Scroll lock

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Scroll Lock

Scroll lock ‎(česky Skrollův zámek, nebo také zavinutý chumáč) je speciální klávesa nacházející se na klábosnicích (cizácky kýbórdech) osobních pičítačů.

Její funkce je většině (97% - povšimněte si, prosím, že je to Prvočíslo) uživatelů skryta. Běžní smrtelníci se domnívají, že je prakticky nevyužitelná.

Celosvětová Mystifikace[edit]

Někteří uživatelé věří, že její funce je taková, jak je popsáno v Českopedii, hanebné to napodobenině na intermetové encyklopedie. V tomto ubohém pamfletu se píše:

„Klávesa Scroll Lock je stavová klávesa, která byla původně určena k zamykání kurzoru v mřížce. Pokud se nastaví textový kursor do nějaké buňky v mřížce a zapne se Scroll Lock, pak při pohybu v mřížce pomocí kursorových kláves (šipek) zůstává kursor ve vybrané buňce a roluje celá mřížka. Při vypnuté klávese Scroll Lock naopak použití kursorových kláves pohybuje kurzorem po buňkách a mřížka roluje jen tehdy, když se kurzor dostane k okraji okna. Dnes lze tuto funkci vyzkoušet například v tabulkovém procesoru Microsoft Excel. Význam této klávesy byl potlačen vynálezem posuvníků na okrajích oken a kolečkem u myši. Klávesa se dnes prakticky nepoužívá. Bývá umístěna mezi klávesami Print Screen a Pause, u některých novějších klávesnic buď vůbec není anebo je nenápadně schována.“

- Českopedie


Věřit tomuto blábolu je samozřejmě neskonale naivní a hloupé. Vždyť Českopedie a rovněž její zploditelka anglická Wikipedie, je, jak známo, zkorumpovaná žido-bolševicko-zednářskou firmou Microsoft a jejím informacím nelze věřit. Z historie článku Scroll Lock na Českopedii i malé dítě vyčte, jak usilovně se Českopedisté brání úpravám článku. Také ho udržují tak krátký, aby ho dokázal číst i pologramotný návštěvník jejich stránek, a došlo tak k co největšímu rozšíření jejich dezinformace (což je opak informace).

Někteří lidé nižšího intelektu tuto klávesu používají jen proto, že se jim líbí jak bliká. Říká se, že jejím mačkáním lze přivolat Aštara Šerana i s jeho deseti miliardami vesmírných lodí, avšak tuto možnost Vědecký tým Necyklopedie zatím ani nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Pravda o Scroll Lock[edit]

Vědecký tým Necyklopedie, výzkumný orgán Necykloverzity, odhalil pravdu o fukci Scroll Locku již dávno. Klávesa Scroll Lock je Satanův nástroj. Jejím stisknutím se váš počítač spojí s osobním počítačem velkého Vildy Brány a odešle do něj veškerá vaše data týkající se finanční situace vaší firmy, rodinného rozpočtu a kopie e-mailů, které píšete své tajné milence. U některých počítačů, prodávaných v Česku posílá tyto informace přímo na Ministerstvo místního úpadku, počítače prodávané v Moravstánu odesílají informace nejvyššímu moravskému imámovi do Petrovské mešity.

Z výše uvedeného vyplývá, že klávesa Scroll Lock je bonzácká klávesa. Je specifickým druhem kurvítka, a měla by být z každé klávesnice odstraněna ještě před instalací systému.

Scroll Lock Haters[edit]

Skupina osvícených občanů Česka, Moravstánu a Slovenska založila hnutí, jehož cílem je odstranění nebezpečí, které klávesa Scroll Lock skrývá. Přijali mezinárodní název Scroll Lock Haters a své životy zasvětili pravdě o klávese Scroll Lock. Tito čačtí mužové - synové tří slovanských národů - nesou před námi pochodeň osvěty. Na svých stránkách usilují o vzdělání co největšího počtu lidí ve věci klávesy Scroll Lock. Budiž jim za to dík a chvála.

Jukni taky na[edit]

VTN Logo.png
Počítače
Ělěktronika 666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelKlapkobřinkostrojLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODEmacsKVGЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: C SharpLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti