OS Y

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Apple.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Typické uživatelské prostředí nejnovější verze OS Y Vypelichaná Kočka

OS Y (celým názvem OS Yacht) je operační systém, který vznikl v 70. letech 20. století v garaži studenta Steva Paula Jobse na území USA za dob teplé války mezi Spojenými státy a SSSR.

Historie a současnost[edit]

Typická vojenská loď Spojených států využívající systému OS Y

Původně byl určen pro americké vojenské lodě, které byly často podobny obyčejné jachtě (odsud odvozen název). Tímto krytím bylo možné zajistit nepozorované přiblížení k nepřátelskému pobřeží. Hlavním úkolem OS Yacht bylo posbírat co nejvíce informací o nepříteli a zasílat je US armádě. Tato vlastnost se přechovala až do dnešních dob, kdy bylo pro potřeby domácnosti upravit základní vlastnost OS Yacht. Místo informací o nepříteli se zasílají informace o uživateli a místo zasílání US armádě se zasílají do Jobsovy garáže, kde jej Jobs později zpracovává a nadále prodává výrobcům kondomů, kteří následně upravují své produkty na základě Jobsem nasbíraných informací.

Taktéž musel být upraven hardware. Americké vojenské lodě byly rozebrány a jednotky s OS Yacht jsou nyní prodávány v líbivých skříních pod názvem Mac. OS Yacht nikdy nebyl přepracován do podoby, aby mohl fungovat i na 386 architektuře. Oficiální odůvodnění není známo, avšak Marshall Malinowski (nyní americký vojenský veterán) tvrdí, že lodních jednotek s OS Yacht je stále dostatek, na konci teplé války byly tyto jednotky privatizovány a uskladněny v Jobsově garáži. Malinowski hovoří o cca lodí, jež US armáda s OS Yacht vlastnila.

Vývoj OS Y[edit]

V počátku byl OS Y vyvíjen hlavně sekundárním výzkumem zdrojových[zdroj?]­ kódů operačních systému UNIX a XNU, později ale i Linuksu. V dnešní době vývoj probíhá hlavně za pomocí speciálních metod reverzního inženýrství aplikovaných na vir Windows. Zjištěné nové funkce jsou poté předesignovány a poskytnuty jako upgrade za nemalý finanční obnos koncovým zákazníkům.

Související[edit]TECH WARS
Think different hitler.jpg Impérium

AcerAmazonAppleAvastAVGBoschDellFacebookGoogleHewlett-PackardHPIntel
Kaspersky LabLenovoMicrosoftNokiaSamsungSamsung ElectronicsSymantecTencentVerbatimWikipedie
Bill GatesGordon MooreGiacomo Vista
iPhoneIPhone 7iPrdNoPhoneuPhoneSamsung Galaxy Note 7Google Marx

Rebelové

AnonymousMozilla FirefoxLinux
Elon MuskLinus Torvalds

Piráti

PirateBay

ostatní

Aktron TelekomCETINIG FarbenKult AmpérmetruMatrixNASA

Počítače
Ělěktronika 666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelKlapkobřinkostrojLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorPaměť ROOMScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODEmacsKVGRESETЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: BrainfuckC SharpJavaLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaProgramátor obecnýVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti