Paměti typu WOM

Z Necyklopedie
(přesměrováno z WOM)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Historický pokusný vzorek
Čínská verze 32 GB
Princip paměti WOM je geniálně jednoduchý
Pozor na japonské technologie!

Charakteristika[editovat | editovat zdroj]

Paměť WOM (write only memory) není novinkou. Byla vyvinuta společností Intel na základě ideového schématu načrtnutého českým vědcem Jaroslavem Cimrmanem. Paměť slouží pro zápis dat, která už následně není možné číst. Přednosti této paměti je jednoduchá architektura a nízká spotřeba umožňující integrovat na jeden čip až 2bity paměťových buněk zajišťující maximální možné kapacity.

Technický princip[editovat | editovat zdroj]

Princip paměti je založen na mechanismu třídění. Vstupní obvod typu FOFI (finger out fist in) data třídí podle velikosti na dvě hromádky: jedničky napravo, nuly nalevo (stejně jako v politice, kde se neztrácejí data, ale peníze). Tříděna data jsou pak komprimována nelogickými funkcemi NeOR a NeAND. Nakonec se data převedou do nulné soustavy a uloží. Kapacita paměti je dána životností kurvítka ve formě technoplastového pouzdra, které je vyrobeno v P.R.C. a je proto nejslabším článkem produktu.

Využití[editovat | editovat zdroj]

První praktické využití objevila firma Mirkochvost a její genitální šéf Porn Bates, jako koncové zařízení pro vysypávání koše, po protestech ekologů. Ekologům vadilo vyhazování odpadních dat přímo z Oken(TM) a proto byl vynalezen koš(TM). Koš však není bezedný a někteří nenechavci se v něm rádi přehrabují a odpadní data vytahují nazpět. Tomu jde zabránit právě přesunutím dat do paměti WOM. Paměti WOM se osvědčily při ochraně osobních dat, po uložení je už nikdo nedokáže zneužít. Metro Necyklopedie za provozu ukládá obrovské množství nepotřebných nasbíraných dat právě do paměti WOM a tím nám pomáhá si zachovat čistou hlavu.

Rozmach technologie WOM[editovat | editovat zdroj]

Neuvěřitelný rozmach výroby započal na přelomu století. Jsme v podstatě zahlcení hromadami nesmyslných dat, která nikoho nezajímají, stejně jako tento článek. Naštěstí již dokážeme vyrobit dostatečnou kapacitu pamětí WOM, do které je možné tato data archivovat a uvolnit prostor kolem nás. Společnost Green-piss plánuje výrobu anténních systému na principu parabolických jímacích tyčí, která budou data kolem nás zachycovat a hromadně archivovat, abychom si zachovali do příštích věků čistou a neposkvrněnou mysl. V Číně již rozjeli seriovou výrobu pamětí WOM v podobě flash disků do kterých lze opakovaně najednou odeslat až 1000000000 GB nepotřebných dat. Dnes už dostaneme paměti WOM v každém lepším krámě.

Wikipedie[editovat | editovat zdroj]

Na Wikipedii o pamětech WOM vědí velké kulové, například Wikipedie tvrdí, že paměť WOM má žhavicí napětí 6.3 V, každý průměrný student co vystudoval aspoň plzeňskou fakultu přece ví že polovodičové součástky mají žhavicí napětí maximálně 5 V, podobných nesmyslů tam najdeme celou řadu, například že pameť WOM je pouze výmysl.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]


Počítače
Ělěktronika 666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelKlapkobřinkostrojLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorPaměť ROOMScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODEmacsKVGRESETЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: BrainfuckC SharpC++DebuggerJavaLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaProgramátor obecnýVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti