DVD

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Sférické DVD.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

DVD po nesprávném zacházení.

DVD je zkratka z rómského Déžo Vidžíš to Dývko. Obvykle vypadá stejně kulatě jako CD.

Využití[edit]

DVD je tzv. nosič informací. To znamená, že může mít mnohé, obvykle nezákonné využití. Používá se např. jako přenašeč různých pornografických a podobných materiálů, ze všeho nejčastěji je však používán k ilegálnímu prodeji filmů. DVD však nabízí i mnohé další využití, fantazii se meze nekladou. Především starší spoluobčané využívají DVD jako doplněk strašáka do zelí, dekoraci, zrcátko či obdobu létacího talíře.

Kam s ním?[edit]

DVD se vkládá se do diskové mechaniky PC, DVD přehrávačů nebo rekordérů a jiných podobných věciček. Mnozí lidé ale neví přesně, kam že se ta kulatá věc dává. Strkají proto DVD do různých škvír nad, pod i za DVD-ROMem, do chladících otvorů televize, ti méně rozumově nadaní dokonce do topinkovače. Než příjdou na správnou díru, DVD obvykle utrpí takovou újmu na zdraví, že už je téměř nepoužitelné. Dříve se také občas stalo že ho uživatel strčil do staré disketové mechaniky, kupodivu tam vlezlo ale ani ťuk.

Nejnovější HD DVD je už na první pohled vymykaná věcička.

Co dál?[edit]

Ještě do nedávno (před cca. deseti lety) bylo DVD bráno jako nejdokonalejší ze všech dlouhodobějších nosičů informací (slovem dlouhodobější rozuměj, že se samo do zítra nevymaže). Pak se ovšem objevily jeho nejrůznější supermoderní mutace, jako je třeba HD-DVD (Hézky, Dylyno), do kterého lze nacpat mnohem více blbostí, než do obyčejného DVD.

Počítače
Ělěktronika 666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelKlapkobřinkostrojLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODEmacsKVGЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: C SharpLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti