Google Aluminium

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zobrazení stránky, na které lze Google Aluminium zakoupit
Budoucnost patří Google Aluminiu

Jára Cimrman

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Chrom.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Vyhledávání Google.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Google Aluminium [gúgl alumínijum] (alu - arabsky dosažení rychlosti, mini - malý, um - synonymum pro umění; volně přeloženo jako umění dosáhnout malé rychlosti) je program společnosti Google, Inc. Google o Aluminiu tvrdí, že je ke stažení zdarma. Tuto informaci může dementovat každý, kdo se dostal dále, než za úvodní stránku o tomto programu. Jediný, komu se tento hrdinský čin podařil, je Vědecký tým Necyklopedie. Ten potvrdil, že Google Aluminium je ke stažení zdarma poté, co na účet Googlu připíšete finanční částku v hodnotě 233 EUR (hele, prvočíslo).

Google Aluminium se tváří jako obyčejný webový prohlížeč, ve skutečnosti jde ale o velmi sofistikovaný vir. Ten mapuje historii stránek, které uživatel navštívil. Tato data včetně všech hesel, uživatelských jmen a čísel platebních karet odesílá na centrálu FBI a do ústředí korporace Velký Bratr tě sleduje aneb Obousměrná obrazovka pro každou domácnost, Inc.

Základní princip fungování[edit | edit source]

Schema spolupráce mezi jednotlivými složkami

Základní problém programu (já bych to jako problém možná ani nenazýval, vždyť je to vlastně jeho výhoda) je, že není identifikovatelný jako vir. Tím jsem chtěl říct, že i kdybyste měli deset antiviráků - což stejně nemáte -, tak vám přes ně Google Aluminium proklouzne. Při prvním spuštění naváže Google Aluminium kontakt s FBI a korporací Velký Bratr tě sleduje aneb Obousměrná obrazovka pro každou domácnost, Inc.

Centrálám těchto dvou organizací pak posílá přesné údaje o uživateli. Mezi těmito údaji je například pohlaví, věk, ale především informace o navštívených stránkách, zadaná uživatelská jména, hesla i čísla platebních a kreditních karet. Průběžně jsou odesílány i souřadnice kurzoru myši i to, co uživatel napsal na klávesnici.

Zvláštním režimem je pak Anonymní režim. Když uživatel tento režim zapne, Google Aluminium mu oznámí, že historie nebude dočasně ukládána. V tu chvíli se aktivuje režim bdělosti v FBI i společnosti Velký Bratr tě sleduje aneb Obousměrná obrazovka pro každou domácnost, Inc. a záznamy získané od uživatele se archivují na tři nezávisle na sobě fungující pevné disky. Ukázalo se totiž, že Anonymní režim používají zpravidla teroristé, prezidenti členských států OSN, učitelé a Justin Bieber.

Centrály všechna tato data zpracovávají a posílají k dalším analýzám a potřebám (vizte schema vpravo). Na FBI je napojena například Policie ČR, na korporaci Velký Bratr tě sleduje aneb Obousměrná obrazovka pro každou domácnost, Inc. zase na Apple, Inc. Apple využívá dat na cílení reklamy na ovečky, Policie ČR zase takto vyhledává, kdo páchá jaké trestné činy (je to pohodlnější a jednodušší). Výsledky z těchto kampaní pak putují do ústředí Necyklopedie, která je používá při tvorbě článků.

Oblíbenost mezi uživateli[edit | edit source]

Google Aluminium je mezi uživateli velmi oblíbený. To je dáno jednoduchostí aplikace i pěkným designem a hezkou ikonkou. Bohužel Google je placený a díky svým silně specifickým systémovým požadavkům jej používá zatím jen 61 uživatelů (nerad bych se mýlil, není to prvočíslo?), z toho 10 z nich je členem Vědeckého týmu Necyklopedie. Neexistuje zatím také mnoho objektivních recenzí a ty, které napsali členové VTN jsou silně subjektivní. Obrovskou výhodou je nemožnost odinstalovat Google Aluminium z počítače, takže se vám časem začne tento program líbit, i kdybyste nechtěli - dozvěděl by se o tom Velký Bratr a bylo by zle.

Funkce[edit | edit source]

Co Google Aluminium umožňuje[edit | edit source]

 • procházet webové stránky
 • psát e-maily, sledovat porno, sledovat videa na TyTrubko
 • editovat Necyklopedii
 • šmírovat (vás, samozřejmě) a odesílat data (o vás, samozřejmě)

Co Google Aluminium rozhodně neumožňuje[edit | edit source]

 • přemýšlet za vás
 • napsat za vás kompozici z matematiky
 • upéct jahodový koláč
 • nakoupit rohlíky

Systémové požadavky[edit | edit source]

 • operační systém Windows 2000 a horší (Windows XP, Vista a 7, Linux a Mac skutečně nejsou podporovány)
 • procesor: Pentium D 3Ghz, AMD Athlon 64 X2 3600+ (Dual core)
 • grafická karta: nVidia GeForce 8600 / ATI HD2600 Pro
 • RAM: 3 GB
 • místo na HDD: 18 GB


Vera Pohlova.jpg
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala
Amateri.czČeština 2.0FacebookFirefoxGoogleGoogle AluminiumGoogle MarxLiterární serverNecyklopedieNeckykykloppedieNelibimseti.czNenecyklopedieNovinky.czParodie na NecyklopediiSeznamSociální síťWikipedieČeskopedieZpovědniceČSFD