Akvarijní ryby

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Akvarijní ryby vypadají zprvu nevinně, ovšem čeští Wikipedisté jsou schopni ohledně tohoto tématu vést větší spor, než Izrael s Palestinou o nějaký trapný kus pouště.

Tak si to shrňme[edit]

Zcela idylické a nevinné akvárium plné akvarijních sladkovodních! ryb

Celý spor je značně komplikovaný. Po diskuzi o smazání následovala revize smazání, poté humidace smazání, koloskopizace smazání, rektoskopie smazání a medializace smazání. Celou záležitostí se nakonec zabýval i Arbitrážní výbor a zasáhnout musel i Jimbo Wales.

Průběh[edit]

Zprvu bylo jasné, že akvarijní ryby jsou rybami, chovanými v akváriu. Někteří wikipedisté ovšem namítli, že v akváriu lze chovat každou rybu. Tento argument byl zprvu zamítnut, nicméně jakmile bylo na XXVII. výroční setkání wikipedistů ve Slušovicích přivezeno 2000litrové akvárium s úctyhodným jeseterem bylo jasné, že není všechno takové, jak se zdá.

Diskutující českopedisté

Jak již je na Wikipedii zvykem, jedna třetina uživatelů se rozhodla propagovat názor, že akvarijní ryby jsou "veškeré ryby, které se chovají v akváriu", další třetina zastávala striktně to stanovisko, že "akvarijní ryby jsou všechny ryby, které se mohou chovat v akváriu" a zbylá třetina z toho měla nepokrytou radost a hecovala první dvě uvedené proti sobě. Po dvaceti osmi hodinách diskuze zůstávalo stále sto padesát osm otevřených témat "co je akvarijní ryba". Mnozí diskutující však usínali, ti nejvytrvalejší ovšem dokázali opět opakovat příběhy o tom, jak potkali kapra v akváriu (a ručně jej ulovili a snědli), což ovšem ostatní ze spánku nevytrhlo.

Situaci se pokoušeli rozřešit správci, kteří ovšem narazili na tuhý odpor zastánců štik a kaprů v akváriích. Aby nebyla situace tak zlá, bylo rozhodnuto o zahájení celé řady opravných procedur (uvedených výše), které sice důvěryhodnosti Českopedii nepřidaly, byly ovšem zcela nezbytné. Během rektoskopie se zjišťovalo, zda-li v řitním otvoru ryb nejsou schované argumenty pro zařazení této ryby do kategorie Akvarijních ryb. Zastánci bohužel neuspěli, i když se zprvu zdálo, že v análu jednoho z laboratorních cínů se cosi zajímavého skrývá.

Situaci rozřešil po dlouhé době deziluzí a škarohlídství nakonec Jimbo Wales tím, že ze své pozice zablokoval vše, co se tvářilo podezřele. Tím zavládl na celé Českopedii klid.

Tyto rybičky jsou nade vší pochybnost akvarijní.

Zajímavosti[edit]

Zajímavostí bylo, že do tohoto sporu se nevložil nikdo ze známých Wikipedistů, neboť oba byli zaneprázdněni krizí svých vlastních organizací a kvůli morálnímu úpadku Českopedie se radši od celého podniku distancovali.