Necyklopedie:Pod Parou/Archiv03

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Dotaz

Tento dotaz byl vložen při přesunu, vracím ho sem i s Ervínovou odpovědí:

Je tu negdo, kdo néni včílkaj pod parú? Sa furt snažím dostať do teho systéma a ňák ně to nefachčí. :-( Tož nemožete mě poslat nové heslo na majl? Fenkjú! --Mercy 14:17, 5. 10. 2007 (BSE)

Pod páru jsem tedy jako greenhorn zašel

Chtěl bych tímto upozornit všechny i ty, které to za mák nezajímá, že jsem na stránkách Necyklopedie vystřídal Zdeňka Herla-Stolta. Žádám vás, aby jste mi tuto prasárnu nevyčítali. Na mém zámku jsem zařídil (resp. nařídil), aby vás všechni pozdravovali. Chtěl bych zdůraznit, že nikdo ze služebnictva neměl ani v náznacích odvahu nepozdravovat. V opačném případě bych jej nechal pověsit za oči do průvanu a nařídil tahat ho za modřinu. Jedná se o druh mučení, který si vymysleli na barokním zámku v Měšicích prapředkové mé matky v 17. století. Mučení se zakončuje v okamžiku, když oběť nechává padat stolici do kalhot. Děkuji za pozornost i pochopení a zůstávám z nejvřelejšími pozdravy --Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy 21:24, 12. 1. 2008 (UTC) urozený Pán z Ellgutu na Měšicích.


Uživatel Mercy registrován není. Po přesunu na Wikia (duben 2007) je třeba se znovu zaregistrovat, registrace platí pro všechny projekty Wikia. Zdar. --Ervinpospisil 13:31, 5. 10. 2007 (UTC)

Hm

Nějak tomu nerozumím jestli postupuju v duchu Necyklopedie, zdá se že to nějak funguje podle posledního průzkumu asi jo dal jsem stránku Beton neboť tam evidentně chyběla a také jsem bádal jestli se se i Jára Cimrman o to nějak zasloužil ale nic moc zdá se že na Necyklopedii jsou jinačí borci kteří pokrok ženou kupředu časem se to vytříbí a jistě se dosáhne dokonalé nevědomosti je to třeba dále vymakat.Články by měly být fundované a argumenty nezvratné jen tak dále ! Americké ubohé napodobeniny by měly být naprosto znemožněny a uvrhnuty do propadliště dějin k naprostému zapomnění. [1]. Zdá se že je občas třeba něco do Necyklopedie přidat aby byla aktuální je vidět že někdy stačí jen postrčit a lavina se utrhne. Jádro článku o Švejnarovi jsem začal psát pod účinkem dobré slivovice a již po několika panácím mne hned něco napadlo. Z toho vyplývá že bez dobrého alkoholu to u nás moc nefunguje což dokazuje případ Lihový dům kde pokud měli nějaký rozumný nápad tak pod vlivem alkoholu dále je to utvrzeno že po odchodu pana Zemana jejich nápady klesly pod měřitelnou úroveň. Zajímalo co pije Jan Švejnar, podle jeho článků to vypadá na maximálně nějakou americkou whisky nebo podobný americký šmejd . --Nytra 09:11, 26. 12. 2007 (UTC)--Nytra 09:11, 26. 12. 2007 (UTC)

Těžko říct, jak Necyklopedie funguje. Samozřejmě jsou tu ryze autorské články, těch je ale zanedbatelná menšina. Máš pravdu, že někdy stačí něco přidat a ono se to rozjede a začne žít vlastním životem. (ten Švejnar by si zasloužil ještě dotáhnout). Mně se na necyklopedii líbí to, že je to zvláštní experiment na kterém můžme sledovat, jak vzniká humor ... mám na mysli to, že (obvykle) nevíme, jak vznikají anekdoty. Při životě se udrží jen ty dobré. Necyklopedické články mají s anekdotami mnoho společného. Jsou zde články báječné i vysloveně blbé. Já osobně bych ty blbé nemilosrdně likvidoval. Opravdu tu nemusí být vše. Beton se ti ale povedl! --Trnka 12:10, 26. 12. 2007 (UTC)

U betonu dělám cca 40 let, možná už o tom něco vím tak asi to pomohlo.Kritika mého psaní je na místě můžeš se podívat na mé web stránky a teprve uvidíš co je chaos tam to žádný admin nekontroluje. Též se zdá že v Lihovém domě je ještě co objevit. --Nytra 16:03, 26. 12. 2007 (UTC)

U toho traktoru to bylo tak správně jak říkáš ale myslím že je to není tak přehnané jak to bylo původně. --Nytra 22:02, 26. 12. 2007 (UTC)

Necyklopedizovat !

Zdá se že to chybí ve slovníku Necyklopedie, možná že stručné vysvětlení tohoto pojmu by s větší části nahradilo výklad pravidel Necyklopedie. Výraz se často používá tak by se mohl zavést do slovníku. Je to jen návrh, odborníkům je to určitě jasné, často se setkávám s tím že pokus vysvětlit některé samozřejmé odborné výrazy je někdy nad lidské síly. Třeba mně bylo vytýkáno že se nepřihlásím ale než jsem zjistil že je třeba kliknout na zanedbatelný odkaz nahoře, tak jsem se tomu taky divil. --Nytra 20:31, 1. 1. 2008 (UTC)

Ale to vůbec není špatný nápad. Mohli bysme přejmenovat šablonu rychle upravit. --¿ opaJ 20:51, 1. 1. 2008 (UTC)
Taky už jsem o tom uvažoval. Šablona Rychle upravit je ale spíš výstražná. Chtělo by to upozorňující šablonu pro špatně graficky, formátově (odkazy atd.), či jinak nedodělané články, v které by se odkazovalo na pravidla a nápovědy, jak se to má dělat. Samozřejmě články musí mít humoristický potenciál, jinak stačí šablony Sprasit a spol. --Ervinpospisil 12:41, 2. 1. 2008 (UTC)

Ještě bych chtěl dát do placu svůj názor co by Necyklopedie mohla být. Myslím že nejen výrobce anekdot ale také více méně demokratickou formou nastavit zrcadlo různým blbečkům kteří si myslí že mají patent na rozum, na našem netu to asi chybí,není až tak humorné někomu nadávat ale bylo by zřejmě lepší ukázat ve stylu : " Plně s Vámi souhlasím ale o vašich názorech by bylo možno úspěšně pochybovat", na hňupa to pochopitelně nezabere ale na opravdové protivníky to více platí, slyšel jsem demagogické názory - na Necyklopedi je jen ODS a podobně(je zajímavé že hlavně tehdy když dotyčnému chybí argument), to jen na okraj. Úroveň Necyklopedie se nezvýší jen mazáním názorů které podle správce nejsou úplně OK, pořádek však musí být. Je to třeba udržet v patřičných mezích, problém je v jakých. To je všeobecný problém demokracie již od dob Starého Říma. Typický příklad je Wikipedie tam si s tím co navařili už ani neví rady. Nevědí čeho chtějí dosáhnout a nedají pokoj dokud toho nedosáhnou. Zatím výsledkem jejich snažení je čím dál větší počet editací a stránek. Ale čím je toho více tím v tom je větší bordel. Chtějí to vylepšit že může přispívat každý jen pod svou registrací. Tím se pochopitelně zase ochudí o rozumné nápady lidí, kteří to nezkousnou a jdou raději na Necyklopedii, což je jistě rozumnější. Už jsem jednou podotknul, cituji : Hašek založil stranu mírného pokroku v mezích zákona. Jestli bude vývoj svazován tolika pravidly tak nakonec zahyne, doslova se zneutralizuje. Není třeba bazírovat na detailech ale pochopitelně je třeba uržovat nějakou koncepci, na Necyklopedii zdá se že se koncepce dodržuje podle okamžité nálady správců ale díky i za to. Pochopitelně jsem se zase zapomněl přihlásit.--90.176.148.157 17:25, 2. 1. 2008 (UTC) Zatím mám stejnou ip adresu tak je to všem jasné který kokot to píše --Nytra 17:28, 2. 1. 2008 (UTC)

Mluvíš mi z duše, chlape.--Zylbrsztajn 19:18, 2. 1. 2008 (UTC)
Kemo Nytro (z čeho vznikla ta přezdívka?) jsem rád, že jsi nás v tom bludišti internetu objevil. V podstatě s tebou souhlasím, jen pár poznámek. ••• Myslím, že ironizování a „nastavování zrcadla“ se děje permanentně, vše záleží na autorech. Jednoznačně jsem pro více ironia a méně stupidity. ••• Správci mažou jen excesy a subpahýly. Jistá přísnost musí být, jinak by to sklouzlo ••• S wikipedií to není černobílé. Vadí mi řada věcí, ale velmi často tam hledám informace. Taky jsem donedávna byl a snad i zase budu (pokud mně zase Beraeni, mazači a spol. znovu nenaserou) kmenovým autorem. Rád si z jejich nedostatků dělám v mnoha článcích srandu. Zároveň si ale vážím mnoha lidí. ••• Slova, že koncepce Necyklopedie se dodržuje podle okamžité nálady správců jsou dost odvážná, nemusí to být nepravda. Od filosofování tu ale já nejsu. Snažím se hlavně, aby vše fungovalo. ••• Oklikou se vrátím zase k šabloně <Necyklopedizovat>. Uvítal bych ji v čím dál častějších případech, kdy musím pryč, a objeví se anonimní či nováčkovský článek s velkým potenciálem a jen ve formě nezformátovaného textu. Faktem ale je, že úprava takovýchto článků stejně většinou zůstane na úzkém kruhu správců. Oni tu fakt nejsou jen kvůli mazání. --Ervinpospisil 19:42, 2. 1. 2008 (UTC)

Je to jinak to není přezdívka já se tak jmenuju je tak už od dob 28 kb modemů není to možná úplně rozumné ale vždy jsem řekl co si myslím za socializmu byly menší problémy dnes mohou být i větší, čumni na moje stránky a jsem tam pod svým jménem a ještě mně nikdo nenasral Květoslav Nytra Ještě jsem zapomněl odpovědět jak jsem Vás objevil, napřed jsem objevil Wikipedii ale byly problémy, Necyklopedii mi dohodila dcera ta má také problémy co chvíli ji někde zablokujou ale jinak dobré --Nytra 20:42, 2. 1. 2008 (UTC) Jinak věřím že když jsou správci nasraní s bandy co jim tam kazí trávníček že nemusí být vždy v pohodě, vím to podle sebe vtrhnu tam nevím pravidla a celé to sprasím, kdyby to všichni dělali jak si to správci představují tak by se tam asi nudili no ne?!

