Internet

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Takhle nějak vypadá internet. (foto je staršího data)
Internet se rozšířil i do nebe, dnes ho běžně používá i Bůh

„Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.“

- Věra Pohlová

„Hádat se na internetu je jako závodit na paralympiádě. I když vyhrajete, pořád jste retardi.“

- Kapitán Osvěta

„Problém citací na internetu je ten, že nelze ověřit jejich pravost.“

- Karel IV.

„Nejlepší jsou na internete ty citáty, které nikdo nikdy neřekl“

- Abraham Lincoln

„Tomuhle článku jsem se smál, dokud jsem nezjistil, že je to všechno naprostá pravda.“

- Uživatel:Hrubfr13

„Měl jsem to v cloudu. Data jsou v čoudu.“

- internetový nadšenec

„Co to je? To je internet?“

- Radek Starý Sterakdary


Internet je internet[edit | edit source]

Záladní využití internetu spočívá ve sledování a stahování hudby a porna. Dalším využitím je editování Necyklopedie.
Internet je využíván širokými vrstvami obyvatelstva, jak vidíme, Papež právě komunikuje s Bohem.

Internet je v současnosti jedním z hlavních přenašečů infekce Windows, která pošpiňuje (zasírá) tento svět. Existuji lidé, kteří věří, že v dávných dobách tomu tak nebylo a Internet býval nástrojem spolupráce a šíření informací. Tyto pověsti ale patří do stejné kategorie, jako pověst o rytířích kulatého stolu.

Přesto se nás snaží zachránit spousta poskytovatelů internetu. Například Fofrnet, rychlost připojení nestačila ani na aktualizace Windows, zato se daly zobrazit aspoň Novinky, pak to koupila společnost Internethome, kde už nehrozí ze strany internetu vůbec nic, protože se v nejlepším případě zobrazí přihlašovací stránka a nahlásí že heslo nebo jméno je špatné a tak podobně, výhodou je pouze sledování reklam jak to je vynikající. Na druhé straně je zase vynikající technická podpora která vám poradí ať vyčkáte, že problém je v řešení, po několika měsících dojde většině klientů trpělivost, a buď Internet pověsí na hřebík, nebo zkusí jiného providera, což ovšem nemusí být žádná výhra. Přesto má svou stálou klientelu která se skládá ze strašpytlů, kteří si myslí že je napadne hacker, tady to skutečně nehrozí. Pokud je člověk moc dotěrný tak mu poradí ať dá výpověď a neotravuje.

Význam slova Internet[edit | edit source]

Slovo internet pochází z latiny a spojuje dvě slova INTER (mezi) a NET. V překladu do češtiny tedy znamená mezosíť. Mezosíť je i sám o sobě poměrně nebezpečný a znamenal již zkázu několika politických osobností naší krajiny. Například Stanislav (moto)Kross kvůli tomu, že nedokázal vysvětlit původ svého mezonetu, odešel z vlády.

Další teorie je známá z dob studené války. Když byl internet zaveden v americké armádě, chtěli ho Američané nabídnout Rusům, aby mohli rychle přijímat jejich výhružky. Podmínkou bylo ale povolení využívání internetu v Evropě, tedy v oblasti MEZI (INTER) USA a SSSR. Sovětský svaz ale řekl INTER NĚT! (v překladu mezi ne!) a Američané toto slovo zneužili a poameričtili ho, tedy na Inter Net. Ale protože mezera by zabírala místo na disku, sloučili to na Internet, do takové podoby, jak ho známe dnes.

Vznik internetu[edit | edit source]

Původně byl ale internet vyvinut v Blekfíldském M.Z.L.U. již počátkem 12. století. K přenosu informací tehdy sloužily kamenné, hliněné a později ke konci 20. století pergamenové balíčky (pakety), které si mezi jednotlivými houpacími sítěmi, nataženými mezi domy, přehazovaly vycvičené žáby druhu Proximus computitus. Přestože propustnost mezidomní sítě byla ze začátku velmi nízká a její uživatelé byli často z její rychlosti a nespolehlivosti značně vytočení, postupně s novými žabími šlechtitelskými úspěchy docházelo k navyšování objemů přenášených dat. Velkou revoluci do vývoje sítí poté přinesl objev Austrálie a především klokanů a tučňáků, kteří mohli být nasazováni na nejvytíženější trasy. Další objevy, jako např. objev nylonu či přenositoru, sice nebyly již tak významné, přesto i nadále zkvalitnily poskytované služby. Velkým mezníkem v rozvoji internetu jsou poté 60. léta 17. století, kdy byla blekfíldská technologie vynesena z Blekfíldu v jedné duté hlavě. Od té doby se začal internet nezadržitelně šířit po celém světě.

Český internet vymyslel Lukáš Vychopeň.[1]

V této době také vznikla nejbezpečnější internetová stránka na světě. Stránka byla velice nadčasová, a i dnes je považována za nejrychlejší, nejefektivnější a nejkompatibilnější stránku vůbec. Část zdrojového kódu se dokonce zachovala, a i přesto, že není kompletní stále svými vlastnostmi vyniká nad ostatními.
Zdrojový kód:

<html>
</html>

Zlomová událost[edit | edit source]

I pravil počátkem roku 1969 mistr Jára Cimrman sám k sobě: musím vymyslet JARDANET, ať mají ti výpočetníci ty informační odpadky kam ukládat. Později američané tuto síť upravili a dali ji název Arpanet, neboť to prý neznělo dost americky.

Později se objevily odpadkové koše i ve Windows, ale definitivně byl problém vyřešen po vynálezu pamětí WOM, jejichž princip samozřejmě vynalezl Jára také. Aby bylo možno informace z netu zpátky vydolovat, Cimrman chvíli přemýšlel a pak: "Juchů", zvolal v duchu svých moravských předků z Horních Kopanic: "I have found it." "Yahoo" opakovali po něm jeho američtí přátelé Joe a Andy, "what does it mean?" My Moravané,Češi a Slezané již víme, že kluci americký neumí vyslovit písmeno J a proto opět zkomolili mistrovo originální slovo "Juchů" na americké "Yahoo". A tím začal šílený rozvoj internetu až do dnešní doby.

Jak surfovat po internetu[edit | edit source]

Následují rady pro budoucí internetové surfaře a surfažetky.

Co budeme potřebovat:[edit | edit source]

 1. kyblík
 2. vodu
 3. počítač (stačí notebook)
 4. surfovací prkno (stačí i žehlicí)
 5. piliny
 6. sůl
 7. vařečku
 8. internet (funkční)

Co NEbudeme potřebovat:[edit | edit source]

 1. mozek
 2. sourozence
 3. kartáček na zuby
 4. sprchový gel
 5. oteplovačky
 6. lak na nehty

Postup[edit | edit source]

 1. vezmeme kyblík
 2. jdeme do koupelny
 3. napustíme vodu (ne na zem, ale do kyblíku)
 4. jdeme k počítači
 5. zapneme ho
 6. vyndáme mozek (nám – ne našemu psovi!!)
 7. dáme piliny (asi na stůl)
 8. vezmeme sůl
 9. nasypeme do kyblíku s vodou
 10. vezmeme vařečku
 11. ponoříme ji do kyblíku s vodou
 12. a začneme míchat
 13. mícháme
 14. mícháme
 15. mícháme
 16. mícháme
 17. mícháme
 18. mícháme
 19. mícháme
 20. mícháme
 21. mícháme
 22. mícháme
 23. mícháme
 24. mícháme
 25. mícháme
 26. mícháme
 27. Právě jsme vytvořili slanou vodu! (Jako z moře, jestli mi rozumíte).
 28. nalijeme slanou vodu do počítače
 29. vezmeme prkno
 30. položíme ho na počítač
 31. zapneme ty internety
 32. stoupneme si na prkno
 33. A už jsme se naučili, jak surfovat po těch internetech!
Zavislost na netu.jpg
Culo7.jpg Jak být zajímavý v internetové kavárně
Po připojení k těm internetům vytřeštěte oči na monitor, shoďte ho na zem, zařvěte "Našli mě!" a utečte.

Internet dnes[edit | edit source]

V dnešní době se internet vejde na 4 556 466 235 656 DVD, nebo na 3 (prvočíslo) CD bez porna (to je necyklopedie).

Související[edit | edit source]

Já bych všechny ty internety a počítače zakázala

Reference[edit | edit source]

Jiné nety[edit | edit source]

 • Vodky nět:

Nu kak vodky nět ? Dolžno sdělat vodku novuju! U meňa jest specifičeskaja vodka, Vodka tabletnaja. Vazmjož vodu 1 litr , tri štuky /tablety/ vodky tabletnoj, roztvoriš a posle 10 minut jesť gatovaja nastajaščaja vodka 40 %, eto sekretnij recept/ tajno/. Da zdravstvujet Maršal Malinovskij, za zdorovije!!!

Počítače
Ělěktronika 666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelKlapkobřinkostrojLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorPaměť ROOMScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODBIOSEmacsKVGRESETЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: BrainfuckC SharpC++DebuggerJavaLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaProgramátor obecnýVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti