávno před mnoha lety vznikl konsenzus, že slovenština ne, protože je to jinej jazyk a má Necyklopédiu. Tu diskusi teď nemůžu dohledat. Karkos (diskuse) 22. 7. 2019, 12:52 (UTC)
OK, budu se toho držet. Foxiest (diskuse) 22. 7. 2019, 13:32 (UTC)

Zakládání účtů[edit source]

Se mi zdá že Necyklopedie je příliž benevoletní k pravidlům zakládání účtů, všude jinde je e-mail povinný, co potom s hafem účtů které jsou sice založeny, ale jinak jsou k ničemu, neboť se nepoužívají, jenom se to zapere. Nytra

Plný souhlas. Je li povinný e-mail, je pak i možnost užít CAPTCHA proti spambotům a dlouhodobě (půl roku?) neaktivní účty (po automaticky zaslaném upozornění na blížící se deadline) smazat, mají to tak zavedeno na více stránkách. Já to tu ale na Necy tímto způsobem nastavit nemohu/neumím. Foxiest (diskuse) 26. 8. 2019, 16:52 (UTC)
Došla mi trpělivost s těmi nesmyslnými registracemi a bude se zamykat.Nytra
Dají se vyfiltrovat ti, kteří nějakou dobu po registraci (měsíc třeba) stále zůstávají pasivní? Bylo by možno jejich registrace rovnou zrušit (vymazat je)? Nebo i vůbec zamknout automatickou registraci jako celek a provádět ji jednotlivě přes mail? Mohli by nám s tím poradit matadoři z Uncyclopedie? Třeba něco podobného taky museli řešit... Foxiest (diskuse) 4. 9. 2019, 16:01 (UTC)
Asi by bylo dobré dát na jejich stránku šablonu s instrukcí o zaregistrování a prostudování pravidel, snad pro jinojazyčné vysvětlit anglicky že se tu přispívá zásadně česky. Do doby vysvětlení zablokovat editace na Necyklopedii, nechat jen možnost editace jejich stránky, pokud tam nebudou provokovat, je toho nějak zbytečně moc.Nytra

Nějak jsem zaspal, když se dělala ta migrace... jestli to dobře chápu, tak Necyklopedie je teď na MW farmě Uncyclomedia. Spousta věcí jde nastavit jen přes LocalSettings.php, to je ale úrovni operačního systému, koukám že sysadmini tu jsou dva inlyš týpci (Lyrithya, Jack Phoenix). Captcha se dá potunit na úrovni editací (viz https://www.mediawiki.org/wiki/Extension:ConfirmEdit) tak snad by to šlo i na úrovni registrací... --Pykhal (diskuse) 14. 3. 2021, 14:18 (UTC)

Jediný přístup k sysadminům, co znám, je přes https://en.uncyclopedia.co/wiki/User_talk:Lyrithya - Karkos asi bude vědět víc, celé to jednání padlo tenkrát na něj coby tou dobou jediného fungujícího imperátora. Zdar, Foxiest (diskuse) 15. 3. 2021, 14:55 (UTC)


Hi, sorry it took so long to get back to you. We are working on setting up questycaptcha to try to reduce the amount of spam everyone's getting. Basically, we need some questions from you guys that new users will be able to answer, usually things specific to the site, definitely in czech, which is why we kind of need you to provide them and can't just come up with something ourselves. So things like "What are the sister projects" (but whatever you actually call them), where the possible answers are the things listed on the bottom of the mainpage. Or other questions that real new users should either know the answers to or be able to find out easily.

To get them to me, I recommend either listing them on a separate page that can be deleted after and pinging me, or you can send me them via email at zhorishnaAt sign.pnggmail.com or via Speciální:E-mail/Lyrithya. Thanks! Lyrithya (diskuse) 13. 4. 2021, 17:57 (UTC)

Great news! For preparation of that, it would be nice to have admins-only edit and view page, e.g. with Extension:Lockdown (but unfortunately I don't see this one installed). --Pykhal (diskuse) 13. 4. 2021, 18:29 (UTC)
So the problem with extensions like Lockdown is MediaWiki isn't really designed for this sort of thing, and as a result they tend not to be reliable, and especially tend to break on update, so odds are we'd have to install it, configure it, add a namspace specifically to use with it... and then remove it, the namespace, and the pages in question before updating MediaWiki. And that's assuming Lockdown works in the first place, which I'm not even sure it would (it has broken randomly on several versions). Are you sure you can't just coordinate this over email or a more private chat space (IRC, discord, facebook, etc), or designate someone specific (for instance perhaps yourself) to come up with a few questions for the time being and send them?
Hopefully this is only a more temporary solution anyway, as we do plan to develop an interface where authorised users (admins, probably) will be able to view and update the questions onwiki, but unfortunately this doesn't yet exist. --Lyrithya (diskuse) 14. 4. 2021, 17:31 (UTC)
Kapča, zdá se, už funguje, spamboti se, zdá se, dnes odmlčeli (teda alespoň se mi zdá). Stálo by za to podmínit založení nového článku registrací uživatele?
Jsem proti, spoustu dobrých článků sem přišlo anonymně. ---Karkos (diskuse) 16. 4. 2021, 14:59 (UTC)
OK, máš pravdu. Koneckoncůzačátekzačátků, dá se to celkem dobře ohlídat. Foxiest (diskuse) 16. 4. 2021, 15:45 (UTC)

Údržba[edit source]

Netroufl by si někdo na opravu Šablona:Lidé? Je tam cosik špatně s argumenty a vytváří to teď chybovou kategorii "Stránky s duplicitními argumenty ve voláních šablon". Já na to nepřišel. Kešén. Jitrnitz (diskuse) 14. 9. 2019, 22:26 (UTC)

Zdá se že jsou duplicitní názvy, je to vůbec někde použito? Snad by pomohlo změnit název, třeba na "Lidi".Nytra

Blokování adres, zdá se že tento blok adres je používán i pro ddos útoky, tak jsem to zkušebně zablokoval, snad je to tak dobře, https://help-dysk.pl/wordpress-firewall-plugins/cidr/216.180.108.0-22/.Nytra

Nová úroda[edit source]

Tak se tu najednou vynořila převeliká množina novouživatelů, zjevně mladých a nadšených, kteří se nic moc nezdržují čtením návodů ke správné tvorbě článků, či snad i čtením pravidel, a rvou to sem pod tlakem gramatika negramatika. Kam to plácnou a jak to plácnou, to je jim pumpička a jeden ten svůj styl nestyl přebírá od druhého, aniž by si očíhli, jaké jsou tu zavedené zvyklosti. Nejspíš to bude nějaká celotřídní středoškolská záležitost.

Co s tím? Babo raď, ale kde tak nahonem nějakou tu babu radivou schrastit?

Mazat se mi to rozhodně nechce, bylo by to škoda, z té jejich tvorby prýští mladistvě osvěživé nadšení. Na druhou stranu tu z toho dělají docela mrdník. Taky bych mohl brát ty nejlépe vypadající příspěvky a postupně je necyklopedisovat do podoby regulérních článků, což ovšem bude hodně časožroutská záležitost a sám to sotva zvládnu.

Takže co, kolegové, máte nějaké, pokud možno racionální řešení nastalé situace?

S úctou převelikou Foxy, aka Foxiest (diskuse) 17. 10. 2019, 19:26 (UTC)

Předrahý kolego, toto jest vlna, která se v nepravidelných intervalech nám v ústrety žene a posléze sama odezní. Přesně jak jsi předeslati ráčil, prýští z nich nadšení a to zhusta brzy vychladne a zbyde toliko troška hnoje na dvorku zdejším. Svatá trpělivost společně s RU, Hrdobecem, Parní válcem a Necyklopedizovat budiž ti zbraní. Já se tak nějak přidám. A ostatní jakbysmet. Jitrnitz (diskuse) 19. 10. 2019, 17:04 (UTC)

Pomoc s obrázkem[edit source]

Potřeboval bych pomoci s hledáním obrázku pro článek Ginses Chlast. Děkuji za pomoc.Sdfghjk (diskuse) 25. 10. 2019, 06:30 (UTC)

Už ho tam máš :-) Enjoy it! Foxiest (diskuse) 25. 10. 2019, 10:49 (UTC)

Další obrázek[edit source]

Chtělo by to do článku Mamba zelená dodat obrázek Mamby z Comebacku, která by byla celá zelená. Pokud tady někdo umí dobře pracovat s grafickými editory, do toho!Sdfghjk (diskuse) 10. 3. 2020, 14:55 (UTC)

Vydrž, jak bude chvilka času, zkusím tu mambu zelenou nějak sešmoulit. MSF, Foxy Foxiest (diskuse) 18. 3. 2020, 08:46 (UTC)

Doporučený článek[edit source]

Navrhuji, vzhledem k současnému dění, aktualisovat doporučený článek na Koronavirus. Že aby jako jsme nevypadali, že prs(t) svůj nedržíme na tepu dějin - co vy, lidičkové, na to?

2.50.161.239?[edit source]

Lidičkové zlatí, co je to zač? V poslední době se objevilo cosi, mající IP 2.50.161.239, případně 2.50.16.223, provádějící soustavně drobné, prázdné či zcela bezvýznamné editace zřejmě náhodně vybraných stránek. Asi to je nějaký robot, který možná provádí cosi škudibíckého, sotva se tím může bavit reálný človíček.
Whois praví:

 • inetnum: 2.50.144.0 - 2.50.161.255
 • netname: ETISALATADSL-EMIRNET
 • descr: Emirates Telecommunications Corporation
 • descr: P O Box 1150, Dubai, UAE
 • country: AE
 • admin-c: AK915-RIPE
 • tech-c: AK915-RIPE
 • status: ASSIGNED PA
 • mnt-by: ETISALAT-MNT
 • mnt-lower: ETISALAT-MNT
 • mnt-routes: ETISALAT-MNT
 • created: 2012-03-13T05:24:09Z
 • last-modified: 2012-03-13T05:24:09Z
 • source: RIPE
 • person: Arif Khalid
 • address: Emirates Telecommunications Corporation
 • address: P O Box 1150, Dubai, UAE
 • phone: +971 800 6100
 • fax-no: +971 4 2959876

Rozhodně se mi to jeví krajně podezřele. Jak praví okřídlený citát: To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že po tobě nejdou.


Jsem ho preventivně ráno zablokoval, jestli to nevysvětlí, mělo by se to celé zablokovat pomocí bloku těch adres(CIDR).Nytra.

Blokování vandalů a spammerů[edit source]

Když blokuji těžkého vandala či jednoznačného spammera, jaká je vhodná/doporučená délka blokování? Do odvolání či na dobu určitou, a když, tak na jak dlouho? Foxiest (diskuse) 29. 7. 2020, 11:35 (UTC)

To záleží. Když je to zjevný registrovaný robotický vandal, tak asi a věčnost (tj. do odvolání); anonymní zahraniční boty dávám na půl roku, české anonymní vandalisty apod. na kratší dobu, protože je pravděpodobnější, že tu IP časem dostane dobroúmyslník. Ale pokud jde o příležitostného vandalistu, tak třeba jen 1 den. --Pykhal (diskuse) 29. 7. 2020, 11:41 (UTC)
Dík, OK. Foxiest (diskuse) 29. 7. 2020, 13:02 (UTC)
Je dobré si to ověřit například na https://cleantalk.org/whois( vložením jeho adresy) se obvykle zjistí že je to prožluklý spamemmer s desítkami i stovkami napadení, pak je celkem jistě na místě ho zablokovat na furt, ony ty bloky adres jsou obvykle s podezřelých lokalit.

zdar. Nytra

.. A co takhle zablokovat editaci neregistrovanými uživateli? (Jak na to vím, ale práva nemám,.. a vůbec když se migrovalo, byl jsem mimo). --Pykhal (diskuse) 31. 7. 2020, 15:32 (UTC)

Zakladatelé falešných spammerských účtů jsou čím dál tím nedbalejší. Některé jejich úlety jsou však přímo roztomilé. Když třeba takový spamník prudivý do svého pseudoprofilu napíše: „I'm Mohammed and I live in a seaside city in northern Austria, Heiligenkreuz", skoro to vybízí k založení necyklopedického článku o přímořských městech moře nemajících.

