Krysodlak

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Krysodlak
Krysodlak proměna.jpg
Krysodlak v různých stádiích proměny

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: hlodavci (Dentia)
Čeleď: krysovití (Rattae)
Rod: krysa (Rattus)
Druh: liškodlak čili krysa moudrá (Rattus sapient)
Nebezpečný živočich

Krysodlak (Rattus sapient) je lykantropem proměňujícím se z člověka v krysu a naopak. Krysodlaci jsou velmi oblíbeným druhem lykantropů pro svou bezprecedentní čistotu a to jak fyzickou tak morální.

Výskyt[edit | edit source]

Krysodlakové jsou endemickým druhem vyskytujícím se výhradně v pražských a ústeckých kanalizacích. Z Prahy se však často zatoulají až do chodeb pražského metra, odkud vylézají za letních nocí až na povrch, děsí turisty a občas navštíví i poslaneckou sněmovny. Stejně tak se dostávají i z ústeckých kanalizací pomocí Vltavy do Severního moře a napadají Velkou Británii.

Podoba a povaha[edit | edit source]

Krysodlak se i v lidské podobě pozná výraznými hlodavými zuby v předu na horním patře, chováním se krysodlak projevuje jako nebývale poctivý, spolehlivý a přející povahou. Krysodlaci se široce infiltrovala mezi české politiky, viz Jaromír Drábek a Petra Buzková a světové celebrity viz Felicity Jones.

Nákaza a proměna[edit | edit source]

Krysa v záchodě.jpg

Krysodlakií je možné se nakazit kousne-li vás již infikovaný krysodlak v podobě krysy do zadku během trůnění na záchodě o půlnoci. Krysodlaci se v podobě krys běžně vydávají z kanalizací až do toalet po celé Praze kde číhají na své oběti. Velí jim to rozmnožovací instinkt. Proto je lepší, předpadne-li vás potřeba těsně před půlnocí, využít nočník a vyprázdnit jej až po půlnoci. Hrozba krysodlaků navíc vysvětluje averzi mužů k sedání na záchod.

Krysař[edit | edit source]

vzácná fotka krysaře

Krysař byl legendárním pražským hrdinou vydávajícím se do útrob kanalizací a lovící krysodlaky. Postupem času však se pro obyvatele Prahy stal samozřejmým a začali ignorovat jeho nikdy nekončící práci. Krysař trávil čím dál více času v kanalizaci posedlý snahou vymýtit krysodlaky jednou provždy. Obyvatelé, kteří zapomněli na jeho poslání se mu vysmívali pokládajíc jej za šíleného bezdomovce bydlícího v kanalizacích. Po mnoha letech izolace ve stokách, výsměchu a inhalování kanálních výparů se v krysařovi cosi zlomilo a zešílel. Krysař se prohlásil králem kanalizace potažmo Prahy a patronem všech kanálních stvůr kterým slíbil ovládnout svět na povrchu. Tak se ze šlechetného pražského hrdiny stal nejobávanější padouch města kvůli nevděčnosti jeho obyvatel. O krysařovi koluje mnoho nepotvrzených legend. Podle některých s krysami komunikuje a ovládá je pomocí flétny či píšťali, podle jiných se však jedná o pistoli. Na čem se však lidé shodnou je, že jeho tajemný nástroj má krom krys a krysodlaků výrazný vliv také na děti kvůli jejich citlivosti na základní živočišné instinkty pročež pražské děti v nepravidelných okamžicích vykazují chování podobné krysímu.