Hlodavci

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Hlodavci
Ozraly hlodavec.jpg
Hlodavci strašně chlastají a kouří

Vědecká klasifikace
Říše: Živočichové (Animalia)
Kmen: Strunatci (Chordata)
Třída: Savci (Mammalia)
Řád: Hlodavci (Rodentia)

Řád hlodavců je zdaleka nejpočetnější z celého stromu savců. Většinou jde o menší živočichy. Jejich charakteristickým rysem jsou zuby. Přední řezáky jsou přeměněny v hlodáky, špičáky chybí úplně. Hlodáky mají přední stranu pokrytou tvrdou sklovinu a zadní stranu mnohem měkčí zubovinou. Díky většímu obrušování měkčí zadní části si zuby udržují stále ostrou hranu. Většina jsou býložraví.

Co žerou?[edit]

I když jsou hlodavci v principu všežraví, základní složku jejich jídelníčku tvoří rostlinná strava. Jsou tedy zelenožravci. Někteří rádoby odborníci to nazývají "býložravci", což je zcestné. Rostlinná strava, plná chutného chlorofylu, je přece zelená.

Podmínky úspěchu[edit]

Hlodavci jsou často agresivní a militantní

Co umožnilo těmto živočichům dosáhnout tak velké úspěšnosti?

  1. Hlodavci jsou mimořádně plodní. Krátká doba březosti, velké vrhy a časté rozmnožování jsou charakteristiky umožnující přežít v nepříznivých podmínkách a rychle využít příznivých.
  2. Díky své plodnosti a početnosti v parlamentních i komunálních volbách přehlasují jiné druhy savců a vyhrají volby.
  3. Hlodavci jsou často agresivní a militantní. Po volbách většinou ovládnou silové rezorty (vnitro, armáda). Tam dosazují bojovné sviště. Vůbec nejagresivnějším hlodavcem je Myš Lenka (Mus Lenca). Jen velmi málo lidí je natolik odolných, že je za celý jejich život ani jednou nenapadla.
  4. Po ovládnutí silových rezortů se snaží prorůstat i do špionážních struktur, což jim umožňuje hromadit materiály na diskreditaci odpůrců.
  5. Do rezortů, kde protéká mnoho peněz dosazují na posty ministrů či náměstků křečky. Ti pak hromadí prostředky pro příští volební kampaně a korumpování.
  6. Drží nad svými soukmenovci ochranné packy, podle hesla "packa packu myje".
  7. Populismus. To je základní kámen úspěchu všech vlád, ale hlodavci jej vypracovali k prahům dokonalosti. Slíbit všechno všem - geniální myšlenka.
  8. Nenést za nic odpovědnost. Tento (pro vládnoucí stranu téměř neřešitelný) oříšek se podařilo rozlousknout až ondatrám. Strategie je příliš složitá, aby ji popsal tento krátký článek. Zájemcům, kteří by se o této strategii chtěli dozvědět víc, doporučujeme sledovat českou politickou scénu.
Po ovládnutí mocenských pozic si užívají a pracují za ně jiní