Alena Schillerová

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Alenka

Alenka je postava z říše za zrcadlem, také známá jako Ministryně krachu a stalo se, že se objevila před ním. Bohužel si toho není vědoma a tak spoustu věcí dělá obráceně. Alenka je krásný příklad že i bez jakékoli ekonomické znalosti se z účetní z Brněnského finančáku můžete dostat do státem placeného bytu (osobní fotograf samozřejmostí) na Pařížské plus teda také (bohužel) ministr financí. Chcete pivo bez DPH? Alenka nastavila 18 druhů DPH jenom pro pití piva. Dále je to učitelka angličtiny.

Osobní život[edit | edit source]

Alenka se objevila ve městě kousek od Vídně s nepoetickým názvem Br(yes)no. Rodiče taky neměla buhvíjaké, a tak se stalo, že se začala fotit s pávy po parcích. Nikdo už nezjistí, jestli se páv fotil se Schillerovou nebo Schillerová s pávem, bohužel, stalo se. Každý, kdo se koukne na páva, vidí Schillerovou, je to horší, než kdyby tento druh vyhynul.

Politika[edit | edit source]

Co se týče působení v politice, tak nebyla zvolená lidem, a tak ji nepovažujeme za našeho duchovního vůdce. Ve volbách nedostala ani jeden hlas, takže to není politička.

Kauza Schillerová[edit | edit source]

Každá veřejnočinná osoba má nějakou kauzu. Sledování stále probíhá. Vzkaz pro Alenu Schillerovou: Necyklopedie Tě sleduje!

Řekli o ní:[edit | edit source]

„Není to můj šálek čaje.“

- Green Tea

„ehm, no, hm, ehm, no, vždyť, ehm jako, hm.“

- Václav Havel

„Amerika má FED, Česko má Alenku.“

- Někdo s IQ150

Další ministromy[edit | edit source]

Externí odkazy[edit | edit source]