Wikipedie

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "Wikipedie"

pojednává o opačném tématu než článek Necyklopedie.

Logo Wikipedie
Nové logo Wikipedie připravované k výročí VŘSR
Poslední "fundraiser" posloužil pro financování reklamní kampaně na Ukrajině. Nutno říci, že výsledky celé akce je potřebné zhodnotit až s postupem času

Wikipedie, v anglickém originále Wikipedia, je satirická „internetová encyklopedieparodující Necyklopedii (i když sama tvrdí opak[1]).

Wikipedie, též Anocyklopedie, jelikož je opakem Necyklopedie; je sbírkou seznamů, pahýlů, hojně rozšířených omylů, mystifikací, neověřených informací všelijakého druhu. Je zaměřena na propagaci komunistické ideologie a ovládá ji všemocné třetí vtělení všemocného Stálína, který se však kryje pod tajnou přezdívkou kdyby tu byla, tak už by nebyla tajná, co?. Wikipedie je obecně velmi záporně hodnocená.

Wikipedie je sbírkou absurdních hesel, která nemají zdánlivě nic společného se skutečností – například Necyklopedie je v ní definována jako „satirická ‚encyklopedie‘ parodující Wikipedii.

Wikipedie o sobě tvrdí, že je svobodná, což v praxi znamená, že ji svobodně ovládájí správci Wikipedie. Tito správci jsou obvykle velmi mladí a tudíž každý z nich si myslí, že je nejchytřejší. Pokud sami něco neznají, žádají, aby to bylo doloženo zdrojem tvrzení. [zdroj?]­ Příklad: V novém článku je uvedeno: "Voda teče dolů {chybí zdroj?}". Poznámku {chybí zdroj?} přidal správce. Čím více článků správce Wikipedie takto upravil, tím je slavnější a od jiných správců je mu uděleno vyznamenání. Těmito vyznamenáními se pak správci chlubí na svých osobních stránkách.

Spory na Wikipedii[editovat | editovat zdroj]

I když se Wikipedie tváří, že je vše zadarmo, jen českou verzí protékají stovky tisíc korun. Jedná se s googlem, kde půjde o miliardy. Za malý foršus koupili autobusy pro správce a byrokraty.
To je toho. Necyklopedie má svůj raketoplán, loď a šalinu.

aneb válka o "h" Nekonečné spory o LuŠtěLu, Globální oteplování a jiné nesmysly mluví za vše. Věci jako že Hitler není v ČR a že třeba není blonďatý chlapeček ve škole, jen dokreslují špatný dojem. Nikdo nepotvrdí a Wikipedie má tunu blábolů které nikdo neověří. To my jsme pravda, ta jediná realita. Také zde panuje totálni tyranie 50 až 100 (přesný počet zná pouze Chuck Norris, ale na 97 procent to bude prvočíslo) **** ovládajících Wikipedii. Podrobnosti v článku E-mail z Wikipedie.

Nebezpečí na Wikipedii:[editovat | editovat zdroj]

Vyskytují se na ní podivní tvorové, kteří si říkají wikipedisté. Trpí novou psychickou poruchou Osvícenství, která je lehce nakažlivá. Čím déle čtete jejich výtvory, tím je větší riziko nákazy. Většina wikipedistů trpí silnými psychickými poruchami, které je nutí mazat díla ostatních uživatelů(z Encyklopedie ) , která jsou z nějakého smyslu hodnotná. Tudíž, když vytvoříte článek, oni ho hned smažou a zamknou. Díky těmto svědomitým maniakům si však česká wikipedie drží světový punc absolutní nepoužitelnosti. Nutno je navíc poznamenat jejich reakci na článek s jehož tématikou se ve svém krátkém životě ještě neseznámili. Tyto články samozřejmě okamžitě mažou s odůvodněním že daná tématika neexistuje a je kompletně smyšlená za účelem mystifikace a článek byl zajisté myšlen jako vandalismus.

Spor o sebereflexi[editovat | editovat zdroj]

Dlouho byly vedeny spory o tom, zda wikipedista dokáže alespoň částečně objektivně ohodnotit kvalitu svých příspěvků. Skeptici tvrdili, že nikoli, ale nyní se šťastnou náhodou podařilo získat důkaz - je tomu tak.

Rebel autorevert.PNG

Žebrání[editovat | editovat zdroj]

Na Wikipedii se nyní objevilo veliké okno, které se snaží náhodné zatoulané návštěvníky Wikipedie donutit na zaplacení peněžní částky. Nikdo zatím nezjistil, z jakého důvodu Wikipedie žebrá a vymáhá z lidí peníze, no objevily se teorie, že Wikipedii klesá popularita, jelikož už hodně uživatelů přešlo na ověřený zdroj informací - Necyklopedii. Necyklopedie také plánuje hacknutí Wikipedie a umístění na její stránky upozornění, aby uživatelé přešli na Necyklopedii a nezískávali falešné informace. Chystá se také vypnutí Wikipedie.

Narcismus[editovat | editovat zdroj]

Wikipedisté obdivují obvykle pouze sami sebe. Ostatní wikipedisté, kteří editují články, které wikipedista založil, jsou škůdci, které je třeba revertovat bez ohledu na kvalitu jejich editací. Vedlejším produktem této činnosti je utěšeně rostoucí počet editací. Počet editací je hlavním cílem, neboť za určitý počet editací dostane wikipedista vyznamenání. Vzhledem ke vzájemným vztahům wikipedistů mu jej zpravidla nikdo neudělí, protože se buď znají a mají na sebe pifku kvůli permanentním revertačním sporům, anebo jsou jejich zájmy odlišné a o sobě prakticky nevědí. Naštěstí je zde možnost samoobslužného udělení vyznamenání, čehož 99,99999% wikipedistů využívá. Pokud se pak přeci jen objeví nějaký podivín, který chce upřímně druhého ocenit, zpravidla nastane faux pas:

Rebel samochvala.PNG

Aby si Wikipedisté dokázali uspokojit a hlavně dát navenek na obdiv svoje ego, vymysleli si různé projekty, kdy pod pohrůžkou vyhazovu ze škol naženou psát články na nezajímavá témata nebohé studenty, aby následně mohli jejich díla nezaujatě hodnotit.

Blokování nevinných[editovat | editovat zdroj]

Časté je i blokování nevinných uživatelů, kteří nespáchali vůbec nic špatného:

Blokceskopedie.png

Majitel[editovat | editovat zdroj]

Navzdory hlásané propagandě o „jakési nadaci“, skutečným a jediným vlastníkem Wikipedie je Rádio Jerevan.

Začínají se však objevovat podezření [zdroj?], že úplně na počátku byl VELKÝ BRATR, který takto skoro zadarmo dostává čerstvé informace z celého světa.

Žargon "někdo tvrdí"[editovat | editovat zdroj]

"Někdo tvrdí" (Some argue) znamená Wikipedijsky "Myslím si, že..". Je to vychcané obcházení pravidla NPOV (neutrální úhel pohledu) na Wikipedii. Patří mezi "vyhýbavá slovíčka" (weasel words).

Typický Wikipedista odpovídá manželce, která se dozvěděla o jeho nevěře: "Někdo tvrdí, že jsem někde byl." [zdroj?] Na Necyklopedii nejsou vyhýbavá slovíčka zapotřebí, zde můžeme přímo a popravdě napsat: tvrdí, že.....

Rozdíly[editovat | editovat zdroj]

  • POV: Miloš Zeman je podělaný hajzl
  • NPOV: Někdo tvrdí, že Miloš Zeman je podělaný hajzl
  • Necyklopedie: I když tvrdí, že Miloš Zeman je velmi dobrý president, hajzl hajzlem zůstane, i kdyby podělanost svou siláckými kecy sebelépe maskoval

Wikipedie jako zdroj informací ve škole[editovat | editovat zdroj]

