Čeština 2.0

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Typický vzhled novotvářeče z Češtiny 2.0. Máme podezření, že se nejedná o lidi, nebo jsou příslušníky Furry fandomu oblečenými do fursuitů.
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Čeština 2.0 na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Čeština 2.0 je rostoucí sbírka neexistujících slovíček (přesněji urážek, hovadin, newspeaku, utajených archaismů, xhfogw@y0nšřů7xq#qqz a občas i těch novotvarů (nových slov)), kterými se opilí uživatelé této drogově populární neplaťformy pokouší hacknout náš rodný jazyk angličtinu. Ne, počkat, to bude až za sto let, teď se tomu pořád ještě říká čeština, pak teprve angličtina. A eště pozdějc bude druhé národní obrození, jak se predikuje v bichli Wesmírný omyl od grafomana Sebastián Wortys, který patří k nejčastějším vymýšlečům neslov na Češtině 2.0. Tuto neplaťformu však založil a provozovkuje novočeský obrozenec a Ctrl+Copywriter jménujíšivšivše Martin Franz Kavkaz a to už od roku 2008 před Kristýnou Kočanskou z Červeného trpaslíka.

Storka vo zrození[editovat | editovat zdroj]

Ctihodný Kavkaz bloudil ulicemi v Českém Banátu a štvalo ho, že tam slyší samá zastaralá slova. Rovněž si říkal, že tato enkláva staročeské kultury v Rumunsku asi nebude tím nejlepším místem pro hledání českých novoslov, a tak vrtulníkem odletěl do České rap-pub-ligy.

Zde bloudil ulicemi měst a zapisoval na pergamen nepřerušovanou řadu právě vznikajících českých urážek, jejichž inkoust dosud neprsknul do žádného slovníku nespisovné češtiny. Prvním neslovem, které si Kavkaz úhledným švabachem naškrábal na pergamen, byl zvukomalebný odborný pojem "sračkogán".

Kavkazovi přátelé pak byli nadšení, jak velké záchvaty smíchu dostávají z urážek a sexismů, které zapsal. Výtlemy však byly tak intenzivní, že dva z nich zemřeli zakuckáním a nula lidí bylo schopno srozumitelně zatelefonovat záchranku, takže na počest dvou zesnulých a přeživších se rozhodli, aby Kavkaz založil Češtinu 2.0 pomocí zkopírování a zpřeházení kódu z jistého anglofoního webu, aby se jednalo o ryze český cimrnález (cimrmanovský vynález).

Počet nadávek[editovat | editovat zdroj]

Už prvního dne založení byla ve slovníku jedna miliarda a šest set šedesát šest jedenáct neolitologismů. Druhý den bylo o jeden víc. Třetí den Bůh stvořil zem, trávu, byliny a stromy. Čtvrtý den bylo ve slovníku nula slov celkem, protože nějaký dark hacker za čtyřku dopsal číslo 51. Ray Bradbury pohotově vstal ze záhrobí a zombie tempem to běžel škrtnout (bez sirky), ale než doběhl k papírové verzi Češtiny 2.0, která byla webkamerou streamována na internetové stránky, tak v důsledku numerologické kauzality došlo k samovznícení i bez hasišů z románu 451 stupňů Fahrenheita. První monumentální verze Češtiny 2.0 tak dopadla podobně jako Národní divadlo po první české crowdfundingové kampani. Martin Franz Kavkaz se však nedal odradit a tentokrát založil plně internetizovanou verzi slovníku, aby hned o den později vydal hajzlpapírový slovník Hekavá čeština aneb předsmrtné křeče během anglikanizace.

Podle vyjádření z relativně minulého čtvrtka do slovníku přibude někdy i 0 slov za týden. Prognostický ústav tedy odhaduje, že tímto tempem bude na Češtině 2.0 znova miliarda neolitologismů někdy kolem roku 530 před Kristýnou. Český klub septiků Sisyfos je však vůči tomuto tvrzení septický a za aseptické datum považuje okamžik někdy mezi první jednotkou Planckova času a tepelnou smrtí Kosmonautovy kroniky, což je poměrně jisté a poměrně nicneříkající.

Čeština 2.0 stejnoměrně zahrnuje novoslovce ze všech zákoutí naší paraguayské mateřštiny. Jinými slovy 99% odborných novotvarů bývá zamítnuto a 99% vulgarismů bývá schváleno, což zajišťuje vysoce objektivní vyvážený vzorek neslovní zásoby společnosti. A ani trochu neodráží vkus Franze Kavkaze, dokonce ani slova dne, která vybírá pouze on nehledě na původní počet like a dislike.