Zatím jsem to vyřešil výrobou obrázku. Soubor:Logo Necyklopedizovat.jpg. --Ervinpospisil 07:55, 6. 1. 2008 (UTC)

Překladač

Jak jsem si přečetl jak automatický překladač sprasí článek o betonu tak začínám pochybovat o vedoucí úloze člověka nad počítači, zdá se počítače nás už začají překonávat i v sprasení příspěvků asi už je čas jít do důchodu.--Nytra 19:31, 4. 1. 2008 (UTC)

No a proč myslíš, že tu nemáme žádné aktivní boty ;-)? Ti dva, co tam jsou, ještě needitovali žádný článek. Kdyby někdo bota udělal, stačilo by mu zadat slovo a článek by byl hotov a my bysme se mohli jít klouzat. --¿ opaJ 19:56, 4. 1. 2008 (UTC)

Je vidět že systém Necyklopedie je skoro dokonalý a ty zanedbatelné nedokonalosti opraví správci, asi jsem pochopil na co tam vlastně jsou. Jak známo nikdo není dokonalý ale tímto způsobem se může Necyklopedie přiblížit až na 0.999999999999666 dokonalosti. Jak jsem zjistil jiné ubohé napodobeniny Necyklopedie se s principu jejich fungování k dokonalosti nejen nepřibližují ale naopak vzdalují s toho vyplývá že i když by dokonalost Necyklopedie zůstala na stejné úrovni přesto by ostatní za ní stále více zaostávali, lapidárně řečeno kdyby jsme běželi pozpátku ani tak by nás nedohonili.--Nytra 20:19, 4. 1. 2008 (UTC)

Promarněná šance

Je mi jasné, že já i moji kolegové Správci Necyklopedie jsou trnem v oku poživatelům. Jenže kde nejsou správci, nastupuje anarchie, pahýly, atd. Nesmírně schopný Slovák žijící v New Yorku založil Slovenskou Necyklopédiu. V začátcích jsem dost pomáhal. Šablony, převody slovensky psaných článků aj. Su z pomezí. Dnes tam však až na vyjímky vládnou pahýly, subpahýly, trapnosti, nevyplňování "shrnutí editace". Jsem z toho špatný. Někteří, co to ze začátku drželi, už po pahýlové smršti nejsou vidět (Bači a spol.). Je tam borec jménem Andasah. Ale celková úroveň je zahanbující, na nějakého borca jsem určitě zapomenul, omlouvám se. Jo, jeden borec předělal hlavní stranu podle cs:, s čímž souhlasím. Propojenost jsem navrhoval v prvopočátcích. [2] V tomto případě nechcu jen kritizovat, ale jde mi o princip a o čest 1/3 rodiny, kterou mám na Slovensku. --Ervinpospisil 23:51, 8. 10. 2007 (UTC)

888 - 1000 - Soutěž

Právě zjišťuji, že jsem napsal článek s magickým číslem 888. Vyhlašuji soutěž, kdy padne hranice 1000. Platí jen tipy napsané do konce října. Do té doby se mohou korigovat starší tipy. Každý má jen jeden tip. Výherce bude mít jisté místo na nové mezihvězdné lodi Necky N-01. Poletí se na planetu Rozkoš, v hvězdné soustavě Kasiopea.
tipy:

  • 10. ledna 2008 --Ervinpospisil 16:14, 10. 10. 2007 (UTC)
  • Kdysi jsem odhadoval, že 17. listopadu. Teďka koriguji na 21. prasince 2007. V nejhoršim budu muset v onen den sem potřebnej počet článků nasypat sám :-) --Karkos 16:36, 10. 10. 2007 (UTC)
  • na vánoce, pod stromeček :D --KluSi 19:22, 16. 10. 2007 (UTC)
  • ja bych rekl, tak 3 ledna (07) kdy bude co psat na novy rok --Alexanderovic 15:44, 17. 10. 2007 (UTC)

musím se omluvit za mojí dlouhodobou neúčast na necyklopedii - tento školní rok dělám příjmačky na střední školu a zjistil jsem, že téměř na nic nemám čas... po 21. dubnu jsem jenom Váš --KluSi 19:22, 16. 10. 2007 (UTC)

  • Blahopreju, 1000 clanek byl dosazen presne 21.12, jak sis to tipnul, takze vyhravas... --Alexanderovic 17:53, 22. 12. 2007 (UTC)
  • Neuvěřitelné. Karkošu, s tvými schopnostmi vezmu všechny prachy a vrhnu se na burzu. Letenku máš zablokovanou. --Ervinpospisil 21:51, 26. 12. 2007 (UTC)

Křesťanství

Všiml jsem si mnozicich se vandalizaci v sekci krestanstvi, jsou docela akcni. Mozna docasne zablokovat proti editaci od anonymu? --PT 11:11, 24. 10. 2007 (UTC)

