Caps Lock

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

MNOHO LIDÍ SE MYLNĚ DOMNÍVÁ, ŽE KLÁVESA CAPS LOCK ZAPÍNÁ PSANÍ VELKÝCH PÍSMEN, VE SKUTEČNOSTI PSANÍ VELKÝCH PÍSMEN NAOPAK VYPÍNÁ. VŠECHNY PSACÍ STROJE, JEŽ NEMĚLY CAPS LOCK, PSALY TRVALE VELKÝMI PÍSMENY.

CAPS LOCK JE VELICE OBLÍBENÝ U ABSOLVENTŮ VYSOKÉ ŠKOLY ŽIVOTA A VOLIČŮ SPD.

HISTORIE[edit | edit source]

KDYSI DÁVNO PSALI VŠICHNI ÚHLEDNÝM PĚKNĚ ZAROVNANÝM PÍSMEM, PĚKNĚ NA ŘÁDKU, DODRŽUJÍCE URČITOU VELIKOST TEDY VÝŠKU PÍSMEN.

POTÉ VŠAK PŘIŠLI MACHÝRCI, KTERÝ POTŘEBOVALI PSÁT PÍSMENO JEDNOU POD ŘÁDEK, A JEDNOU NAD ŘÁDEK, JEDNOU VYSOKÉ, A JEDNOU NÍZKÉ. PROTO PŘIŠLA TAKÉ KLÁVESA CAPS LOCK, KTERÁ PSANÍ VELKÝCH PÍSMEN VYPÍNALA.

A KDO NECHTĚL NOVÉ "MACHROVSKÉ" PÍSMO POUŽÍVAT, TOHO IHNED ZTŘÍSKALI! VŽDYŤ ONI BYLI BOHOVÉ, NEBOŤ SE NA NĚ SAMI NOMINOVALI!

"BOHOVÉ" KLÁVESU CAPS LOCK NIKDY NEPOUŽÍVAJÍ[edit | edit source]

ŘÍKÁM PRAVDU, TY IGNORANTE!

—MISTR CAPSLOCKU

CAPS LOCK MÁ I NAPROSTO OBYČEJNÁ KLÁVESNICE

Caps Lock JE JEDNA Z KLÁVES NA KLÁVESNICI. BĚŽNÍ UŽIVATELÉ POČÍTAČE HO NIKDY NEPOUŽÍVAJÍ. mÉNĚ šIKOVNÍ uŽIVATELÉ pOČÍTAČE hO nĚKDY zAPNOU oMYLEM A pAK sE dIVÍ, cO jIM tO pÍŠE. NĚKTERÉ TO DOHÁNÍ K ZUŘIVOSTI A TUTO KLÁVESU Z KLÁVESNICE ODSTRAŇUJÍ NÁSILÍM. PŘESTO TOTO TLAČÍTKO ZASTÁVÁ ŘADU DŮLEŽITÝCH FUNKCÍ.


VYUŽITÍ[edit | edit source]

TUTO KLÁVESU VYUŽÍVAJÍ HLAVNĚ ZKUŠENÍ UŽIVATELÉ FÓR A CHATŮ TAKZVANÍ CHATAŘI. PO JEJÍM STISKU TOTIŽ PŘÍSPĚVEK NABYDE NEZVYKLÉ VÁŽNOSTI. V PŘÍPADĚ SPORU MEZI UŽIVATELI FÓRA NEBO CHATU SE VĚTŠINOU STÁVÁ VÍTĚZEM TEN, KTERÝ UŽ MÁ S POUŽÍVÁNÍM CAPSLOCKU NĚJAKÉ DŘÍVĚJŠÍ ZKUŠENOSTI. JEDNOU ZA ČAS SE ZAČNOU PŘÍT MISTŘI CAPSLOCKU. TI VYDRŽÍ MÍT CAPSLOCK PUŠTĚNÝ, I KDYŽ VYPNOU POČÍTAČ. NÁHODNÉMU POZOROVATELI SE BUDE SOUBOJ JEVIT JAKO FASCINUJÍCÍ, PROTOŽE SE VŠEM BUDE ZDÁT, ŽE MAJÍ OBA ZÁROVEŇ PRAVDU.

POUŽITÍ CAPSLOCKU SOUČASNĚ POSKYTUJE UŽIVATELI ZDÁNLIVĚ NEZANEDBATELNOU MARKETINGOVOU VÝHODU VŮČI OSTATNÍM NEBOŽÁKŮM, KTEŘÍ SE SPOKOJÍ S BĚŽNÝM MALÝM PÍSMEM, NEBOŤ MU PŘIPADÁ, ŽE VŠICHNI BUDOU JEHO BLÁBOL ČÍST PŘEDNOSTNĚ. V TOM SE OVŠEM KRUTĚ MÝLÍ A NAVÍC, PODLE ZNÁMÉHO BUDOVATELSKÉHO ZÁKONA HO POMĚRNĚ RYCHLE ZAČNOU DOHÁNĚT A PŘEDHÁNĚT OSTATNÍ PSAVCI, TAKŽE ZA CHVÍLI NENÍ NA DANÉ STRÁNCE PO MALÉM PÍSMENKU ANI STOPY. V TĚCHTO SOUVISLOSTECH UŽ JE CELKEM LHOSTEJNÉ, ŽE PSANÍ CAPSLOCKEM ZNAMENÁ V NETIKETĚ KŘIK A JISTĚ NECHCEME NA OKOLÍ ŘVÁT. STEJNĚ TAK JE PRO MILOVNÍKY TOHOTO PODIVNÉHO GRAFICKÉHO SPORTU VEDLEJŠÍ, ŽE SOUVISLÝ TEXT PSANÝ VELKÝMI PÍSMENY JE HŮŘE ČITELNÝ, NEŽ TOTÉŽ PÍSMENKY MALÝMI.

PRAXE[edit | edit source]

  • NÁSLEDUJÍCÍ TEXT BUDE NAPSÁN SE ZAPNUTÝM CAPS LOCKEM:
    ČESKOPEDIE JE NEJLEPŠÍ!!!
    JAK VIDNO, I NAPROSTÝ BLÁBOL DÍKY CAPSLOCKU ZÍSKÁ SVŮJ ŠARM A VÁŽNOST.
  • CO DĚLAT KDYŽ SE OBJEVÍ:
    KEYBOARD NOT DETECTED, PRESS ANY KEY TO CONTINUE.
    TADY POMŮŽE UŽ JEN CAPS LOCK.

STALO SE NA JEDNOM FÓRU[edit | edit source]

Na jednom fóru se objevil nový uživatel: AHOJ LIDICKY! JAK SE MATE?
Ostatní uživatelé na to: Zmáčkni Caps Lock!
Nový uživatel: JE DIKY UZ NEMUSIM MACKAT SHIFT!

VIZ TÉŽ[edit | edit source]

Počítače
Ělěktronika 666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelKlapkobřinkostrojLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorPaměť ROOMScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODBIOSEmacsKVGRESETЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: BrainfuckC SharpC++DebuggerJavaLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaProgramátor obecnýVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti