Housle

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Housle jsou dřevěný hudební nástroj, který se špatně skloňuje a který má ohavný zvuk. První housle sestavila Jiřina Bohdalová při pokusu o sestavení mikrofonu. Housle mají 18 strun a hraje se na ně smetákem. Podle průzkumu z roku 2014 patří jsou housle nejméně oblíbený hudební nástroj, a to hlavně mezi mladými lidmi, neboť staří mají už oslabený sluch a neslyší ten hnusný pisklavý tón připomínající podřezávané morče. Někteří lidé používají pojmenování housle i pro jiné hudební nástroje jako třeba viola nebo violoncello. Housle jsou také výborné na topení. Toxický lak, kterým jsou natřené podporuje hoření a vznik rakoviny. Spousta mladých houslistů přiznává, že nejhezčí zvuk, který ty housle vydaly bylo jejich praskání v ohni.

Budoucnost houslí[edit | edit source]

Ministerstvo kultury v blízké době plánuje zakázat housle z důvodů sebevražd, které následovaly po zaslechnutí jejich zvuku. Tímto způsobem v Česku již zahynulo přes 300 lidí.

V zahraničí[edit | edit source]

Na severu Uher nesnáší tento hudební nástroj stejně tak, jako u nás. Známý hudebník Joe Biden řekl o houslích následující: "Nežli vrzneš smetákem o strunu, vrzni radši pérem o malou holku."