Už se stalo včera. články byly 8x smazány fanatikem přes anonimizační proxy servery , bylo to neúnosné. --Ervinpospisil 11:24, 24. 10. 2007 (UTC)
Po dnešní mazací smršti je mi ctí konstatovat, že oním jediným bdělým strážcem Božích hodnot na tomto bídném světě je sám JUDr. PhDr. MUDr. RNDr. Mgr. et Mgr., Bc. Henryk Lahola, DrSc., multi dr.h.c., kardinál český, sedmý markrabě moravský, etc. etc. etc.. Velká to čest pro Necyklopedii. --Ervinpospisil 12:54, 29. 10. 2007 (UTC)

Nepoužívané obrázky a soubory

Už je jich 107. Co s nimi? Krom 3 symbolů, které jsem nahrával do kat. Loga (rozpracované věci) jsou tu zbytečně. Na druhou stranu ničemu extra nevadí. Nepoužívané obrázky a soubory --Ervinpospisil 22:43, 24. 10. 2007 (UTC)

hoja fšichni

When saving a photo, enter an appropriate category, please. jsem tu novej a dneska ještě nejsem pod parou, je tu někde něco jako forům, nebo chat, kde bych mohl najít nějakou zpříznenou duši, kdybych měl pocit, že to fakt prasím moc? Díkec a zdar, věřím, že občas něco písnu, zatím jsem to zkusil na nečisto a ne pod svým jménem....to abych to mohl vždycky popřít :-)))) takže zdar jak sfiň Jiřikovo mesidž :-)

Zdar, já starý trouba jsem to napsal jinam. Tak znovu, neboj se ničeho, zkoušej, když něco zkoníš, dostaneš vlídného sprda od správce, to je Bůh. tak ho poslouchej--Dědek 22:40, 29. 10. 2007 (UTC)
Jiříku i ostatní, tady můžete vykecávat až do zblbnutí, nebo do zablokování. --Ervinpospisil 22:50, 29. 10. 2007 (UTC)
Jiříku, jestlipak you it s tou your neočeštinou o5 trochu nepřeháníš? --Infusoria 19:15, 31. 10. 2007 (UTC)
ahoj Infu, narážíš na mé články, nebo na ten paskvil co se mi povedlo vytvořit sem? a hlavně proč O5?:-)--mesidž od Jiřího 19:32, 31. 10. 2007 (UTC)
a než si promyslíš odpověď, doufám, že ses u článků pobavil(a), potřebuju nějakej feedback ;-) --mesidž od Jiřího 19:49, 31. 10. 2007 (UTC)
Nazdar vy oba, jste skvělý, oživili jste to tu, to je fajn... --Karkos 20:22, 31. 10. 2007 (UTC)


feedback je cool, ale od prznění češtiny jsou tu televizní stanice a ne Necyklopedie ;-) --Info 07:32, 1. 11. 2007 (UTC)

Slovník: Pěkně jsem se nasmál. Úplně si ta slova vybavuju, jak to říkají. --Ervinpospisil 21:03, 31. 10. 2007 (UTC)

Ervíne díky, ale zatíme nevím, jak a kde na to reagovat v daném prostředí, tak to cpu sem! a taky dík karkosovi za uznání, potěšilo :-) --mesidž od Jiřího 22:26, 31. 10. 2007 (UTC)
Obecně - nejlépe je reagovat rovnou tam, kde vzešel podnět k reakci. V tomto případě Diskuse:Vietnam. Aby to bylo přehledné a neskákalo se sem-tam. Pro názornost sem dávám odkaz na ukázku da diskusní str. jednoho čp. jak by to mělo být v diskusích. zde. --Ervinpospisil 10:06, 1. 11. 2007 (UTC)


Čunkův odchod z politiky - HOTOVO

Pánové,

protrpěl jsem si to max. Objevil jsem způsob psaní a dvě tři pravidla, příkazy. Vím, že jsem Vám to docela zasvinil, hlavně v rubrice Poslední změny. Zprvu jsem nepochopil dyž mi to tom někdo z vás něco psal, pak jsem tam klikl a viděl jsem tu spoušť. Nyní už edituju s prewiev (náhled) ale čas od času to zvalidju, mysle, že to je OK, pak objevím plno chyb a překlepů takže to opravuju zas. Doufám, že můj článek - velmi encyklopedický - nebude příliš proti pravidlům, doufám, že pobaví i poučí (je tam i odkaz serozní stránku o tvorbě a typologii romských jmen). Viděl jsem, že jste část mého příspěvku prošpikovali odkazama na další stránky, takže to můžete dokončit, já neznám mapu stránek NC, ani ostatní hesla. Dovolil jsem si udělat odkaz na Aktuality, docela se mi povedlo i udělat jeden odkaz, už vím jak na to, dívat se na ostatní, vyzkoušet jestli to funguje a zkoušet znova. Díky za trpělivost, a doufám, že zase něco napíšu. Jsem spíš na akuality, dělal jsem falešné zprávy (Agentura AFP - čili Agence Fausse Presse) v jednom francouzském rádiu a docela jsme se s tím bavili. Nevím, jestli a kdo tohle bude číst, ani dobře ještě nevím, jak se tu s kým komunikuje a jak se dotyčný dozví - když se mi to podaří - že má odkaz či vzkaz. Zatím čiao Gregor Grigorevič GRIBOJED --Gregor GRIBOJED 01:06, 7. 11. 2007 (UTC)--

Rozcestníkové šablony

Ahoj chlapci molodci. Mám návrh. Jako nový uživatel se pozoruji, a prožívám, co prožívá hodně nových nováčků. Takže mé postřehy by mohly sloužit k zlepšení ergonomie a konzultace NC.

