Stanislav Křeček

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Jak na křečka.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Stanislav Krecek.jpg
Stanislav Křeček
Biografické informace
Rodina regulovaná
Tituly JUDr.
Přezdívka soudruh Generální nájemník
Zajímavosti
1 JUDr. Stanislav Křeček. Tvář hodná zlovolného lorda ze Sithu!
Ku příležitosti 30. výročí narození (ovšem s předstihem jednoho roku!) byla v Německu vydána známka se Stanislavem Křečkem na příznačném rudém pozadí.

JUDr. Stanislav Křeček, společník advokátní kanceláře Křeček&Slámová, patří mezi známé relikty Poslanecké sněmovny. Ne tak pro svůj věk (* 1938), ale pro délku svého poslancování. V kuloárech se proslýchá, že mu bude přiděleno inventární číslo. Práva ovšem vystudoval na UK, nikoliv v Plzni.

Stručný životopis[edit | edit source]

Je pravnukem Standy Křečka, nápovědy v Cimrmanově kočovné herecké společnosti Lipany. Již od útlého věku inklinoval k levici a to i přes stále větší a větší vzdělání. Je s podivem, že byl soudruhy jistý čas perzekuován. Jediné vysvětlení je, že jeho levicová orientace byla i na ostatní soudruhy příliš silné kafe. Jeho největší ideou vždy bylo smazat sociální rozdíly, již samotný pohled na sociálně slabé mu vháněl slzy do očí. Jelikož mu ve stranách, ve kterých dříve působil po revoluci házeli klacky pod nohy, měnil proto příslušnost ke stranám podle jejich momentální levicové aktivity (Čs. strana socialistická, Dělnická strana práce), až (zdá se natrvalo) zakotvil v ČSSD. Zde plně rozvinul již započaté aktivity Sdružení na obranu nájemníků (vizte níže).

Levicový intelektuál[edit | edit source]

Stanislav Křeček patří k tzv. levicovým intelektuálům, pilně dopisuje do Práva a Lihových novin.

Levicový intelektuál je člověk, kterému jsou trnem v oku soiální rozdíly mezi lidmi. Motorem věškeré jeho činnosti je náprava této křivdy. Je zajímavé, že tito lidé se rekrutují z majetných tříd (např. Marx, Vladimír Iljič Lenin, Che Guevara a další). Je možné, že tyto lidi pálí dobré bydlo a nevědí roupama co by. Zásadní řešení problému vidí jasně: bohatým (schopným, iniciativním, nápaditým) brát a chudým (líným, neschopným, pasivním) dávat. Výsledkem těchto aktivit, pokud jsou realizovány, je, že nastane úplná majetková rovnost, neboli všichni mají úplně stejné hovno.

SNON[edit | edit source]

Sdruzeni ochrany najemniku.jpg

Sdružení na ochranu nájemníků je kromě poslancování hlavní činností JUDr. Křečka. Jako známý lidumil jistě zastupuje nebohé nájemníky v soudních sporech s hamižnými majiteli domů zcela zdarma. Jestliže nájemníci jej milují, majitelům domů pije krev. Jeho zásadou je, proč by měli nájemníci platit takové nájemné, aby majitelé domů vydělali a měli na opravy. Nájemníci mají přece právo bydlet slušně a o to se přece musí postarat majitel. Proto JUDr. Křeček nese prapor proti odporu za zrušení regulovaného nájemného. Že Ústavní soud rozhodl jinak, to ho nezajímá. Lidi by ale mělo spíš zajímat, kdo to nakonec celé zaplatí, viz žaloby u Evropského soudu. Nikdo přece není nelida, aby nutil důchodce bydlícího na Václavském náměstí v bytě 100 m² za regulované nájemné 4.500,-Kč platit buď normální nájemné nějakých 80.000,-Kč, nebo se snad na stará kolena stěhovat do panelákového 1+1 někde v Hájích. A co teprv nebozí poslanci, jako právě JUDr. Křeček? Taky to dá rozum, že platit normální nájemné nemůže, taky z čeho, z důchodu? Proto regulovat až do úplného vyregulování. Buďto vymřou důchodci, a nebo, a to spíš, na mrtvice a infarkty vydřidušští domácí.

Stanislav Křeček a zahraniční politika[edit | edit source]

Kromě otázky regulovaného squotterství se Stanislav Křeček také zabývá zahraniční politikou. Neúnavně hlásá přesvědčení, že Kosovo vždy bylo, je a bude srbské. Také je přesvědčen o tom že Rusko má právo útočit na Gruzii kvůli Jižní Osetii a Abcházii.[1] Položíme-li analogii k bytové politice, dojdeme k názoru, že Albánci a Gruzínci jsou zde v roli majitelů domů, zatímco Srbové a Osetínci jsou regulovaní nájemníci.

Závěr[edit | edit source]

Vypadá to, že poslanec Křeček se rozhodll táhnout káru dál a kandidovat i v příštích volbách. Je to velmi dojemný příklad toho, jak starost o blaho bližních má přednost před klidným odpočinkem po létech vytrvalé a mravenčí práce. To je člověk!

Politici

Andrej BabišIvan BartošJaroslav BaštaPavel BělobrádekEdvard BenešPavel BémJan Berwid-BuquoyLeoš HegerVasil BiľakJana BobošíkováJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošAlexander DubčekDominik FeriPetr FialaJan FischerKlement GottwaldStanda GrossMichal HašekVáclav HavelKarel HavlíčekGustáv HusákMilan ChovanecKateřina JacquesMilouš JakešZdeněk JičínskýMarie KabrhelováMiroslav KalousekJan KavanVáclav KlausVáclav Klaus mladšíMichael KocábKristýna KočíEvžen KoksMartin KonvičkaKrakonošKatedřina KrasnováAdriana KrnáčováStanislav KřečekDana KuchtováIvan LangerHelena LangšádlováFrantišek LaudátMiroslav MacekPetr MachPetr NečasTonny NewotneyMiroslav NovákTomio OkamuraRoman OnderkaVlasta ParkanováJiří ParoubekRoman PrymulaMiloslav RoznerPetr PavelKarolína PíkováDavid RathCarda RetardaKarel SchwarzenbergAlena SchillerováŠtěpán SlovákBohuslav SobotkaMartin StropnickýVladimír ŠpidlaZdeněk ŠkromachRadovan ŠteinerJaromír ŠtětinaJan ŠvejnarVlastimil TlustýJosef TošovskýTomáš VandasAdam VojtěchLubomír VolnýLubomír ZaorálekAntonín ZápotockýMiloš ZemanZedník AlešJiří Zlatuška

zahraniční: Jásir ArafatGeorge W. BushArturo CallienteBill ClintonRobert FicoAl GorePo Si-laj Ho Do-lo-chuWinston ChurchillVojislav KalašnjikovMarian KotlebaLeninDmitrij MedveděvAngela MerkelBenito MussoliniBarack ObamaViktor OrbánBorut PahorSarah PalinováAugusto PinochetPetro PorošenkoPutinGerhard SchröderJán SlotaSeumas McSporranStalinJosip StalinOlaf ŠulcDonald TrumpChristian WulffAdolf HitlerAštar Zeman

Politici-animace.gif