Kotávka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
1 Kc zlamana.jpg Tento článek stojí za jednu zlámanou grešli. Je třeba jej převést na konvertibilní měnu, nebo na zlato, případně na sůl, která je nad zlato. Moeda mafagafo.jpg
Strukturální binomický model nervové soustavy kotávky po sloučení dvou betálných objektů s aplikováním žibřidě

Kotávka je živočich poprvé objevený v roce 2004 (všimněte si, že to není prvočíslo) ve stádu pižmolí a žibřiďů. Zatím se o ní mnoho neví (ani kolik má nohou), proto je intenzivně zkoumána řadou brněnských vědců.

Základní charakteristika[edit]

Každá kotávka se skládá z 0–3 žlabuněk, z nichž každá je buď makabrózní nebo citrónová. Kotávka je kospální, jestliže všechny žlabuňky v ní obsažené jsou stejné (tj. buď makabrózní nebo citrónové), nebo prázdná, pokud neobsahuje žádnou žlabuňku (prázdná kotávka může vzniknout sloučením dvou žibřiďů, naopak odebráním citrónové žlabuňky z kotávky vznikne jedna pižmole typu 1 a odebráním dvou žlabuněk z kotávky vznikne jeden betálný žibřiď). Aplikováním pižmole typu k (k < 3) na kotávku, která obsahuje k žlabuněk, přibude kotávce nová žlabuňka (pokud k = 0, pak nová žlabuňka bude makabrózní). Kotávka je betálná právě když obsahuje alespoň dvě žlabuňky a je kospální.

Výskyt[edit]

Kotávka se živí převážně sendviči, proto ji nejsnáze naleznete na planetě Lamuella, kde převzal roli Sendvičáře mladý Voula.