Axotrotl Neobecný

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Axotrotl Neobecný
Axolot.juan.jpg
Vzhled Axotrotla

Vědecká klasifikace
Kmen: strunatci
Podkmen: obratlovci
Třída: obojživelníci
Rod: axotrotlové
Druh: neobecný
Binomické jméno
axotrotlus insolitus


Axotrotl neobecný je převážně žijící živočich, které má ve většině případů i 4 nohy. Jedná se neobecně o velmi laskavé zvíře. Již na první pohled z něj tyčí přátelská, mírumilovná atmosféra.

Čumící axík
Axotrotl čumící jak bacil do lékárničky, tzv. "na čumendu".

Axotrotl se živí převážně Bystrckým oceánským planktonem, který odborně nazýváme plantoniem. Jedná se o směsici vlasů, kamenů. Mnoho lidí tuto chudinku zaměňuje s pradávným Axolotlem mexickým, ale ten má do něj hodně daleko, protože do Mexika je to přes půl Zeměkoule. Axotrotl nemá žádného naddruha, poddruha a ba ani soudruha, takže i když si neznalí lidé mohou myslet, že se bude řadit do nějaké skupiny živočichů, není tomu tak.

Axotrotl je těžce neexotické a nesociální zvíře, takže si s ním moc nepokecáte. Trpí závažnou sociální blboúzkostí. Má smyšlený samostatný jazyk, kterým komunikuje se šutry jako je ametyst či jiné kraviny. Dožívá se zřídka 40 let, pak ho klepne.

Když byl jednou vyzvídán novináři, podělil se s nimi o unikátní citát, který zasáhl celý mnohovesmír.

Život ve vodě je jako manželství po pár letech - nikdy nevíš co vyplave na povrch.

—Axotrotl

Axík jak plave
Axík ve svém přirozeném prostředí.

Výskyt[edit | edit source]

Axotrotl (Axík) se vyskytuje po březích Pryglu. Zaujímá své místo na vyhřáté mělčině nebo v blízkosti ostatních (ne)lidských tvorů. V přehradě se pro něj naskytují výjimečné podmínky k jeho živobytí, má zde dostatek hnědé zakalené vody a kyslíku.

Ve vodě využívá svých úžasných smyslů, které mu nadělila příroda. Rozmnožuje pomocí samice, pak čeká v třásních miminko, které se mu narodí za přibližně pár minut. Pokud má miminko štěstí, tak se narodí a nespolkne jej z úmyslnosti. Čerstvě vržení jedinci se nazývají "Axtrolčata".

Anatomie[edit | edit source]

Dospělý jedinec je zpravidla zbarvený do hnědo-růžové barvy (nemůže za to) a na jeho těle se nachází jakési šupiny. Celý je mastný jak papír od tlačenky a vypadá to zhruba tak, jako kdyby se myl naposledy v předminulém prastoletí.

Má 2 oči, ale je barvoslepý, vidí pouze 16 999 odstínů barev a ne 17 000, jako normální tvorové. Jedná se tedy o zrakově postižený druh. Vlastní 3 a čtvrt nohy, rodí se bez nich, aby mohly lépe dýchat a vstřebávat informace z okolí. Okolo hlavy má třásničky za účelem odehnání nepřátel. Jedná se dlouhé ohebné větvičky, trčící do všech světových stran. Je-li jedinec prudce rozhořčen, tak z nich vypustí armagedónka či krakena.