Takže: když sem vlezu, tak vidím, že framy nalevo odkazují povětšinou na technické stránky (návody, pravidla, atd.) Když tu nejsem pár dní, tak už nevím, jak se dostat na stránku, ze které můžu brouzdat po tématech. Uvítal bych, než si udělám v oblíbených své vlastní odkazy na stránky ze kterých můžu jít dál, aby v sekci NAVIGACE byly jen odkazy brouzdací, jako jsou aktality, náhodná stránka, ale chybí mi tam: BEST OF (mají to na některých jiných NC), prostě něco jako obsah. Napřed lidi čtou, pak je napadne, že by to uměli taky, pak budou potřebovat odkazy jako VYTVOŘIT ČLÁNEK, NÁPOVĚDA atd. protože jako já zjistí, že se musí naučit plno věcí, jinak to prasí jako jsem to prasil já. Doufám, že jsem byl dostatečně jasný. --Gregor GRIBOJED

Po tématech se asi nejlépe brouzdá v kategoriích na Hlavní strana. BEST OF by nejdříve musel někdo vytvořit, ale nevím co by tam bylo, dle mého jsou k tomuto účelu právě kategorie. Na nějakou rozcestníkovou šablonu se každý dostane velice brzy, jelikož jsou ve většině článků. Dá se hledat taky v Kategorie:Rozcestníkové šablony. --Ervinpospisil 12:13, 5. 12. 2007 (UTC)

Co s neaktivními správci?

Necyklopedie je živý organismus, který se vyvíjí. Podívejte se na stránku Speciální:Listusers kolik je tam správců a kolik jich je funkčních. Když nepočítám 2 zaměstnance Wikia, je jich 8 a fungují 3 - Karkoš, Zylby a Já. Situace minimálně hodna zamyšlení. Někteří (např. Atron) se správcovství oficiálně vzdali, práva odebrání má zřejmě jen Datrio. Každopádně se mi situace jeví býti nepřirozenou, jelikož bude třeba hledat další adepty na správcovství. --Ervinpospisil 21:25, 6. 12. 2007 (UTC)

Já bych se jich rád vzdal, ale nevím jak jednoduše. Zanatic 21:37, 7. 12. 2007 (UTC)
Ježto seš imperátor, tak si můžeš práva změnit. Já bych ti ale radil, abys to nedělal, to, že je máš, nám nijak nevadí a třeba ty práva budeš někdy potřebovat. Jinou otázkou je, jestli by si nějaký novější, nyní aktivní uživatel zasloužil práva...--Karkos 12:13, 8. 12. 2007 (UTC)
Ono to právě nejde změnit (Degradovat někoho). Šlo to na staré adrese. --Ervinpospisil 12:36, 8. 12. 2007 (UTC)
Kdyby to šlo, tak už to dávno udělám :) Zanatic 16:48, 8. 12. 2007 (UTC)

Nazdar adminíci, i všichni ostatní. Řekl bych, že degradace má svá pro i proti. Na staré (a dobré) Necyklopedi jsem o degradaci neaktivních správců několikrát uvažoval, pak jsem to ale vždycky nechal být. A tam nebyl problém práva jak odebírat, tak je i opětovně vracet.

Co Necyklopedie získá odebráním práv řekněme Aktronovi? Nevim. Ne vše co Aktron dělal se mi 100% líbilo, ale on pomohl Necyklopedii zásadním způsobem rozjet (mimochodem, je náš Aktron identický s Aktronem, který napsal článek Brno na agnlické Uncy? dnes si nejsem jist. Protože jsem si to tehdy myslel, jakmile se zde objevil, okamžitě jsem ho povýšil na admina ... ať tak či tak, chyba to rozhodně nebyla). Mimochodem, trošku postrádám nějaké poznámky o historii a vzniku Necyklopedie. Zjišťuji, že už si tak úplně všechno nepamatuji a zdaleka ne vše jde dnes ještě dohledat. Zanatiku, po té staré Necyklopedii si mi taky stýská, poměry, reklamy a pod. bylo to co odtud vypudilo Aktrona.

Pokud mě sesadíte, nebudu se na nikoho zlobit. A doufám, že až to půjde, zase se vrátím, byť i jako řadový uživatel. V mém případě to, že jsem se ztratil, jde na vrub toho, že prostě nemám čas (psal jsem email Ervínovi).

Těším se že brzy Necyklopedie překročí 1000 článků! --Trnka 22:06, 9. 12. 2007 (UTC)

No, také jsem uvažoval o tom, že bych nějak zdokumentoval historii Necyklopedie, ale pak jsem na to zapomněl, takže díky za připomenutí. Pokusím se alespoň na jedno místo shromáždit linky na články, které se tím už zabývají a nějak je okomentovat. Jak už jsem řekl likvidaci neaktivních sprývců nepovaqžuji za nutnou, dokud tu nebudou dělat neplechu, což myslím nehrozí.--Karkos 22:56, 9. 12. 2007 (UTC)
Ono by to ale chtělo pročistit pro pořádek. Ja myslím, že je to problem především technický, protože zde nemáme stejné možnosti jako na té staré dobré Necy na necyklo.pedie.info. Zatím ale stále lze přijmout analogiii s římsko-katolickou církví, kde platí jednou knězem, navždy knězem. --Trnka 23:06, 9. 12. 2007 (UTC)
S těmi správci opravdu žádné problémy nejsou. Šlo mi jako pořádkumilovnému tvoru o pořádek. Stejně tak, jako mi vadí třeba nekategorizovaný článek či soubor, tak mi trošku vadilo, že Aktron, Zanatic a Svišť nás oficiálně požádali, abychom jim práva odňali a my nemůžeme vyhovět. Pozorovatel zvenčí si také může myslet, že tu je správců jak na českopedii. Snad kdyby někdo z byrokratů napsal na Uživatel diskuse:Datrio. Je to janitor. Když budou v budoucnu chtít zase fungovat, je snadné jim práva vrátit. Taky mně mrzí, že to Aktron zabalil, měl neopakovatelné nápady. --Ervinpospisil 00:52, 10. 12. 2007 (UTC)
...jenom poznamenávám, že v současnosti se mi jeví jako vhodný adept na správcovství opaJ. --Karkos 09:15, 11. 12. 2007 (UTC)
Myslím, že se bez nich obejdu, ale překážet mi asi nebudou :) --opaJ ¿ 19:02, 11. 12. 2007 (UTC)
Myslím, že do nového roku bychom měli vstoupit bez neaktivních správců. Jaký je názor ostatních?--Zylbrsztajn 15:11, 30. 12. 2007 (UTC)
Kontaktoval jsem lidi ve Wikia, ale neodpověděli. viz Uživatel diskuse:Datrio, Uživatel:TOR. Tohle mi na dotaz odpověděl Carlb [3]. --Ervinpospisil 06:31, 31. 12. 2007 (UTC)
Ervíne, je přelom roku, spousta lidí bude slavit, hýřit, lyžovat, ... atd. Radím počkat.--Trnka 10:25, 31. 12. 2007 (UTC)
Já vím, ale posílal jsem to už 13. prosince. Musí to zařídit ten, kdo po přechodu k wikia zařizoval práva pro Sviště, když nám to nešlo. Já nevládnu englishštinů --Ervinpospisil 10:48, 31. 12. 2007 (UTC)

Ervíne, a neměli bychom si tedy předem sestavit náš seznam mrtvých správců a pro ně požádat hromadně o degradaci? --Trnka 11:20, 31. 12. 2007 (UTC)

Szoferka na moji žádost o pomoc s deaktivací správců, kteří odešli, napsala toto [[4]], překlad:
Ahoj. Pošli mi prosím seznam adminů, kterým chcete odebrat práva na tuto diskusní stránku [[5]] společně s linkem, který jsi mi poslal jako se s důvodněním. Nejsem si jistá, komu přesně chcete odebrat práva, protože více, než tři admini, které jsi zmínil jako aktivní se zúčastnnili diskuse v tématu, na které jsi mi poslal link. Szoferka 22:59, 30 pros 2007 (UTC).
Takže, asi bychom se měli napřed sjednotit na seznamu jmen, dát to těm lidem vědět, a pak to teprv poslat na uvedený link.--Zylbrsztajn 07:01, 2. 1. 2008 (UTC)
Pryč se mnou! Zanatic 16:45, 2. 1. 2008 (UTC)

Vlevo aktivní, vpravo neaktivní. - dle mého pozorování. Řazeno abecedně --Ervinpospisil 22:13, 2. 1. 2008 (UTC)

Tabulka

aktivní    neaktivní
Uživatel:Ervinpospisil    Uživatel:Aktron
Uživatel:Karkos    Uživatel:KluSi
Uživatel:OpaJ    Uživatel:Svišť
Uživatel:Szoferka    Uživatel:Zanatic
Uživatel:Trnka     
Uživatel:Zylbrsztajn     
Uživatel:Neral     
Aktronovi a KluSimu jsem poslal o věci zprávu na jejich stránky na Českopedii, Svišťovi na jeho strínku na Uncyclomedia, Aktrona a Šviště jsem ještě vyrozuměl mailem z Necyklopedie, KluSi tady mail nemá. Zanatic se zde již vyjádřil jednoznačně. Navrhuji počkat, až se ti tři vyjádří, nevyjádří-li se do týdne, rozhodneme o tom sami. --Zylbrsztajn 22:43, 2. 1. 2008 (UTC)

Reakce

Dobrý den. Práva správce už na Necyklopedii nejspíše nikdy nevyužiji, i když jsem se už před několika dni rozhodoval, zda se sem opět nevrátím. Určitě už však nebudu přispívat více než řadový uživatel. Jestli vás to potěší hodně, tak mi klidně práva odeberte. S pozdravem --Svišť 16:12, 3. 1. 2008 (UTC)

Svištíku, mýlíš se, pokud se domníváš, že snaha o revizi správců je motivována touhou jedněch adminů rozveselit se na účet ostatních adminů. --Trnka 17:21, 3. 1. 2008 (UTC)
 :-) --Svišť 17:41, 3. 1. 2008 (UTC)
Svištíku, pokud se budeš někdy chtít vrátit, určitě si tě budeme všichni pamatovat a určitě tě zas rádi povýšíme na imperátora. V zásadě tu jde především o to, že degradaci nemůžeme provést po technické stránce sami, ale musíme požádat Szoferku či někoho z nadřazení hierarchie nadadminů. --Trnka 18:58, 3. 1. 2008 (UTC)


Ozývám se přesně o měsíc později ;) omlouvám se za menší zpoždění... poslední dobou nemám moc času abych přispíval,ale to nenaznačuje, že jsem se s Necyklopedií rozloučil úplně...jestli potřebujete v tom mít pořádek, můžete mi klidně správcovství odebrat. Na můj účet na Wikipedii jste neměli psát, ten používám jenom na občasné vandalizace :D (ano, jsem padouch) --KluSi 08:43, 3. 2. 2008 (UTC)

Teď jsem si všiml pár změn, které se staly od té doby co tu nejsem. Asi nejvíc mi je líto že zmizelo okno s Aktualitama na hlavní stránce. Oddálili jsem se tak od vlastnosti parodie na Wikipedii a Hlavní stránka je nějaká suchá. --KluSi 08:45, 3. 2. 2008 (UTC)

Zylby, zdá se že tvá práce skončila v půli cesty. Měl bys to dotáhnout. Teď jsem se díval na statistiku, máme zde 11 správců, což je v nesouladu s jejich aktivitou za poslední půlrok. Půlrok bez editace bych navrhoval jako automatický zánik práv (o tom, že obnovení je jednoduché jsme se už bavili). --Ervinpospisil 10:36, 8. 5. 2008 (UTC)
Souhlasím, půlroční pauza je dostatečný důvod promluvit s daným člověkem o odnětí práva správce. Máš asi už vytipované lidi, že jo. Mrknu na to. V pondělí bsme to mohli začít řešit (budu 3 dny bez PC a Webu). --Zylbrsztajn 11:22, 8. 5. 2008 (UTC)
Ještě mi k těm, kdo jsou ve výše uvedeném přehledu napadá Nolanus. Má velmi dlouhou pauzu v aktivitě a je držitelem práv Imperátora. Co s ním je? Má někdo zprávy? --Zylbrsztajn 11:52, 9. 5. 2008 (UTC)
Z čeho čerpáš? Nolanus kdysi zřejmě práva vlastnil (na staré adrese), ale stejně jich nevyužíval. Podle [6] je teď nemá. --Ervinpospisil 13:27, 9. 5. 2008 (UTC)

Vy jste mě furt nedesysopli? Ts ts ts. To i úřady jsou rychlejší :P Zanatic 20:44, 9. 5. 2008 (UTC)

Co vás to napadlo diskutovat uvnitř uzavřenýho archivu? Myslím, že se nic nezměnilo, sami nemůžeme desysopovat. Ani nevím, na koho se obrátit.--Karkos 21:45, 9. 5. 2008 (UTC)

Nový správce

Karkoš se vyjádřil (nahoře), Já o tom uvažuji už nějakou dobu. Uživatel:OpaJ je technicky velmi erudovaný, nekonfliktní, schopen pomáhat novicům. To jsou, dle mého, nejdůležitější schopnosti správce. Chtěl jsem s ním ještě něco probrat e-mailem, ale když zveřejnil ICQ a nick, je mi vše jasné a jsem příjemně překvapen. Nahradí Aktrona. Za současného rozložení aktivních sil již není třeba hlasovat. Uděluji mu práva. Ještě musím zavolat do Janova. Kotví tam Loď Necyklopedie, aby mu vyklidili apartmá. --Ervinpospisil 21:50, 12. 12. 2007 (UTC)

No, když jinak nedáš, tak díky ;-). Aspoň mě to motivuje k práci. --¿ opaJ 15:56, 13. 12. 2007 (UTC)
Ervíne, učinil jsi dobře! opaji, nepochybuji, že přispěješ k tomu, že Necyklopedie nesklouzne do marasmu kterým trpí např. anglická uncy (hora sraček, ve které se ztrácí články, které stojí za to číst).Co je silnou stránkou Necyklopedie je, že správci zde netrpí subpahýly, dále pak osobní a rasistické texty a pod. (podobné snahy se zde opakovaně objevují) --Trnka 11:10, 16. 12. 2007 (UTC)

Přání

Nazdar všichni, přeju Vám abyste příjemně oslavili 1000. článek Necyklopedie (a hned i svátky obžerství). Já u toho nebudu, neb odjíždím do hor. Sice sem kdysi slíbil sám dopsat co je potřeba, jenže kocovina a cestovní horečka mi v tom asi zabrání. Věřím, že ty dva články se dneska naroděj i bez mýho přispění. :-) --Karkos 10:45, 21. 12. 2007 (UTC)

Návrh

Škoda, že tu chvilku Karkošu nebudeš. Můžeme ale na tebe počkat. Navrhuji totiž povýšit Nerala na admina. Jednak za tisící článek, ale hlavně na základě veškeré jeho dosavadní činnosti a tvorby.

Při této příležitosti si myslím, že bychom mohli poněkud formalizovat proces jmenování nových adminů. Navrhuji, aby ke jmenování adminem stačilo, aby návrh podpořili dva další admini (tj. celkem tři kladné hlasy). Protože je to svým způsobem citlivá záležitost, navruji, aby hlasy pro či proti byly zasílány navrhvateli emailem (měli bychom jej mít nastaven všichni).

Bude-li Neralova nominace úspěšná, myslím, že budu moci odejít na zasloužený(? snad) odpočinek ;-)  --Trnka 20:52, 21. 12. 2007 (UTC)

Nejsem proti udělat Nerala adminem. Otázka je, jestli bude sám chtít, nebo jestli to k něčemu použije. Ale to není důvod pro zasloužený odpočinek, ten se většinou dává tak po 35 letech práce :).
Myslím, že lepší než posílání mailem bude lepší psát to někam sem. Můžeme předělat Necyklopedie:Žádost o práva správce. --¿ opaJ 14:28, 22. 12. 2007 (UTC)
Pragocentrismus opět vítězí. Měli byste si ale potom založit „Buňku pražských adminů“, nebo alespoň nadaci. Kdybych měl ale mluvit vážně, já souhlasím. Od začátku je to můj oblíbenec, jeho tvorba je na vysoké úrovni, s technikou problémy nemá. Jestli na to bude ale mít čas, má vždy pár dní až týdnů pauzy. Využití „frčky“ by sloužilo víceméně k zablokování nenadálého vandala. Revertovací práva už jsem mu tuším dal. --Ervinpospisil 15:27, 22. 12. 2007 (UTC)
Ervíne, jsem nadšen! Představa o pragocentrickém ovládnutí Necyklopedie by mohla vyústit ve schisma a rozkolu vedoucím na tři uncy (pražské, moravské a slezské). Mohli bychom začít takto kategorizovat články ;-) Zajímmavé je co říká Opaj, že by to Neral mohl odmítnout. Můj návr vést diskusi mimo veřejný prostor je motivován např. možnými otázkami znáte ho někdo osobně? ... to přece nelze psát sem. --Trnka 15:37, 22. 12. 2007 (UTC)
Nerala osobně neznám, ale většina z nás se nezná odobně... Jako Necyklopedista se mi jeví kvalitní a jeho nominaci bych podpořil. --Karkos 19:19, 26. 12. 2007 (UTC)
Hmmmno, asi bych se k tomu taky měl vyjádřit, že ano;o) Tak v prvé řadě vám chci poděkovat za projevené uznání, moc si toho cením. Pokud jde o funkci správce, tak bych to řekl asi takhle: Jako necyklopedista se zaměřuju spíš na psaní článků, vylepšování a doplňování, než na hlídání vandalů a udržování pořádku. No a k tomu pochopitelně správcovská práva nepotřebuju. Na druhou stranu, pokud si myslíte, že by to bylo pro Necyklopedii přínosem, tak se tomu bránit nebudu. Jenom chci upozornit, že by mě sice bavilo pořád se vrtat v Necyklopedii, ale někdy na to opravdu není čas, takže se pak Necyklopedii pár dnů nevěnuju. Většinou se to tu ale snažím sledovat pravidelně. No, takže to nechám na vás :-)
BTW já sám se osobně znám, pokud to někoho zajímá. ;-) --Neral 17:43, 3. 1. 2008 (UTC)
Nerale, to že se znáš ti upřímně závidím, já se čsto spíš neznám. Správně charakterizuješ dvě role admina. On je tu momentálně lid, ale pravidelně, když to tu někdo zčne mrvit, tak je to pak jak lavina a správci jsou víc než potřeba. To, že tu nebudeě sedět 18 hodin denně je jasné. Je normální, pokud na čas zmizneš. Co je ale potřeba je, aby tu byli rozumní lidé se smyslem pro humor v intencích, v jakých se zatím Necyklopedie ubírala ... a to jsi ty jednoznačně potvrdil. --Trnka 18:53, 3. 1. 2008 (UTC)

Zylby, jsi de facto jediny admin, který se nevyjárřil (Szoferku neočítám). Co ty na to? Zatím jsou čtyři pro, Neral neodmítá. --Trnka 18:53, 3. 1. 2008 (UTC)

Já jsem pro.--Zylbrsztajn 19:16, 3. 1. 2008 (UTC)

Novoroční přání

Ať brzy zavlaje ten správný prapor, ať je viz Soubor diskuse:Czech flag 2.PNG naplněna skutková podstata činu
Ať brzy zavlaje ten správný prapor, ať je viz Soubor diskuse:Czech flag 2.PNG naplněna skutková podstata činu

Do Nového roku přeji Necyklopedistům vše nejhorší - aby se vám vyhnulo a aby vás pořád napadaly samé voloviny, z kterých budou krásné články. Ať brzy zavlaje prapor Necyklopedie. Já se Silvestrem zároveň slavím první narozeniny. Před hodinou uplynul rok od mé první editace. Ervín. --Ervinpospisil 14:01, 31. 12. 2007 (UTC)

  • Ervíne, všechno nejlepší k narozeninám. Odhaduji, že jsem tak o polovinu starší než ty :-) --Trnka 14:34, 31. 12. 2007 (UTC)
  • Vše nejlepší v Novém roce všem a ať Necyklopedie žije nejméně o rok déle než její nepřátelé. Nytra 20:43, 31. 12. 2007 (UTC)
  • Když už mi Karkoš vyfoukl vítězství v Necyklopedie:Pod Parou#888 - 1000 - Soutěž a nikam nepoletím, alespoň budu první editátor roku 2008. Zdar, zdar, a zdar. --Ervinpospisil 23:13, 31. 12. 2007 (UTC)