Drakodlak Obojživelný

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Drakodlak Obojživelný ( draculus amphibioticus) je tvor žijící ve vodě i na souši. Objevili se zde v polovině 18. století a můžeme je považovat za křížence dinosaurů a draků. Tyto zvířata žijí převážně u jezer v Kanadě, Americe, Španělsku a na Islandu. Od roku 1951 jsou drakodlaci považováni za ohrožené zvíře. Na světě je jich je už jenom okolo 80. Byli masivně loveni pro jejich kůži a tak začali vymírat.

Drakodlak Obojživelný
Časová osa: polovina 18.století - současnost
Drakodlak.jpg
dracoluso amphibio

Stupeň ohrožení
ohrožený druh
Vědecká klasifikace
Doména: voda
Nadříše: nadživošichové
Říše: živočichové
Podříše: hustodrakodinosaurové
Kmen: členovci
Nadtřída: plavci
Třída: drakodinosauři
Podtřída: drakodinosaurové
Nadřád: nadpredátor
Řád: predátor
Podřád: hustopredátoři
Nadčeleď: zabijáčtí
Čeleď: smrtonosní
Podčeleď: velice smrtonosní
Rod: drakodinosaurus
Druh: obojživelný
Poddruh: přírodní
Binomické jméno
Draculus amphibioticus

Popis[editovat | editovat zdroj]

Drakodlaci Samice jsou menší než samci. Samice se dorůstají 4,5m-5m a mají okolo 60kg a samci 5m-5,m a mají 70kg. Drakodlaci dokáží pod vodou dosáhnout rychlosti až 45km/h, na souši pak okolo 28km/h. Jelikož žijí převážně ve vodě, jejich tělo pokrývají šupiny. Jejich dlouhý ocas jim pomáhá zatáčet ve vodě a na souši díky němu mají lepší rovnováhu. Jsou převážně modrého zbarvení, ale Drakodlaci žijící na Islandu mají červené zbarvení, aby mohli lépe splynout s lávou. Drakodlaci se ve vodě živí rybami a na souši lesními zvířaty. Drakodlaci mají velmi dobrý sluch i čich. Jejich zrak je zbarven do modro-zelena což jim pomáhá vidět ve vodě.

Rozmnožování[editovat | editovat zdroj]

Drakodlaci jsou pohlavně dospělí ve svých 2 letech. Vytváří páry na celý život a jsou tak citově vyspělí, že berou své polovičky na rande. Drakodlaci se páří v období od října do listopadu. Samice Drakodlaků jsou březí 8 měsíců než nakladou vajíčka a poté je ještě 2-3 týdny zahřívají. Mají 2-3 mláďaťa o které se starají do jejich 2 let.

Fotogalerie[editovat | editovat zdroj]

Drakodlačí samec
Samice chránící vajíčka
Drakodlak žijící na Islandu