Herní enginy

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Počítače
Ělěktronika 666

Počítače: AbakusAcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelKlapkobřinkostrojLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorPaměť ROOMScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODBIOSEmacsKVGRESETЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVistaRay Tracing
Programování: BrainfuckC SharpC++DebuggerJavaLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaProgramátor obecnýVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti

Herní engine je program, jenž ztěžuje práci vývojářů na počítačových hrách. Enginy jsou navrženy tak, aby se v nich člověk nejdříve naučil pracovat a poté se dozvěděl, že to vlastně nechápe a učil se to zbytečně.

Vznik[editovat | editovat zdroj]

Pro vznik herního enginu je třeba rozvod, odvolání veškerých vztahů a poté vám již nic nebude bránit v cestě. Pro vytvoření herního enginu je totiž třeba velice moc času a výborná znalost matematiky a programování, tyto znalosti se však neobjeví sami od sebe.

Jak tvoří enginy korporace[editovat | editovat zdroj]

Prvně je zde společnost Epic Super Hyper Megagames a jejich engine Unreal 4. Jejich engine je dle kritiků dokonale nerealistický, což znamená, že tento engine je již jejich čtvrtý pokus o něco realističtějšího, ovšem Epic opět zklamal a hromada lidí jim doporučuje změnit název, načež Tim Svině neodpověděl, jelikož je dle jeho spolupracovníků strašný egoista a nikoho neposlouchá. Unreal byl dělán při velkých dávkách LSD a kokainu, což zapříčinilo jeho nerealističnost. Timovi bylo jedno, co se děje s jeho enginem, a i to je důvod vypuštění tohoto pofiderního kousku do světa. Další korporát je Bethesda. Bethesdu vede parta puberťáků, co nevědí, jak se dělají hry a už vůbec ne enginy. Vedení většinou řekne svým zaměstnancům, co mají udělat, přičemž rozkazy nelze provést, jelikož 4D grafika nelze simulovat na 2D monitoru. Toto má za následek, že engine se nedá používat, což vedení příliš nezajímá, a i proto zaměstnanci používají větu "It just works", zejména když se snaží vysvětlit vedení, že jejich práce funguje.

Indí scéna[editovat | editovat zdroj]

Před dávnou dobou studie prokázala, že hrát 2D hry s miniaturním rozlišením přináší pocit štěstí díky zdvojnásobenému průtoku hormonu serotoninu. Vzhledem k tomu, že se veliké korporace soustředily jenom na přechod do 4D grafiky, řekli si, že si ty hry budou dělat sami, a i toto je důvod toho, že dnes existuje miliarda enginů, které se nachází v zcela dezolátním stavu, ale i přesto je stále někdo používá. Indí scéna se nedávno tohoto cíle vzdala a radši začala používat korporátní enginy.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Kdysi dávno lidstvo tento druh zábavy nepotřebovalo, ale poté se zjistilo, že pokud se nechtějí dělat textová RPGéčka, musí začít dělat enginy. Dle specifikací se při dělání herního enginu zabilo více lidí, než při druhé světové. Dnes se již neví, kdo vytvořil první engine, ale ví se, že má na rukou krev 20 milionů lidí.

První Enginy[editovat | editovat zdroj]

Jeden z prvních enginů byl Nintendo engine pro konzole Nintetndo. Bylo těžké jej spustit a běžel otřesně. Jeden z prvních 3D enginů byl ID-Tech vyvynutý ID Softwarem a Johnem Romero. Romero byl nejen podle jeho příjmění sukničkář a dát mu na práci engine byla totální sebevražda. To co vytvořil dodnes nedává smysl. Někteří vědci se snažili tento engine studovat superpočítačem, zjistili, že i když je engine nefunkčí, odpovídá na všechny otázky a může vyřešit největší problémy naší civilizace. Romero byl ale po nějaké době zabit mimozemšťany a engine byl smazán. Hromada těchto pravěkých enginů nic neuměla, a proto se kolem roku 2000 začal při dělání enginů aplikovat kokain a LSD, aby vývojáři dostali lepší nápady.

Kokainová Doba[editovat | editovat zdroj]

Na ID Software se vedoucí jednou tak moc opil, že dal licenci na jejich engine Quake člověkovi jménem Gaben a ten jej vzal do svého studia Valve. Ve Valve se tak moc nafetovali, až udělali nový engine gold source a vydali na něm hru Half-Life. Half-Life je bestseller a dodnes na něm vzniká miliarda zbytečných módů. Na Epic game se mezitím Tim Svině pokouší dělat engine, což nedopadloto moc dobře. Mezitím parta vývojářů z České republiky udělala nefunkční engine a vydávají hru Mafia, čímž inicializují místo pro Indí scénu.

Spokojený Gaben

Korporační nadvláda[editovat | editovat zdroj]

Korporace dle očekávání začaly upevňovat moc, obzvlášťe za nekompeteního vedení. Korporace začaly dělat odpad jako Frostbite, jenž je tak složitý, že jej sami autoři neumí. Superpočítač NASA se jej snažil naučit, ale vybuchnul a odstavil Nasu na 5 let. EA, jež nikdy nehrály nějakou normální hru, jej začala podsouvat k všem svým titulům, a to dokonce i na ty, na které se vůbec nehodí. Bethesda začala taky rvát plastový odpad do svých počítačů a vytvořila engine, jenž nejde zapnout, načež vedení pouze pokrčilo ramena. Creation Engine je engine, pro jehož zapnutí musíte prodat svoje dítě satanovi. Valve se v té době i pokouší udělat engine jménem Source 2, jenž se narozdíl Half-Life 3 udělal za 20 let. Sice funguje, ale bohužel trpí zastaralou grafikou.

Indí odpor[editovat | editovat zdroj]

Hromadu lidí začalo durdit, že kooperace vydělávají hromady peněz, avšak téměř nic nedělají a chtěli vzít situaci do vlastních rukou, jenže vytvořit engine je neuvěřitelně náročné. Vše se změnilo, když Tim Svině dal omylem Unreal 4 na github. Indiáni měli zbraně a byli připraveni zníčit korporace. Začalo to s rozmanými 2D hrami, mezitím se objevuje engine Unity, používají ho jak korporace, tak Indiáni, avšak jednoho dne přišel GODOT. Godot je výtvor od samotného boha, pokažený lidma, kteří jej napravují a za chvíli zde bude GODOT 4, který přinese nejlepší 3D na světě. Indiáni úspešně ničí nadvládu korporací a za chvíli korporace budou bezmocné dezoláty.

Známé enginy[editovat | editovat zdroj]

Nyní se koukneme na nejpoužívanější enginy.

Unity[editovat | editovat zdroj]

Unity používá odpadní programovácí jazyk C#. Unity používají převážně puberťáci, kteří dnes již zástupu lidí zníčili sluh tím, že neumí programovat a script pro redukci zvuku se inicializuje až po inicializaci instance zvukového zařízení, jež přehrává hudbu na plnou hlasitost. Jednou takovou hrou je například Golf s tvými přáteli.

Frostbite[editovat | editovat zdroj]

Engine, jež zvládne provést řadu inicializací fyziky, avšak například Battlefied 3, jež má doporučený procesor Intel Core I5, tento procesor po půl hodině ničí, jelikož zde neexistuje naprosto žádná prodleva pro zavolání dekonstruktoru objektů s aktivní fyzikou, což vyvolá extrémní zátěž při znovunačítání fyziky v každém snímku.

Bug ve frostbite enginu

Unreal 4[editovat | editovat zdroj]

Engine, jež byl kritizován pro nesprávný název, jelikož není vůbec reálný. Dnes jej již použává každý Indián, jenž vychodil základní školu.

Cry engine[editovat | editovat zdroj]

Cry engine je ničím nevýrazný, a i proto si jej dnes již nikdo nepamatuje a ani nepoužívá. Cry engine vás (jak již název napovídá) donutí rozbrečet a rozbít svoji klávesnici a prorazit ji skrz monitor. Je to totiž nehorázně šílený engine. Velká konkurence tohoto enginu je virus Wannacry.

Scratch[editovat | editovat zdroj]

Scratch je webová aplikace pro desetileté děti, kteří si při jeho používání myslí, že umí programovat, přičemž propadají z matematiky a ve skutečnosti používají projekt, jenž se prakticky na nic nehodí a dnes se používá pouze pro výuku na speciálních školách.

Godot[editovat | editovat zdroj]

Záchrana celé herní indie scény, indie scéna používá i Unity, ale kdo jednou přestoupí na Godot pozná, že Unity je úplně k ničemu.