Protonová hvězda

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tohle je protonová hvězda uvnitř červeného kroužku, je však velmi blbě vidět, neboť vyzařuje velmi málo viditelného záření.

Protonová hvězda je vesmírné těleso o velikosti fotbalového míče. Ve vesmíru jsou tyto tělesa velmi vzácná, vědci odhadují celkový počet protonových hvězd na na 20–80, ale je možné, že jich je i méně. Jsou tvořeny z převážné části prdelitem, ale údajně obsahuje i tvrdík a jiné bludné prvky. První blízké pozorování a podrobnou dokumentaci provedla posádka lodi Enterprise NX-01, je však velice pravděpodobné, že tak učinil již mnohem dříve Jára Cimrman.[1]

Protonová hvězda vydává obrovské množství delta záření, ale ostatní záření je jen ve velmi malém množství, takže je pouhým okem velmi těžce zaznamenatelná. Má také neuvěřitelnou hmotnost. Vědci ji odhadují na 1 000 - 5 000 Sluncí, což se dá také vysvětlit jako námaha i pro Chucka Norrise.

Nejbližší protonová hvězda byla nedávno objevena přímo v naší sluneční soustavě! Údajně by se měla nacházet asi 240 geldolfů od Slunce (tedy 240 000 000 glompů a 67 000 000 glompů od Pluta (1 geldolf má přesně 35,82 milibamtů)). Vědci předpokládají že pokud by se protonová hvězda srazila s objektem větším než 1 m³, hvězda by se rozpadla a uvolnila energii zhruba stejnou jako koš na špinavé prádlo Tomáše Jedno koncem měsíce, což by způsobilo zničení celé sluneční soustavy, včetně planety Země. Jediný kdo by pravděpodobně výbuch přežil je Chuck Norris, který je na podobné uvolňování energie zvyklý z dětství, kdy hrával s protonovými hvězdami basketball. Zničení světa by přineslo jen jednu velkou výhodu mezi chaotickou změtí nevýhod, totiž že Čechy by se oddělily od Moravstánu.