Michael Kocáb

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Ropotamo.jpg
Michael Kocáb / Artur Ropotámo
Biografické informace
Pohlaví
Vlasy čím dál tím méně
Narozen 28. červenec 1954
Dobré skutky
TheJeeMan.jpg
Velký odsunovatel ruských vojsk, Ministr pro pozitivní diskriminaci

Michael Kocáb, vlastním jménem Artur Ropotámo, je ikonická postava české kulturní a politické scény. Artur působil v ochotnickém spolku potulných komediantů Občanské fórum, Strana zelených a Pražský výtěr. Obzvláště to poslední je něco, na co nemůže našinec nikdy zapomenout.

Kultura[edit | edit source]

Do srdcí a myslí prostých obyvatel se zapsal svou návštěvou Miami Beach v USA, protože z toho, co tam viděl, z toho byl celý pryč. Což znamená, že byl sice tady, ale děsně moc se divil. Viděl tam věci vskutku monstrózni a když se podržíte - všude tam zněl cimbál. Což je takový bicí nástroj jako klavír, ale nemá to víko a ani klobásnici a hraje se na ty struny přímo paličkama. Je to takové hodně etno a exotické, protože se to používá ve vinných sklípkách na jižní Moravě a to je daleko.

Nicméně v tom USA teda bylo tisíce hráčů v světlech neonů a támhle, támhle se svíjela tlupa Šošónů. Šošoni jsou původní obyvatelé Ameriky, kteří vypadají jako Indiáni, ale jsou to taky Američané jako třeba takovej ten herec, jak hrál v tom filmu o tý loďce, co si odřel nátěr o ledovec a protože to nikdo nechtěl natírat celý znovu, tak se potopil a přežila to ta holka, co ji ten herec maloval jako francouzskou lehkou děvu a vona ho pak nepustila na ty dveře a on utonul. A kromě svíjení ty Šosoni umí taky tancovat, což je estetické a proto se takhle na veřejnosti producírují a lidi jim za to dávají peníze, aby bylo na nějaký ten morgoš na chlast a osobní potěchu. Šošoni ve volných chvílích po nocích pěstují 'šošovici, čili čočku, pro její omamné účinky.

A v tý Americe byl taky skleněj medvěd s šesti nohama, což je jako hodně moc nohou a dokonce o dvě víc, než je normální medvědí průměr. A pak mu na buben dopadl rotující kedluben, což dokazuje, že už nebyl úplně při syslech [1]. Rotující kedluben totiž zcela změní člověku život, to je na bíledni.

Od návštěvy Miami pak hrál pořád na cimbál. A nehrál sám, hráli úplně všichni a do toho tancovaly myši, což asi souvisí s alkoholem, který se dá sehnat dneska skoro všude a je to metla lidstva. Poté se tam objevily hromady žetónů (asi na WC nebo takové ty do nákupního vozíku, jak nosíte na klíčích a furt se to někde ztrácí). Do toho tam pořád křičely reklamy na město z betonu. Ropotámo se pak přiznal, že mu zvesela do čela kapala vodička. Vodička je ten pán, co je po něm pojmenovaná ulice hned vedle Václavského Václaváku, kde stojí socha Svatého Václava na koni a pod vocasem se scházejí zamilované páry, proruští demonstranti a jiná chamraď.

Nicméně nakonec chtěl napojit svého oře a protože to bylo v minulém století, tak tím myslel nějakého naftového mazlíčka, protože železní oři už tehdy žrali jen mluno a ne ředěný dihydrogenmonoxid. Nicméně se mu i tak smáli obyvatelé Vizovic a tomu se nikdo nemůže divit.

Pro úplnost se sluší dodat, že spolu s Arturem hrál na cimbál i Vašek, jak se výslovně zmínil. A to se o Václavu Klausovi dost dlouho nevědělo.

Michael Kocáb a Artur Ropotámo při jedné z rapových battles. To, že máte rozdvojenou osobnost, ještě neznamená, že se spolu nemůžete potkat.

Politika[edit | edit source]

Ale není všecko zlato, co se třpytí - někdy je to třeba i platina, nikl, chrom, sníh nebo sůl a i takový cestovatel se musí nějak živit, aby měl na chléb náš vezdejší. Artur proto začal používat pseudonym, aby si ho lidi snadněji zapamatovali a začal se zajímat o odsun Rusáků z území zemí Koruny České, Moravstánské a i toho zatroleného Slezska. I přes používání pseudonymu si ho lidi pamatovali a proto byl populární a podporovala ho zejména mládež. Možná k tomu přispělo i to, že chodil s Havlem na pivo a byl taky členem spolku pro Osvobození Fojtíka, kde se kuly pikle, aby se národ měl lépe.

Michael Kocáb ten odsun vzal pořádně zgruntu a ruské vojáky odsunul. Ožralí mužici v maskáčích si sofort sbalili své balalajky, tanky, manželky, děti a hodinky, co tu za ty léta nakradli a vodkýblovali se zpátky za Ural, což je pohoří a taky náklaďák, který se používá v ruské armádě, i když je to vylítanej strašnej verk a žere to i trávu podél cesty a tudíž to není vůbec v souladu s doktrínou ekologického vojenství, jak to kouří. Po odsunu tady zbylo spoustu kasáren, ve kterých se dá hrát paintball a airsoft a sídlišť, které mohou sloužit jako kulisy pro natáčení melodramatických mýdlových televizních oper z prostředí Chánova a jiných kulturních památek mostecka.

Po odsunu ruských vojsk nebylo do čeho píchnout, tak se Michael začal zabývat menšinami. Což bylo dobře, protože do té doby se všichni politici zabývali většinami a hlavně sami sebou. Michael si nechal postavit zbrusu nové Ministerstvo pro pozitivní diskriminaci, kde se stal až třetím ministrem a pomáhal lidem mezi roky 2009 a 2010. Bylo to tak dobré, že se to vzápětí zrušilo a už po tom neštěk ani prašivej čokl. Dneska část agendy převzal ombudsman, což je takový ministr pro pozitivní diskriminaci, ale nemá ministerstvo, žádnou pravomoc a je to taková lampárna pro naivní lidi.


Politici

Andrej BabišIvan BartošJaroslav BaštaPavel BělobrádekEdvard BenešPavel BémJan Berwid-BuquoyLeoš HegerVasil BiľakJana BobošíkováJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošAlexander DubčekDominik FeriPetr FialaJan FischerKlement GottwaldStanda GrossMichal HašekVáclav HavelKarel HavlíčekGustáv HusákMilan ChovanecKateřina JacquesMilouš JakešZdeněk JičínskýMarie KabrhelováMiroslav KalousekJan KavanVáclav KlausVáclav Klaus mladšíMichael KocábKristýna KočíEvžen KoksMartin KonvičkaKrakonošKatedřina KrasnováAdriana KrnáčováStanislav KřečekDana KuchtováIvan LangerHelena LangšádlováFrantišek LaudátMiroslav MacekPetr MachPetr NečasTonny NewotneyMiroslav NovákTomio OkamuraRoman OnderkaVlasta ParkanováJiří ParoubekRoman PrymulaMiloslav RoznerPetr PavelKarolína PíkováDavid RathCarda RetardaKarel SchwarzenbergAlena SchillerováŠtěpán SlovákBohuslav SobotkaMartin StropnickýVladimír ŠpidlaZdeněk ŠkromachRadovan ŠteinerJaromír ŠtětinaJan ŠvejnarVlastimil TlustýJosef TošovskýTomáš VandasAdam VojtěchLubomír VolnýLubomír ZaorálekAntonín ZápotockýMiloš ZemanZedník AlešJiří Zlatuška

zahraniční: Jásir ArafatGeorge W. BushArturo CallienteBill ClintonRobert FicoAl GorePo Si-laj Ho Do-lo-chuWinston ChurchillVojislav KalašnjikovMarian KotlebaLeninDmitrij MedveděvAngela MerkelBenito MussoliniBarack ObamaViktor OrbánBorut PahorSarah PalinováAugusto PinochetPetro PorošenkoPutinGerhard SchröderJán SlotaSeumas McSporranStalinJosip StalinOlaf ŠulcDonald TrumpChristian WulffAdolf HitlerAštar Zeman

Politici-animace.gif
  1. Jak říkáme my, odborníci na psychické zdraví - mrdlo mu.