Kretenivista

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Image.jpg

Důležité je rozpoznat Kreténa od Kreténivisty. Kretén je označení pro člověka postiženým kreténizmem. Tudíž se jedná o slovo přejaté z farmaceutického průmyslu. Naopak Kreténivista už má základ v samotném převzatém vulgarismu. Již se nejedná o postižení, ale pouze o způsob vnímání světa jako takového. Kreténivista tedy spadá do stejné kategorie, jako Realista a Negativista (případně Terorista). 

Chování[edit]

Každý se někdy zachová amorálně, neuctivě, ba i sebestředně. O tom není sporu, ani v nejmenším. Čím se ale liší normální humanoid od Kreténivisty? Jednoduše v množství nevhodných rozhodnutí. Pokud například občan potká jiného... v tísni rozhodne se pomoci, nebo alespoň přihlédnout k nepohodlné situaci. Naopak Kreténivista projde kolem a jediné co praví je fráze: "To...je...tvůj...problém". Následně pokud je obohacen zpětnou vazbou začne se ihned hájit a je přesvědčený o správnosti svého jednání. A zde se nachází ten do oka bijící rozdíl. Že se takto zachová pokaždé. Kdykoliv má Kreténivista před sebou rozhodnutí, vybere si cestu, která znepříjemní život jeho okolí. Pro tuto chvíli je důležité rozeznat kdo je a kdo není Kreténivista. Pokud má člověk nějaký motiv, nejedná se o Kreténivistu. Kreténivista jedná špatně jen tak. A hlavně si svůj prohřešek neuvědomuje.    

Způsob léčby[edit]

Následující text byl cenzurován z důvodu nesouladu s Trestním zákonikem / Druhou částí / Hlavou X - Trestnými činy proti pořádku ve věcech veřejných / § 364 Podněcování k trestnému činu.

Novy-loterijni-zakon-2017,-ktery-vesel-v-platnost-1.-ledna 590x295.jpg