Správci Necyklopedie
Tento článek se tematicky překrývá s článkem Necyklopedie:Správci. To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit. |
Závazná část[editovat | editovat zdroj]
Na této stránce můžete požádat o přidělení práv správce.
Požadavky na správce[editovat | editovat zdroj]
čus skibidaku Správci jsou rovni každému jinému uživateli co se týče práv i zodpovědnosti, jediným rozdílem je přístup k různým „údržbářským“ činnostem, jako je mazání a zamykání stránek, apartmány na lodi Necyklopedie, místo v posádce raketoplánu Necyklopedie a jiné prebendy. Protože některé operace jsou potenciálně destruktivní, musí správci být zkušenými uživateli, kteří znají a respektují pravidla i zvyky Necyklopedie hlavně (mezi jinými) zákaz používání rozšířených pravomocí ve vlastních sporech.
Správci jsou zdvořilí i při jednání s ostatními Necyklopedisty. Smí je nazývat pouze frajery, nebo plebejci. Slova jako ty kreténe, ty debile, nebo ty kokote, či snad dokonce ty krokote, jsou správcům povolena pouze ve výjmečných případech. Správcové se uživatelům snaží pomoci s problémy, na které při tvorbě Necyklopedie mohou narazit.
Žádost o práva správce[editovat | editovat zdroj]
Minimální požadavky[editovat | editovat zdroj]
Nutným minimem pro žádost je alespoň 25 příspěvků, absolvování povinné školní docházky, a alespoň čtrnáctidenní aktivita v projektu. Dále je třeba mít demižon slivovice (15 litrů) a bečku piva (100 litrů), které jsou zapotřebí k přijímacím pohovorům v hospodě U Pavouka. Ve výjimečných případech (předem avizovaných ve sdělovacích prostředcích) se přijímací pohovory uskuteční v pivovaru u medvěda v Berouně.
Testy[editovat | editovat zdroj]
Je třeba projít různými testy a správně odpovědět minimálně na 66.666%. Jeden z příkladů pro odstrašení případných zájemců:
Co uděláš, když zákonem chráněné zvíře žere zákonem chráněnou rostlinu?
- Necháš ji sežrat
- Zabiješ zvíře
- Skočíš pod vlak
Formuláře[editovat | editovat zdroj]
Žádost o práva správce na Necyklopedii je velmi složitý proces. Kandidát nejprve musí poslat formulář žádosti na ÚV Prahy 666. Nesmí si však splést typ formuláře
- bílý
- žadatel
- žlutý
- žadatelka
- zelený
- žadatel muslim
- modrý
- žadatel politik
- červený
- žadatel komunista
- oranžový
- žadatel křesťan
- okrový
- žadatel pobírající fukčních požitků a ne politik
- kale
- žadatel cikán (na Necyklopedii není souhlas mgr. Edelmannové vyžadován)
- karmínový
- právnická osoba
- fuchsiový
- člen výboru Strany, který nepotřebuje ani okrový ani modrý formulář
Po přijetí žádosti a zaplacení správního poplatku RADĚ je žádost zařazena do procesu. Tam jsou formuláře tříděny a přesměrovány či přeskupovány podle své důležitosti. Pokud je rozhodnuto, je po několika týdnech poslán formuář na nadřízený VÚV Prahy, kde jde k posouzení. Pokud je posouzení provedeno, musí je schválit komise. Komise se schází jednou do měsíce, vždy v 15. dni společně a nerozdílně rozhodne. Je-li rozhodnutí zamítnuto, lze se odvolat k odvolací komisi, a celé kolo se musí opakovat; pokud je rozhodnutí schváleno, je nutné ještě požádat souhlas odboru pro necyklopedickou činnost a místního útvaru pro čistotu textu, který vydá souhlasné, či nesouhlasné stanovisko; je li stanovisko nesouhlasné, je nutné se opět odvolat k ústřední revizní a kontrolní komisi. Pokud však oba orgány rozhodnou úspěšně, dostane RADA signál, že se to povedlo a žadatel se stane správcem.
Žádosti nesplňující tato formální kritéria budou mazány bez diskuse. Anonymní uživatelé o práva správce žádat mohou, ale slouží to jen pro pobavení registrovaných uživatelů.
Zánik práv správce[editovat | editovat zdroj]
Práva správce mohou zaniknout v následujících případech:
- Smrtí správce
- Notářsky ověřenou kopii úmrtního listu je nutno neprodleně doporučeně zaslat do restaurace U Pavouka. Po převzetí zásilky správcovská práva zanikají.
- Pravomocným odsouzením k nepodmíněnému trestu odnětí svobody (v kriminálech doposud není internet dostatečně rozšířen). Toho lze dosáhnout různými metodami:
- Politickým převratem. Až se dostane k moci Vláda národní shody, budou všichni správci okamžitě pozatýkáni a možná i smrtelně potrestáni. Každopádně budou dlouho „mimo službu“.
Dědičnost[editovat | editovat zdroj]
- Správcovská práva jsou dědičná.
- Pravidla jsou převzata z britské královské koruny (naše historie je příliš složitá, aby to současné počítače zvládly)
- Nemanželské děti jsou z dědických práv vyloučeny