Pahýl. Někdo tvrdí, že wikifašismus šikanuje ty méně zdatné

Wikipedie se krátce po svém vzniku stala velkým tématem pro diskuze ohledně jejího užívání žáky a studenty základních a středních škol. Učitelé padali v mdloby, když jim studentstvo začalo nosit do školy referáty z Wikipedie (zpravidla i s referencemi po pouhém zkopírování metodou CTRL+C-CTRL+V). Podle ČSÚ odešlo během let 2005 až 2015 kvůli Wikipedii ze školství více než 20 tisíc českých pedagogů, aby zamířilo do zahraničí, byť se ministerstvo školství snaží tento statistický fakt bagatelizovat jako „typický necyklopedický nesmysl“. Nespočet pedagogů vlivem nového stresu také dostal infarkt myokardu, mozkovou obrnu, deprese, kapavku myokardu (tento fakt se ministerstvo školství snaží bagatelizovat obzvlášť) apod. Přeživší se museli s Wikipedií naučit žít. Někteří jedinci si dokázali Wikipedii osvojit a začali ji využívat ve svůj prospěch a ve studentův neprospěch. Otevřeli se nekonečnému objemu informací – v tomto ohledu s nimi žáci nemají šanci držet krok – a načali zvyšovat laťku pro dobré známky. Tento trend se projevil během maturit po roce 2015, které lze jemně nazvat „katastrofou“.

Druhou věcí je, že Wikipedie takto manipuluje mladou generací, které předkládá své pokřivené vize o světě jako např. ozdrojování informací, slušnost, nezaujatý úhel pohledu, vyvarovávání se osobním útokům a že vše musí býti kategorizováno (tedy nulová tolerance k nepořádku). Wikifašismus každým dnem vede k tomu, že nebudete moct nadávat sousedovi, dokud nebudete mít důkaz, že je vůl, nebudete moct napsat zprávu kámošovi, že je Vaším největším kamarádem, dokud nebudete mít pro takové tvrzení dva a více nezávislých zdrojů. A začněte sledovat co je nového, abyste nezaspali nějaké poslední změny.

Wikigalerie[editovat | editovat zdroj]

Mrkni taky na[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. článek Necyklopedie na české Wikipedii

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Vera Pohlova.jpg
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala
Amateri.czČeština 2.0FacebookFirefoxGoogleGoogle AluminiumGoogle MarxLiterární serverNecyklopedieNeckykykloppedieNelibimseti.czNenecyklopedieNovinky.czParodie na NecyklopediiSeznamSociální síťWikipedieČeskopedieZpovědniceČSFD
TECH WARS
Think different hitler.jpg Impérium

AcerAmazonAppleAvastAVGBoschDellFacebookGoogleHewlett-PackardHPIntel
Kaspersky LabLenovoMicrosoftNokiaSamsungSamsung ElectronicsSymantecTencentVerbatimWikipedie
Bill GatesGordon MooreGiacomo Vista
iPhoneIPhone 7iPrdNoPhoneuPhoneSamsung Galaxy Note 7Google Marx

Rebelové

AnonymousMozilla FirefoxLinux
Elon MuskLinus Torvalds

Piráti

PirateBayKnížectví Sealand

ostatní

Aktron TelekomCETINIG FarbenKult AmpérmetruMatrixNASA

Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyHypertenzeJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKoronavirusKyprovkaLigmaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNádorNajbrtNemakačenkémieObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaRybí prstySklerózaSvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaŠtíhlostToxoplazmózaZácpaZimní virózaZrakovinaŽízeňŽlutá zimnice

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieBlbostČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlíčová encefalitidaKlišéKremlobotieKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMatematický ďábelMaterialismusMetapsychická jaringitidaMoralismusMoribundusMzeNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPanická poruchaPedofiliePéro v ústechProkrastinacePsychoanalýzaRESETŘízkofilieSerbantropieSušiho komplexUmělá demenceVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsWindows VistaXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightČeskofilm (Wikipedie TV)EditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikichrámWikipedistéWikityranieZastaralé šablony

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusBurešismusInkontinenceJehovismusKomunismusKonspirační chorobyRespiraptorRosamunde PilcherRouškaSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Wikipedie:Osobní prosba zakladatele.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Wikileaks.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.