Tož tak asi, Foxy, aka Foxiest (diskuse) 26. 10. 2020, 09:54 (UTC)
Jj, používání umělé demence je na postupu. Možná by to chtělo poštelovat captchu, ale nevím, kdo tomu tady sysopuje. --Pykhal (diskuse) 26. 10. 2020, 10:24 (UTC)
Drazí kolegové a nadřízení, taky máte ten pocit, že jsme všechny spammery už zničili? NUC. Pechar146 (diskuse) 12. 5. 2021, 07:38 (UTC)
Ona mezitím byla nenápadně nastavena ona diskutovaná přihlašovací CAPTCHA, takže spamboti mají (zatím, než vymyslí něco jiného) po žížalkách. Tož tak asi, Foxiest (diskuse) 12. 5. 2021, 12:39 (UTC)

Vědecký časopis[edit source]

Některé články se nám tady dosti odborně komplikují. Uvažuju o založení vědeckého časopisu Necyklopedie, s periodicitou ¼ roku, třeba. První číslo by vyšlo s počátkem třetí dekády třetího tisíciletí. V první řadě je samozřejmě potřeba vymyslet název, zbytek se udělá později. Vycházel by pouze elektronicky. S 99,9999999% pravděpodobností nebude moci být přiřazován DOI identifikátor. --Pykhal (diskuse) 4. 8. 2020, 15:25 (UTC)

Nezávazné hlasování o názvu vědeckého časopisu Necyklopedie
You voted for "Annalen die Nezyklopedie" on 29 November 2022 at 11:05. You can change your vote by clicking a different answer below.
11
2
2
8
0
There were 23 votes since the poll was created on 16:57, 4 August 2020.
poll-id B6567127D65AC6D0C3AC16378E077E40

Jiné návrhy[edit source]

Diskuse[edit source]

Navrhuji přijmout variantu Necyklopedické listy (Listy Necyklopedické). Je to jasné, je to v jazyku našeho kmene a na nic jiného si to nehraje. Latinský název Acta Necyclopaedica by byl squělou ozdobou usilovného snažení necyklopedického (quidquid latine dictum sit, altum videtur), leč nevím, kdo z necyklopedistů vládne latinou natolik bezchybně, aby z toho nakonec nebyla aká taká blamage. Německy (Annalen des Necyklopedisches Forschungen či něco podobného) by to muselo být vedeno jazykem starého dobrého mocnářství. To tu taky nikdo nezvládne. Navíc Annalen implikuje roční periodicitu vydávání. Pojmenování Qarterly Journal of the Royal Necyklopedian Society by co do nabubřelého důstojenství vyhovovalo, ale pak by každý uveřejněný článek musel mít svůj inglyš abstract, což by bylo hafo práce navíc.

Proto jsem pro skromný, leč dostatečně důstojný český název v některé z variant výše naznačených. S úctou nejvyšší Foxy, aka Foxiest (diskuse) 4. 8. 2020, 19:08 (UTC)
Ano, to je zatím spíš taková sranda anketa, tušil jsem, že seriózní návrhy teprve přijdou. --Pykhal (diskuse) 4. 8. 2020, 19:15 (UTC)
Jsi schopen stvořit rámec či kostru proponovaného čtvrtletníku? Co se týče obsahu, s tím problém nevidím. Pokud by bylo třeba dodávat k uveřejněnému obsahu stručný "abstract", mohl by být psán obzvláště vybranou czenglish, což by tomu všemu nasadilo tu správnou korunu. Tož tak asi, Foxiest (diskuse) 5. 8. 2020, 08:35 (UTC)
Jasněéé, ale časově mi to vychází všelijak. Proto jsem dal vypuknutí na počátek příštího roku. Během pár týdnů až dnů bych dal nějaké návrhy. Byla by na to šablona, mmch. nemá někdo zkušenosti s workflows na MW (schvalování článků)? Časák by byl multidisciplinární, otázka, zda předem udělat fixní oborové sekce, to by asi bylo škoda, i samotné články bývají multidispiclinární … Měl by mít sekci communications, nebo cosi takového, pro krátká sdělení. Vlastně se to semlelo se to celé tak, že mám v hlavě krátké vysoce odborné sdělení, a nápad časopisu na to navázal. Konkrétní návrhy jsou vítány. --Pykhal (diskuse) 6. 8. 2020, 18:35 (UTC)

Licence[edit source]

Technický dotaz. Když přidávám obrázek přímo do Necyklopedie přes "Načíst soubor" (teda nikoliv přes Wikipedia/Commons), dá se u něj nastavit "licence"? Implicitně je tam "bez udání licence", nabídku licencí sice lze editovat, leč ve výsledku se to neprojeví. Rád bych své fotky či v Corelu spáchané ptákoviny označil za volně šiřitelné (Vlastní tvorba), ale vono to nejde (nebo to jen neumím). Tož tak asi, Foxiest (diskuse) 14. 8. 2020, 14:21 (UTC)

Nefunguje mi Wikia[edit source]

Funguje vám wikia (Fandom)?, V některých článcích, Jak je třeba elf jsou odkazy ne na necyklopedii, Ale na fandom, Který mi nefunguje. Při navštívení fandomu mi to píše tato wiki byla odpojena. Potřebuji vědet, Jestli vám to funguje?, Nechci čekat dlouho na odpověď --Bublina (diskuse) 9. 2. 2021, 17:02 (UTC)

Z Wikie jsme se přestěhovali již před 2? roky. To je chyba dotyčného článku, že tam jsou odkazy celou URL.--Karkos (diskuse) 10. 2. 2021, 08:05 (UTC)

Myslím jako že necyklopedie na wikia mi nefunguje, Ani tohle, Akorát tohle je v polštině, Jak url zadat správně? --Bublina (diskuse) 10. 2. 2021, 09:24 (UTC)

Z některých cizích necyklopedií zas nefungují české necylinky, viz třeba he-necy, vlevo dole. Totoť se nastavuje kdesi, kam jen sysadmin může, asi. --Pykhal (diskuse) 10. 2. 2021, 10:52 (UTC)

Uncyclopedia[edit source]

Vlevo na banneru nabídek je chybný (ještě wikia) odkaz na Uncyclopedii. Rád bych ho opravil, ale dosud jsem nevyčuchal, kudy k jeho editaci. Holt nejsem Foxy, ale Lama... tož zvíře jako zvíře. Foxiest (diskuse) 23. 3. 2021, 12:12 (UTC)

Já bych se tak nepodceňoval... ale ono se to už nějak udělalo. --Pykhal (diskuse) 23. 3. 2021, 19:32 (UTC)

Kapča otázky[edit source]

Tož se to pohnulo (viz výše). Musíme se domlouvat chytře (než se vymyslí nějaká neveřejná spolupráce), aby se boti nedovtípili přímých tajenek. Co třeba fikané otázky ⇒ odpovědi typu:

 • "Kolik třešní, tolik... (pozpátku)" ⇒ (neřeknu, ale je to na pět a začíná to na "í")

--Pykhal (diskuse) 13. 4. 2021, 19:38 (UTC)

Matematické vzorce[edit source]

Nevím, co zas chcíplo, ale u (všech) článků, obsahujících matematické vzorce dává jakási AS (Arteficial Stupidity) tuto jednotnou odpověď:

Nelze pochopit (MathML, alternativně SVG nebo PNG (doporučeno pro moderní prohlížeče a kompenzační pomůcky): Neplatná odpověď („Math extension cannot connect to Restbase.“) od serveru „https://wikimedia.org/api/rest_v1/“:)

Články tím ztrácí mnohé ze svých půvabů, i když jiné jakýmsi kouzlem nechtěného naopak získávají. Jsou kompenzačními pomůckami kupříkladu francouzské berle či slepecká hůl? Foxiest (diskuse) 1. 5. 2021, 08:19 (UTC)

Jj, včera večer vypadly všechny necyklopedie, uncyklopedie, atd. na > 1/2 hodiny úplně, tak jsem psal Lyrithya-ovi, co se děje, tak dělali jakýsi upgrade, který se asi úplně nepovedl, tak to budou ještě někdy dodělávat. --Pykhal (diskuse) 1. 5. 2021, 10:18 (UTC)

Isarra mě po včerejším dalším připomenutí / pokecu k problematice v pozdních nočních hodinách informovala, že už to frčí. A frčí. (Ikdyž, kvůli dalším potřebným aktualizacím bude prý potřeba drobného jedno- až dvoudenního výpadku :) --Pykhal (diskuse) 11. 7. 2021, 15:11 (UTC)

Potvrzuji, frčí to. Jseš squělej! Foxiest (diskuse) 11. 7. 2021, 16:35 (UTC)

Šablona Rychle upravit[edit source]

Když na nemrcoušskou stránku umístím šablonu RU, pachatel stránky jí vzápětí při nejbližší editaci zcela bezostyšně odstraní, aniž by stránku patřičně vylepšil. Nevíte. zda je možno technicky zařídit, aby tuto vloženou šablonu mohli odstranit pouze správci? Foxiest (diskuse) 16. 7. 2021, 06:03 (UTC) Btw, GVKB má zjevně téměř neomezenou zásobu různých IP. Foxiest (diskuse) 16. 7. 2021, 09:49 (UTC)

Zamknout část stránky nejde. Je jiný způsob, jak by šlo něco takového udělat. (Ale vypadá to, že žádný necyklopedista nemá sysopičácká práva.) --Pykhal (diskuse) 17. 7. 2021, 10:35 (UTC)
Holt dát k šabloně varování, že svévolné odstranění šablony může vést k následnému smazání článku. Tož tak asi, Foxiest (diskuse) 17. 7. 2021, 13:34 (UTC)
Nakonec to šlo, skrze filtry zneužití. Ještě by to chtělo umožnit varování i při náhledu. --Pykhal (diskuse) 21. 7. 2021, 06:08 (UTC)
.. A aby šablonu mohl odstranit aspoň správce :) . Bude se to muset implementovat chytřeji. Prozatím bude potřeba na chvíli deaktivovat daný filtr. --Pykhal (diskuse) 21. 7. 2021, 06:33 (UTC)
OK :-) Foxiest (diskuse) 21. 7. 2021, 07:15 (UTC)

Pomoc s článkem[edit source]

Džuš všici, potřeboval bych pomoc s dokončením článku Ledeč nad Sázavou, nejlépe od někoho, co je ztama.Sdfghjk (diskuse) 16. 4. 2022, 12:09 (UTC)

Spammeři nějak obchází kapču![edit source]

Poslední dny se vyrojili podivní spammeři, zjevně robot jakýsi škudibícký, který obchází captchu. Zahlcuje Necy monotematickým spamem. Přitom se tváří jako přihlášený uživatel. Asi by to chtělo poštelovat nějak to přihlašování, ale do toho bych si netroufl šahat, dávno už nejsem the quick brown fox, spíš už jen old lazy dog. Tož tak asi, Foxiest (diskuse) 13. 7. 2022, 05:25 (UTC)

žádost o odblokování User:Tonda 555[edit source]

Pykhal je bužerant zablokoval mi učet tondy a taky User:Kin, Zapomněl jsem heslo jsem pod ip

Úprava šablony[edit source]

Chtělo by to upravit šablonu

Relief Havel.jpg
Václavové
Václav Nultý SvatýVáclav I. BendaVáclav II. KrakonošVašek III. HankaVenca IV. HavlůjVáclav V. ChilskýVašek VI. TelefončskýVáclav VII. z HospodyVenca XIV. PesVáclav Poslední NejmladšíVáclav Knop

tak, aby zařazovala automaticky do Kategorie:Vaškové.--Sdfghjk (diskuse) 24. 11. 2022, 17:02 (UTC)