Novotvářeči a novočteči[editovat | editovat zdroj]

Fanouškovskou základnu slovníku tvoří 11 miliard Čechů po celé Antarktidě na planetě Mars obíhající kolem hvězdy Proxima Centauri, která se nachází mimo tento vesmír.[1][2][3][4][5]

V rámci cenzurokracie platí, že každé novoslovo a slovo dne musí projít desetifázovým schvalovacím procesem, kdy v antimonopolní komisi zasedá pouze Franz Kavkaz. Podle svých vlastních cizích slov takto věnuje Češtině 2.0 alespoň jednu minutu ročně.

Níže jsou uvedena naprosto normální rodná jména deseti nejčastějších pisálků, novotvářečů a lajkoholiků, co si cucají z prstu smyšlená neslova, kterými pak nadává celý Český národ (a v závorkách ukázky příslušných výplodů chorobné fantazie):

  • Rostislav Ulička (prcibel, covidiot, mimozoomšťan, koronovela, šitcom, čipochondr)
  • mato (trolčáček, povolební vyjebávání, pornolitik, obžerstvení, dobroser, mluvčáček)
  • OVO (feriovka, srát mramor, kuleváloš, korosádlo, jebačka, trojpich)
  • Lili (jít s pískem, sežrat žábu, vinčenzo makalůzo, trojdílné plavky, rouškomat, vitamín V)
  • Sebastián Wortys (šukřoví, soběstatkář, plaťforma, živostavba, domafest, dadavěda, předkritika, neschválené slovo, neschválené slovo, neschválené slovo, ...)
  • Luk (dusič, sako, ucvrnknout si, projeb, muří noha, babišistán)
  • Pietro (čičibába, lemrošlap, mobík, vypendrekovat, překližka, hatatitla)
  • intuic (zášoustí, kočka v prášku, alkorytmus, šrajtoflenka, soudržka, všečuměl)
  • L_O_U_S (Zemandov, jít na Zemana, hra o trůny, kvízčubina, třetí svět, pejskařský plurál)
  • kmichaal (krulišárna, presstitut, čuramedán, veškrnovné, pomrdný, ocasné)

Jak můžeme vidět výše, čeština ještě není úplně mrtvý jazyk a stále vynalézá nové a nové urážky, kterými obohacujeme své znuděné životy ponořené v sudu piva.

Reakce zahraničí[editovat | editovat zdroj]

Ředitel Ústavu pro duševně chorý jazyk český, Kakarel Olivovník Setý, řadí Češtinu 2.0 do kategorie, které se odborně říká tzv. Jazykové legrácky, bžundácky a hovadincátka neschopná generovat neolitologismy. Profeser Jiří Karavan, bohém-ista, slávista a baltazarista, byl ze slovníku tak nadšen, že do něj sám poslal několik novotvarů jako nádor, sračkosračka, chňůbřátko nebo Praotec Čech.

Komise pro legalizaci integrace teroristických organismů a jejich rehabilitaci ve společnosti (KLITORIS) považuje Češtinu 2.0 za líbeznou sbírečku rozkošných slovních útvárků, které pouze náhodou až podezřele často souvisí s pohlavními orgány, exkrementy, alkoholem, vulgarismy a (cenzurováno pro lidi, kteří nepatří do kategorie 100+ let).

Státní ústav pro kontrolu léčiv doporučuje Češtinu 2.0 jako všelék, obzvláště na kritický nedostatek humoru v modré krvi šlechtických ostrorepů a v lidské hemolymfě.

Odkaz[editovat | editovat zdroj]


Vera Pohlova.jpg
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala
Amateri.czČeština 2.0FacebookFirefoxGoogleGoogle AluminiumGoogle MarxLiterární serverNecyklopedieNeckykykloppedieNelibimseti.czNenecyklopedieNovinky.czParodie na NecyklopediiSeznamSociální síťWikipedieČeskopedieZpovědniceČSFD
Lengua2.jpg Jazyky

angličtinaarabštinaarumunštinaC++češtinaČeština 2.0čínštinadadštinaEinsteinův jazykesperantofinštinagympláčtinahantecholešovštinainglyšjaponštinakatalánštinaklingonštinakopíjská češtinakopřanštinakrilštinakřivočeštinakvětomluvalatinalispmaďarštinamamynkovštinamongolštinamoravštinaněmčinapapájštinaplzeňštinapo našymupolštinapražštinarumunštinasadštinaslovenčinastaroangličtinastaroněmčinašarišštinašpanělštinaučitelštinavietnamštinavědečtinazjednodušená češtinaženština