Sociální síť

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Digitální fotoaparát.png Tomuto článku sa nedostává fotka. Kdo béváte het, bléskněte to.


Sociální síť je systém na záchranu sociálně vyloučených, licencovaný vládou. V Česku licence na provoz sociální sítě uděluje Ministerstvo práce a sociálních záležitostí, a mezi operátory sociální sítě patří např. Facebook, Twitter, Instagram, Google Plus či Wikipedie.

Princip[edit | edit source]

Cílem systému je poskytnout jedincům záchrannou sociální síť těsně předtím, než se ocitnou zcela na dně, a umožnit jim začlenit se do společenského života aspoň virtuálně, když už toho v danou chvíli nejsou schopni ve skutečném životě (ať už je to důvodu krizové situace nebo kvůli sociálně znevýhodňujícímu prostředí). Různé sociální sítě jsou zaměřeny na různé sociálně slabé menšiny:

Záchranná sociální síť poskytuje pacientům základní služby jako je skupinová terapie, zooterapie či chráněné bydlení, ale především jim podle algoritmů stanovených psychiatry a lékaři dávkuje kontakt se světem tak, aby zůstali chráněni ve své sociální bublině před nepřátelským vnějším prostředím.

Historie[edit | edit source]

První sociální síť na našem území byla zavedena za vlády Marie Terezie a zaopatřovala obecní blázny. Tehdejší Idiotenpatent (1771) garantoval každému registrovanému obecnímu bláznovi možnost a povinnost korespondenčně komunikovat s ostatními blázny z téhož kraje prostřednictvím zemského úřadu, který bláznům poskytoval pero a papír a zajišťoval, aby vzniklé negramotné čmáranice správně kolovaly. Jakožto nejstarší sociální síť si Zemský úřad pro blázny získal značný vliv a často se transformoval do jiné podoby, např. úředníci a blázni z Prahy společně v roce 1789 založili Krameriovy c.k. vlastenecké noviny, první ryze české noviny. Obsah se prakticky nezměnil.


Vera Pohlova.jpg
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala
Amateri.czČeština 2.0FacebookFirefoxGoogleGoogle AluminiumGoogle MarxLiterární serverNecyklopedieNeckykykloppedieNelibimseti.czNenecyklopedieNovinky.czParodie na NecyklopediiSeznamSociální síťWikipedieČeskopedieZpovědniceČSFD