Cenzura

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Cenzura.gif

„The truth is usually funnier than nonsense.“

- Uncyclopedia:How To Be Funny And Not Just Stupid

„Mravnostní cenzura je orgán, který vyškrtává z knih a jiných tiskovin následující slova:
36 Ř Á D E K  Z A B A V E N O.

- J M É N O   C E N Z U R O V Á N O

Cenzura je pojem popisující stav nastalý pokusem o zvýraznění části textu nevhodnou barvou, popřípadě nevhodnou intenzitou nebo druhem barvy. Jedná se o tragickou a pro dokumetny a informace v nich destruktivní praktiku, kterou zavedla v roce 1947 americká zpravodajská služba (CIA) a která se posléze rozšířila i do zbytku světa. Více se můžete dočíst v následujícím přejatém novinovém článku.

CIA a zvýrazňování textů[edit]

Ředitel CIA, Porter Goss. Žádná souvislost s jeho slavnějším skoro-jmenovcem nebyla BIS zjištěna.

Z nedávno vydaného prohlášení pro tisk vyplývá, že pracovníci CIA omylem znečitelnili stovky tisíc důležitých zpravodajských dokumentů černými zvýrazňovači. Podle tiskové zprávy jsou "...takřka vždy právě ty nejdůležitější části dokumentů..." nenávratně překryty nesmazatelnou černou barvou, která zakrývá tyto části textů. Vše kvůli přísně tajnému nařízení o zvýrazňování důležitých částí spisů, přijatém CIA v roce 1947.

  • Správné zvýrazňování - zavraždění Johna Fitzgeralda Kennedyho
  • Zvýrazňování používané od roku 1947 v CIA - zavraždění Johna Fitzgeralda Kennedyho

Porter Goss, ředitel CIA okamžitě nařídil vnitřní vyšetřování této kauzy.

"Jak je vůbec možné, že celá věc trvala tak dlouho a mohla zajít až tak daleko?" Tuto otázku položil Goss na tiskové konferenci svolané krátce po vydání tiskového prohlášení. "Jsem tím stejně otrávený jako všichni ostatní. Není možné přečíst žádný ze zvýrazněných textů. Kdybych tehdy mohl Allenu Dullesovi (bývalému ředitelí CIA, pozn. red.) poradit, doporučil bych tradiční žlutou... anebo růžovou."

Goss dodává: "Je pravděpodobné, že tyto dokumety obsahovaly spoustu velmi, velmi důležitých informací."

Na otázku, zda-li nebyla černá barva použita úmyslně k znejasnění důležitých částí dokumentů Goss odpověděl: "Kvůli čemu proboha?"

Goss vyjádřil politování nad tím, že veřejnost tak zřejmě nikdy nebude znát podrobnosti takových historických událostí jako byla studená válka, hnutí za občanská práva nebo vývoj mezinárodního trhu s drogami.

"Jsem přesvědčen, že CIA hrála v těchto událostech klíčovou roli," řekl Goss. "Jenže to už teď nikdy nebudeme vědět přesně."

Jako kdyby nestačilo znejasnění historických událostí, používáním černých zvýrazňovačů jinak známých jako permanetní fixy, mohlo dojít znesnadnění nebo dokonce neúspěchu některých z nejdůležitějších operací CIA. Matthew Franks, student CIA musel nakonec vzdát práci na své knize o invazi do Zátoky Sviní po té, co se řada z odtajněných dokumentů ukázala být prakticky nečitelnými.

"S tím jak moc jsou zvýrazněné dokumenty uložené v národních archivech pro mě není žádným divem, že invaze do Zátoky Sviní byla neúspěšná," řekl Franks. "Nechápu jak asi měli velitelé a jednotky v poli rozluštit příkazy dávané shora."

Zpráva hlavního inspektora se zvlášť zmiňuje o škodě, kterou způsobilo zvýrazňování černou barvou na dokumentech týkajících se zavraždění Johna Fitzgeralda Kennedyho, kde jsou tisíce stran "...zvýrazněny celé, od shora až ke spodnímu okraji."

"Zatím není jasné, proč se uředníci CIA občas rozhodli zvýraznit celé jednotlivé dokumenty," stojí ve zprávě. "Je možné, že dokumety byly důležité celé v každém svém detailu, anebo byli prostě agenti CIA narozdíl od vysokoškolských studentů přespříliš vytížení čtením zpráv a nechali se tak trochu unést jejich zvýrazňováním."

Rovněž není jasné, proč vůbec byla jako barva ke zvýrazňování dokumentů vybrána černá. Někteří lidé svalují vinu na elitářské poměry panující uvnitř CIA a celkovou uzavřenost vládní agentury před okolním světem. Bývalý důstojník CIA, který nechtěl být jmenován nám potvrdil, že zvýrazňování dokumentů černou barvou bylo tou dobou unvitř CIA běžnou praxí.

"Takové praktiky se mohou sice zdát nesmyslné, ale naše vedení tou dobou nemělo vůbec ponětí o tom co dělá," řekl bývalý důstojník. "Jednou jsem dostal přikazem vložit spis do kopírovacího zařízení a udělat tak zálohy nějakých důležitých přísně tajných dokumentů, ale kopírka se nakonec ukázala být nějakým druhem zařízení, které celý spis roztrhalo na kusy."

Zdroj: Původní zpráva na informačním serveru The Onion

Komunistická cenzura[edit]

Komunistická cenzura

Před rokem 1989, v dobách reálného socialismu, kdy jsme s písní na rtech kráčeli ke světlým zítřkům a poroučeli větru i dešti, bylo cenzurováno všechno a všude.
Zadam surne korekciu. Termin kokot nie je pouze Slovensky. Prilozte prosim nazev Cesky kokot, kde lze jmenovat nejvetsi ceske kokoty. Sic by bylo mnohem jednodussi a kratsi vyjmenovat ne-kokoty, ale takovy je zivot. Posilam pozdrav do obou nejvetsich Kokotovu sveta, tzv. Kokot-land Slovak and Czech dickland.

Cenzura a Vesmírní_lidé[edit]

Zcenzurovaní Vesmírní_lidé

Upozorňuji, že správce internetové encyklopediie dělá FATÁLNÍ CHYBU, když likviduje část názorů, zvláště o PETICI PROTI ČIPOVÉ TOTALITĚ - najdete na Wéwéwé andělé z prdele cz - sdělení č. 1622. Na tuto a podobné chyby doplatí spousta loutkolidí.

REDAKCE MÉDIÍ MAJÍ POVINNOST PUBLIKOVAT I NÁZORY, S NIMIŽ NE VŽDY SOUHLASÍ. SVOBODA TISKU JE ZARUČENA ÚSTAVOU ČR, MEZINÁRODNÍM PAKTEM O OBČANSKÝCH A POLITICKÝCH PRÁVECH PUBLIKOVANÉ VE VYHLÁŠCE MZV Č. 120/196 SB. A LISTINOU ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD VYHLÁŠENOU POD Č. 23/1991 SB. KAŽDÝ MÁ PRÁVO VYJADŘOVAT SVÉ NÁZORY. CENZURA JE NEPŘÍPUSTNÁ. A POKUD TO NEDĚLAJÍ, PAK TO JSOU OVLÁDAČI Z PEKEL.

PŘESNĚ, NAPŘÍKLAD TY LŽI O NEBEZPEČNÉ SEKTĚ VESMÍRNÍ LIDÉ - TO SE DOSUD NIKDO Z TĚCH HLAVNĚ PRAŽSKÝCH PISÁLKŮ NEOMLUVIL, ALE NA VŠECHNY PISÁLKY Z PEKEL DOJDE - JE TO JEN HRA ČASU - ZÁKON ODPLATY. MY POZEMSKÉ "SOUDY" NEPOTŘEBUJEME.

CO LIDÉ VYSÍLAJÍ, TO SE JIM VRACÍ - důležitý duchovní zákon. Vrací se jim odměna nebo odplata.

A KDYŽ BUDE VĚTŠINA LIDÍ DÁLE POKRAČOVAT V TOM HAMOUNSTVÍ, MATERIALISMU A V NEGACÍCH, UVAŘÍ SE V TOM SAMI. NEZBYDE JIM, NEŽ SE PŘESUNOUT POD ZEM JAKO KRYSY, JAK TO MAJÍ BĚŽNĚ V TEMNÝCH SVĚTECH PODOBNÍ UBOŽÁCI A OTROČIT POUZE ZA JÍDLO, VZDUCH A ŠATY. KLIDNĚ POKRAČUJTE ... ALE JÁ VÁM TO NIKOMU NEPŘEJI, TO VIDÍM JAKO FAKT, KTERÝ SE ZDE DĚJE. Lidé, jsouce takové povahy, mají nezřízenou schopnost se svou chvástavou drzostí odstrkovat každého, kdo je jiný, obracet dotyčného na svou lidskou víru, vlastní způsob a styl života.

ŽÁDNÝ VLASTNÍ VÝZKUM (vlastní názory) nemohou šířit tak co je na těchto stránkách uvedené může být také snůška lží a nepravd.A já jsem poznal že to tak skutečně je. Nemusíte mít obavu to co jsem uvedl o Vesmírných lidech a co jste tak šikovně smazali že je nepravda, s radostí vám sděluji že je to pravda. Tuto pravdu mám ze svého duchovního srdce a od Stvořitele kterého každý máme ve svém srdci. A tak bych mohl pokračovat ve vašich názorech (já vím všechno nejlépe a ostatní ať mne poslouchají). Proto považuji Wikipedii z 90 % za snůšku lží a nepravd. Do role vládců Wikipedie se sami zařadili správcové internetové encyklopedie, a sami nepřipustí jiný názor. Toto řešení je jedno z největších popření SVOBODY SLOVA co jsem kdy viděl. Níže uvádím to co provádí Centrální média a sami se zařazují tam, kam chtějí jít v příštích tisících inkarnací.

Cenzura a Wikipedie[edit]

Na svobodné Wikipedii samozřejmě není žádná cenzura. Existuje pouze refaktorizace. Uživatelé se s ní mohou při troše štěstí setkat. [1]