Bezdomovec

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Bezdomovec
Další.Bezdomovec.JPG

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: Příšery (Monstrum)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: primáti (Primates)
Čeleď: hominidi (Hominidae)
Rod: člověk (Homo)
Druh: bezdomovec (Sesedes)
Binomické jméno
Homo sapiens sansdomus urbanus

Bezdomovec (německy Ohnehäuser, anglicky Homeless) rusky безхалупник (bezchalupnik) je příslušník druhu Homo sapiens, který došel k názoru, že mu svět práce, automobilů, sedacích souprav a kuchyňských linek IKEA nevyhovuje a odložil jej na smetiště. Místo života, který vedou ostatní lidé, si vybral život bezpracného užívání téměř neomezené svobody. Spolu se stresem moderního života odložil i většinu tzv. výdobytků vyspělé společnosti jako je zaměstnání, trvalé bydliště, rodina, páteční odjezd na chatu, bio-potraviny, kreditní karty, večerní zprávy, pravidelné návštěvy fitcenter, personálních agentur, holiče, a obchodních galerií.

Vzezřením se od běžného člověka téměř neliší, drobné odchylky nalézáme v úpravě vlasů a vousů a odlišném stylu oblékání. Věku bývá neurčitého, těžko zjistitelného, vzezření postaršího. Vydává specifický biologický pach, zcela odlišný od syntetického pachu příslušníků postmoderní informační společnosti.

Původ[edit]

Dnešní typ bezdomovce se vyvinul v průběhu 20. století, i když bezdomovci existovali pravděpodobně ve všech kulturách a civilizacích, které dosáhly jistého kvantitativního a kvalitativního rozvoje. Jakmile společnost dosáhne určitého stupně složitosti, část obyvatel ji začne odmítat a stáhne se na její okraj. Výzkumníkům se doposud nepodařilo zjistit, zda tak činí z moudrosti nebo z blbosti, protože bezdomovci, krom chvil, kdy žebrají, s ostatním světem nekomunikují.

Jistá teorie praví, že bezdomovci vznikli v důsledku obou světových válek, kdy někteří vojáci začali degenerovat vlivem četných zranění, zmrzačení a experimentování s biologickými zbraněmi v bojích (například používání tvrdíku nebo smrdíku).

Jiná teorie naopak dovozuje, že bezdomovci jsou výzkumníci mimozemské civilizace, která je na Zemi vyslala, aby pozorovali život v našich městech a získané informace vysílali skrytým zařízením na domovskou planetu.

V socialistických zemích bezdomovci nebyli vidět, protože zde neměli vinou přísné kontroly celé společnosti vhodné podmínky pro život. Pokud platí teorie mimozemského původu bezdomovců, není jasné, jak mimozemšťané socialismus vlastně studovali. Podle teorie Rosse Hedvíčka však mimozemšťané socialismus studovat nepotřebovali, protože už na první pohled poznali, že brzo půjde do prdele.

I bezdomovci chtějí na internet

Výskyt[edit]

Bezdomovec je ubiqistní, tzn. že žije prakticky všude, kde je více lidí, zejména pak ve velkých městech a průmyslových aglomeracích celého světa a tvoří více jak polovinu obyvatel Boskovic. S oblibou vyhledává rušná místa, kudy chodí hodně lidí, kde pospává, popíjí, pojídá cosi ze zmuchlaných novin, pokuřuje, povaluje se a někdy, ne však vždy, žebrá. Miluje nádraží, avšak nepatří šotoušům, protože o odjezdech a příjezdech vlaků nemá ani páru.

Bezdomovec je užitečný. Je totiž velice podstatnou částí urbanistického ekosystému údržby, který doplňuje přehrabáváním popelnic a kontejnerů, z nichž vybírá vše, co se mu hodí, a odnáší to kamsi, kde to už nikdo nespatří a zmenšuje tím množství odpadu, který je nutno zpracovat průmyslově. Bezdomovce můžeme často spatřit s károu plnou různého haraburdí. Čistí město hlavně od přebytečného kovošrotu. Občas najde i věc, kterou si nechá a kterou zkrášlí nebo vylepší své obydlí. Bezdomovec recykluje odpadkové koše, vybírá z nich zbytky chutných jídel marnotratně vyhozené nestřídmými a nerozumnými lidmi nevážících si dobrého bydla. Sbírá prázdné lahve a velmi svědomitě a poctivě je vrací do obchodů. Také čistí městské kašny od drobných mincí, které tam lidé rozhazovačně hází v iluzi koupeného štěstí, mince však ucpávají trubky a způsobují poruchy. Ač může působit jako samotář, rád se pohybuje mezi dalšími bezdomovci a vytváří tak tlupy. Čas od času se mezi sebou bezdomovci dost krutě pobijí, například o prošlou konzervu, nedopalek cigarety, měděnou zlámanou grešli nebo ženu. Tyto boje můžou skončit i tragickou smrtí.

Policie nechápe recyklační úlohu bezdomovců (ale policie nechápe skoro nic) a tak je vyhání do stok, podchodů a parků. Platí, že čím je město větší a společnost bohatší, tím víc má bezdomovců.

I bezdomovci mají rádi zvířátka.

V malých obcích, kde bezdomovci nežijí, jejich úlohu zčásti přebírají obecní blázni tzv. Pepkové Vyskočové, případně některé druhy důchodců, kteří také odlehčují odpadnímu systému stěhováním všeho možného do svých obydlí.

Většina bezdomovců, jak se zdá, jsou muži. Žen je mezi bezdomovci málo, rozmnožování nebylo až na výjimky zaznamenáno. Obydlí bezdomovců, bývá ukryté na zapomenutých místech labyrintu velkoměst. Zpravidla jej tvoří jen pelech s dekou nebo spacákem, a bedna s několika osobními věcmi. Mnoho bezdomovců nemá žádný průkaz totožnosti, a tak z hlediska moderní společnosti vlastně neexistuje, nemívají ani kreditní kartu ani mobil, zato každý bezdomovec vlastní baterku a zavírací nůž.

Svým minimalistickým vybavením ukazují, že ve společnosti lze i dlouhodobě přežít i bez pravidelných návštěv Kauflandu, zubaře a psychologa. V případě zničení civilizace je bezdomovec pravděpodobně jediným poddruhem člověka, který takovou katastrofu přežije.

Potrava[edit]

Na potravu není bezdomovec nijak náročný, stačí mu malý kousek jídla na několik dní. Živí se levnými salámy, chlebem, šlichtou od Armády spásy či jiné charitativní organizace, zbytky z odpadkových košů a prošlými konzervami, které vyhazují obchodní řetězce, když k nim přijde kontrola. Náročnější je na pití, správně totiž funguje na levný a úsporně balený alkohol, okena, většinou krabice stolního vína a levné pivo.

Někteří houmlesáci se mediálně proslavili[edit]

Houmlesáci v poezii[edit]

ZIMA VE MĚSTĚ

Homelesáci zmrzlí na kost
pod mostem spát - žádná radost


U popelnic klepou kosu
nudle se jim táhnou z nosu


V parku chrápat není žert
zimu jim byl dlužen čert

Bezdomovec.gif


Vývoj člověka.png
Archetypy člověka
člověk obyčejnýčlověk potřebnýčlověk přizpůsobivýčlověk nepřizpůsobivýčlověk nehumornýčlověk nerozumnýčlověk přerozumnýČlověk mrtvýbezdomovecblondýnadůchodceekoteroristaemofeministkahavloidheterosexuálhomosexuáliniciativní blbecJehovistakmotrkomunistakovbojkřesťanmetalistametrosexuálmigrantmoralistanacistanovinářpirátpodnikatelpolicistaprostitutkapsychopatrasistasluníčkářSlušnočechstudentšašekšotoušteroristaúředníkvidlákvlastenecwikipedistažid
Povolání
Ryze mužské Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Ryze ženské Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Levná síla Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebnýUkrajinec

Drahá síla Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Státní zaměstnanci Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Dělnická třída Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Zbytečná Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativec