Blb

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Bl8.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Vrchní rada blbů ČR

„Blbové!“

- Neznámý student politologie při psaní své diplomové práce snažící se definovat Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR pomocí sledování záznamu jejího jednání.

„Udělat cokoliv blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví.“

- Murphyho 4. logický závěr

„Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská blbost. To první ale není tak jisté.“

- Albert Einstein

„Já si nemohu pomoct, já jsem byl na vojně superarbitrován pro blbost a prohlášen ouředně zvláštní komisí za blba. Já jsem ouřední blb.“

- Josef Švejk

„Blbci jsou strategicky rozmístěni tak, abyste každý den potkali alespoň jednoho.“

- ze závěru empirického výzkumu VTN

Blb obecný, (latinsky Idiota communi) je zvláštní poddruh člověka obecného. Blb se vyskytuje snad všude a je prakticky nevymýtitelný, čímž se řadí mezi druhy, kteří jsou v evoluci jako doma. Ba co víc, evoluce hraje, jak blbci pískají. Protože je tu od nepaměti, nejedná se, bohužel, o invazivní druh a proto není schválen jejich odlov, odstřel ba ani odsun.

Výskyt blba[edit | edit source]

Blb se obvykle vyskytuje tam, kde nejvíce vadí nebo alespoň překáží. To samozřejmě není náhoda. Díky své přizpůsobivosti se blb dokáže dostat na jakoukoli pozici v kterémkoliv oboru lidského konání. Platí zde ovšem přímá úměra mezi důležitostí funkce a množstvím blbů tuto fukci vykonávající. Krásným a názorným příkladem tohoto úkazu je např. česká politická scéna, kde se to blby hemží jako kalhotky muňkami horizontální pracovnice u Dubí.

Blbové se ale vyskytují po celém světě, a ačkoli se více či méně liší názvem (naprosto logicky závisí označení blbů na jazyku země, ve které se nacházejí), ve výsledku jsou naprosto stejní. Fenomén blbů je tedy doslova multikulturální a v souladu s vnitřními předpisy Evropské Unie.

Vývojové formy blba[edit | edit source]

Jako každý tvor, tak i blb prochází různými stádii vývoje. Problém ale je, že díky rozšířenosti a diverzifikaci existuje nespočet variant a stádií, které se ke všemu různě prolínají, doplňují a vynechávají, že není možno tuto problematiku ani v nejmenším pojmout kompletně. Uvádíme proto jen několik obecně se vyskytujících variant:

  • Kripl není blb v pravém slova smyslu; jedná se totiž pouze o člověka, jehož specifickou vlastností je schopnost dělat věci, které se ostatním lidem nelíbí.
  • Blb důležitý (idiotica egoicus) - má tendenci stahovat se na místa a pozice, které mu dávají nějakou moc nad ostatními lidmi. Tuto moc dávají svým podřízeným moc rádi najevo. Často se vyskytuje na úřadech a v korporátech, kde brání rozvoji.
  • Blbprcek je dětské stádium blba. Rád šíří svou moc na pískovišti a hřištích, kde přes mrtvoly a zničené bábovičky rozkazuje, co se smí a nesmí dělat. Velice rád se vtírá do přízně autorit, jako jsou vychovatelky a učitelky a získává od nich oficiální pověření dozorovat a bonzovat. V období komunismu našel uplatnění v Pomocné stráži Veřejné bezpečnosti, dnes se uplatní jako tzv. aktivní občan.
  • Šprťák je blb adolescent, který se vyznačuje vysokou schopností šplhavosti u pedagogů, kterou projevuje například připomínáním domácích úkolů a zkoušek, na které by se jinak zapomnělo. Někdy má také široce rozvinutý organizační talent, jímž ovšem neslouží blahu kolektivu, nýbrž kterým se duševně ukájí.
  • Blbcucák je nově nastoupivší do pracovního procesu, který se ale nebojí kybicovat starší kolegy, ignorovat dříve pracně vymyšlené metody ulévání se a vyskakovat si na všechny, kteří nestojí nad ním. Stádium je krátké, obyčejně se rychle převtělí v Blba důležitého, protože vrána k vráně sedá a blbci mají přirozenou tendenci se akumulovat.
  • Čurák je specifický druh blba stižený chorobou zvanou "čuráctví". V Brně mají čuráci dokonce sochu, kterou si můžete prohlédnout pod heslem Phallus Brunensis.
  • Blbšéf je druhé nejhorší stadium blba. Je to autoritativní, vám nadřízený egoista shopný čehokoli, aby působil povýšeně. Jeho specialitou je vymýšlení nejrůznějších nařízení a lejster, která jsou buď naprosto nesmyslná, nebo alespoň nesplnitelná.
  • Politik je naprosto nejhorší druh blba, který existuje. Vzhledem k jeho mediální popularizaci snad není potřeba tuto variantu dále rozepisovat. Koukněte někdy na zprávy nebo přímý přenos z parlamentu.