Tiskárna

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Tiskarna na dolary.jpg

Tiskárna je zařízení, určené k tisknutí (kdo by to byl řekl?). Tiskárny se rozdělují na jehličkové, inkoustové, blasterové a vodní.

  • Princip jehličkové tiskárny spočívá v malých trpaslících, ukrytých v tiskárně. Trpaslíci pomocí pletacích jehlic pletou obrazec. Trpaslíků jsou dvě řady, jedna tiskne a ta druhá párá prasárny, co ta první vytvořila. Tiskárna je hlučná, protože trpaslíci se pořád kopou do koulí a řvou.
Výměna toneru
  • Princip inkoustové tiskárny se velmi liší. Do každé tiskárny musejí zabudovat chobotnici, která umí psát a kreslit. Když má chobotnice hlad, přestane kreslit.
  • Blasterová tiskárna má také odlišný princip. Na papír se nalepí speciální pancíř, do kterého se později vypalují díry Blastery, potom už stačí jenom ponořit takto upravený list papíru do plynné barvy, kterážto vlivem vysokých teplot které v daném typu tiskárny vznikají, vybuchne a tím očoudí vložený papír. (tento typ tiskárny se používá většinou pouze pro tisk vládních materiálů, jelikož je každá stránka velice nákladná, až 500GP, a tisk je zdlouhavý) (kadence této tiskáry je 0,005)
  • Vodní tiskárnu objevily vědky na Ťongově univerzitě v Jižním Větnamu. Princip této tiskárny je tajný. Proto jsme vyslali speciální komando, které se mělo pokusit dostat na univerzitu a získat plány této supramoderní tiskárny. Bohužel, po výsadku se spojení přerušilo, tým se z mise vrátil až o dva měsíce později. V současné době jsou již mimo ohrožení života, ale pořád velmi traumatizovaní.

Podle satelitních snímků dané lokality, které pořídila necyklopedistická špionážní družice, je patrné že je univerzita velmi silně střežena. V nejbližší době podniknou jenotky NECO patřičné kroky, aby zjednaly nápravu.

Největším výrobcem tiskáren je japonská firma Epson se sídlem v Turnaji století.