Verbatim

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Série desek kapely Verbatim z roku 1998
Originál nosiče skupiny Verbatim z r. 1999

Kapela Verbatim je jednou z nejznámějších a nejrozšířenějších skupin v Česku. Jejich CD se zde prodávají už asi od roku 1998. Zhruba o dva roky později vydávají svůj vlastní film o skupině s několika videoklipy. Byl to úplný převrat ve světě hudby.

Současnost[edit | edit source]

Největší rozmach zažila kapela mezi roky 2006 - 2007, díky celosvětové reklamní kampani podpořené písničkou Reklama na ticho a po tomto vzestupu si drží svoje skvělé skóre. Ročně zde prodají v řádově desetimiliony kusů svých CD a DVD. Nejrozšířenějším se v roce 2006 stalo album 700MB 52x. Jejich velkým úspěchem také je že jejich CD téměř vůbec nejsou nelegálně kopírována. No, řekněme si popravdě, člověk je tvor líný a téměř každý z nás občas něco stáhne z internetu, smahne na kompaktní disk, ale od kapely Verbatim má doma každý jejich originál. Poslouchají a sledují je téměř všichni.

Hudba[edit | edit source]

Hudba Verbatimu sází na mezeru v dnešní populární produkci, totiž na hudbu vhodnou k relaxaci. U jejich hudby (zvláště na 2. nejnovější desce 4.7GB 16x) takřka chybí rytmický vjem, a vše, co naše ucho slyší, jsou libé melodie, hrané pozvolným tempem. Zajímavostí je, že jejich hudbou je téměř nemožné kohokoliv rušit, ani když si nastavíte hlasitost na maximum (pustíte si to na plný koule). Hlavně sousedi tak ocení, pokud namísto metalu začnete poslouchat Verbatimy.

Diskografie[edit | edit source]

  • Neon Discs 3,5"
Již 1. nahraná deska (spíše disketa) se stala celosvětovým hitem, navzdory nízké kvalitě zvuku (která byla ale všude jinde ještě horší) a poměrně ktátkým skladbám (kolem sedmi minut).
  • 700MB 8x
Toto album se stalo tak trochu propadákem, ale jen kvůli samotnému verbatimu. Ten totiž pouhé tři týdny od vydání vydal remix:
  • 700MB 26x (remix)
Tento. Vzhledem k většímu počtu písní a předělaným písním z originálu, které tímto dosahovaly dvakrát větší hudební kvality, vytlačilo 26x již zmiňované 8x bez větších (i menších) potíží.
  • 700MB 52x (gold edition)
Deska pro opravdové fanoušky Verbatimu (takže skoro všichni kromě punkerů), obsahující všechny známé písně v novém podání. U této desky se také zavedl prodej ve větších množstvích (10 ks, 100 ks, 1 500ks,...), a to přilákalo ještě větší počet fanoušků ke koupi této unikátní desky.
  • 4.7GB 16x
Řadové album, avšak na tehdy novém médiu, zvaném DVD, vydláždilo skupině cestu do hvězdných výšin. Nejdelší skladba má úctyhodných 120 minut.
  • 8.5GB 2.4x (best of)
Na přání fanoušků se skupina rozhodla vydat všechny písničky na 1 DVD. Všechny písničky byly best of. V roce 2008 tak učinila.


TECH WARS
Think different hitler.jpg Impérium

AcerAmazonAppleAvastAVGBoschDellFacebookGoogleHewlett-PackardHPIntel
Kaspersky LabLenovoMicrosoftNokiaSamsungSamsung ElectronicsSymantecTencentVerbatimWikipedie
Bill GatesGordon MooreGiacomo Vista
iPhoneIPhone 7iPrdNoPhoneuPhoneSamsung Galaxy Note 7Google Marx

Rebelové

AnonymousMozilla FirefoxLinux
Elon MuskLinus Torvalds

Piráti

PirateBayKnížectví Sealand

ostatní

Aktron TelekomCETINIG FarbenKult AmpérmetruMatrixNASA