Call of Kaufland

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Kaufmumuland.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.


Gall-of-Duty-World-at-War-Logo.png

Napětí, emoce, zběsilé kliky myší!

To a ještě více přináší nová 3D adventure střílečka z prostředí známé hypermarketové sítě Kaufland (Kaufmumuland): Call of Kaufland – Shopping Warfare. Byla vyvinuta německým imigrantem Henrikem Liesentropfem, počítačovým vývojářem a grafikem na zakázku jeho o tři roky mladšího souseda, s nímž obýval čtvrté patro domu seniorů v pražských Vysočanech. Hráč v ní bojuje jak za stranu pravidelných zákazníků, personál supermarketu, tak i majitele nízkonákladových firem snažící se usadit v hypermarketovém podhoubí.

Single player[edit | edit source]

V krvavých střetech o žetony do nákupních vozíků, čerstvé pečivo, či nejnovější čísla Květů se setkáváme s hlavními postavami celého dění. Stářím a službou vlasti vyčerpaný Captain "Low" Price je povolán do své poslední akce. Vedením Kauflandu a vlastním svědomím je pověřen dopadením nebezpečného potravinového dealera Markarova, který s bandou pouličních chuligánů, jenž tvoří záškodnické oddíly LIDL (Libyan Intercontinental Devastating Limb) krade slevové poukázky, jezdí po vlhké podlaze, nutí nebohý personál pro své zvrácené potěšení sundavat zboží z vysokých regálů a unáší děti z nákupních autíček. Unesené ratolesti pak členové LIDLu fetují párami ze žvýkaček Hubba Bubba a učí obelhávat senzory u pokladen.

Prolog[edit | edit source]

Když LIDL unese malého Soupa McInstanta zjistí, že dítě v sobě skrývá mnohem větší potenciál než ostatní děti. Už pěticentimetrový punk na hlavě ve dvou letech je vskutku pozoruhodný. Když je však jeden z markarových bodyguardů okleštěn řezátkem na pizzu, LIDL si uvědomí jak moc pozdě jednal. Soup se vrací do supermarketu, kde vyhledá pomoc paní u kasy, která zavolá mikrofonem jeho matku. Tu nachází Low Price o deset minut později udušenou pomelem v regálu na ovoce. Poté, co je s poctami pohřbena, přísahá odplatu. Stane se soupovým mentorem a jeho výcvik v Kauflandu tím začíná…

Kapitola první[edit | edit source]

Samotný děj hry se odehrává o osmnáct let později, kdy je mladý Soup konečně připraven na pomstu. Markarovova zločinná činnost se mezitím rozšířila i na další potravinové prodejny. Útoky na Kaufland jsou však stále nejtvrdší. Low Price je nucen spojit se s ukrajinským skladníkem Yurim z konkurenčního supermarketu Billa. Ten je v podsvětí znám tím, že v rané pubertě kradl z vietnamských večerek žvýkačky Hubba Bubba, které nejen polykal, ale také jimi zásoboval Makrarova na dětské opiáty. Jeho smlouva v LIDLu však skončila a přešel do jiné práce.

Společně s Yurim se členy nově vzniklého Task Force 141 stávají i Nikolaj a Grouse. Postava Grouse je nejspíše nejtajuplnějším charakterem celého Call of Kaufland, jelikož nikdo netuší, z jaké supermarketové sítě pochází. Pro efekt utajení nosí neustále na obličeji masku Herlanda Sanderse - toho pána z loga KFC.

V první kapitole si zahrajete za mladého Soupa, který je ke svým osmnáctým narozeninám obdařen vlastním nákupním košíkem s desetkát silnějším provedením techniky stealth než americké Black hawks, originální kšiltovkou Kaufland a kalašnikovem verze 108 ráže 30 mm.

S tímto vybavením podnikáte útočné výpady z větracích šacht nákupních středisek, sabotážní a teroristické akce a pronikáte hluboko za nepřátelské pokladny. V záplavách adrenalinu jistě přijdou vhod krvavé přestřelky mezi regály s alkoholem. Během těžkých bojů je zabit Grouse. První část kampaně končí sebevraždou zajatého agenta Markarova, který se při drsném výslechu usmrtí bitím hlavou o kasu. Soup však zaslechne jeho poslední slova: „…Yuri pracoval v LIDLu…“

Kapitola druhá[edit | edit source]

Šokující odhalení Yuriho minulosti vyvolá pochybnosti, zda není stále markarovovým špionem a zda není válka již od samého začátku zmařena. Ten však dokáže svou pravou oddanost, když se v zájmu Task Force 141 vloupe do své rodné Billy a v hromadě bananasek objeví krabici s dokumenty LIDLu. Dokumenty obsahují i mapu, kde je vyznačeno Markarovovo přísně tajné doupě.

V Yuriho kůži vnikáte do skladišť LIDLu na Jižním Městě, kde zažijete prvky survival hororů. Skladníci teroristické sítě se vás budou snažit odstranit doslova vším, co je po ruce. Tato část hry sklidila u kritiky největší pozitivní ohlas a je považována za vrcholný příklad moderních stříleček. Do supermarketu pronikají i Soup a zbytek Task Force 141, kteří nakonec Markarova zaženou až do tubusu otáčivých dveří. V poslední misi se ocitáte zpět v jeho kůži a máte šanci vraha vaší matky pro jednou umlčet. Nakonec však rozum zvítězí nad nenávistí a Markarov je navždy uvězněn v otáčivém tubusu. Hra končí rozpuštěním Task Force a mladý válečník se vrací k poklidnému životu jakožto podnikatel ve své nové korporaci „Vitana“.

Módy hry[edit | edit source]

  • Capture the Egg (zkr. CTE) - hráči se snaží zmocnit co nejvíce kartonových plat na vajíčka. V tom jim brání druhý tým, který po nich naopak vajíčka hází.
  • Search and Dispose (zkr SAD) - cílem je reklamně přesvědčit co nejvíce zákazníků, že daný výrobek distribuovaný firmou Kaufland je hodný jejich peněžnímu odlehčení .
  • Behind Enemy Cashiers (zkr. BEC) - je verze multiplayer utkání, kdy se jeden tým snaží pronést skrz pokladní senzory co nejvíce kradeného zboží. Druhý tým se mu v tom snaží zabránit.

Český dabing hlavních rolí[edit | edit source]

  • Soup McInstant - Filip Švarc
  • Captain Low Price - Miloš Zeman
  • Yuri - Jan Keller
  • Markarov - Pavel Rímský
  • Soupova matka - Helena Štáchová
  • Prodavač - Pavel Škrabal
Žena za pultem.gif edit Bird hand.png obchod - business - geschäft - commerce - abarrotería - affare - торговля Bird hand.png
AgroprdAktron TelekomAlčertBhuptgBillboardBojovníci od Al-LidluCall of KauflandCastrolCentral KladnoCentrální šroubCikay ElektrospotřebičeČESCOČeská poštaČínské bistroČínské výrobkyDebillaHorst FuchsCharitaIKEAInzerátKaufmumulandKobloLidem (obchod)ObchodOchrana osobních údajůPlutoniumPodnikatelPojištěníProblientMakroprocesorMasokombinátNákupní vozíkNecyklokrámReklamaReklamy GoogleRobin OilSAPASkálaSlevový kupónŠestsetšedesátšestkaUruguayský pytelVečerkaVietnamské bistroZájezdy last yearZbožíZákazník