Čínské bistro

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


Nešlápněte do hovna.jpg Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec, který SPRASÍ tento článek?


Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Vietnamské_bistro.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Hong Čong Li, majitel nadnárodního řetězce čínských bister Dlouhá čínská zeď

Čínské bistro je speciální druh rychlého občerstvení (čti: fást fůd). Můžete si v něm zakoupit čínské nudle s "kuřecím" masem, čínské nudle na kari s "kuřecím" masem a čínské závitky s nějakým divným masem.

Nouhau[edit | edit source]

Hlavním nouhau (čti: knovhov) čínské kuchyně určené pro české konzumenty je skryto v použitých surovinách (čti: nudle). V čínských bistrech vaří jídlo levné a chutné. Pro snížení nákladů došlo vývojem doby k záměně dodávek čerstvého masa za dodávky čerstvě uhynulého masa. Došlo tak ke snížení výrobních nákladů bez negativních efektů, které by pocítil konečný konzument.

Hlavní ingrediencí čínských specialit bývá kuře.

Vaříme s 繁體字[edit | edit source]

Zeleninu ošplouchneme, cibuli a česnek oloupeme, mrkev oškrábeme. Papriky zbavené pecek nakrájíme na nudličky, oloupanou cibuli rozpůlíme a nakrájíme na proužky, mrkev na půlměsíčky, pórek na měsíčky a česnek na čtverečky.

Zeleninu zprudka orestujeme na oleji, dokud nezměkne. Musí ale zůstat polosyrová, křupavá.

Maso nakrájíme na malé kousky a ty promícháme se škrobovou moučkou. Na pánvi maso zprudka osmažíme na rozehřátém oleji, ochutíme kořením na čínu a sójovou omáčkou. Usmažené maso pak promícháme se smaženou zeleninou.

Čínské nudle povaříme ve vroucí osolené vodě 2 minuty, scedíme, propláchneme studenou vodou a necháme okapat. Okapané nudle zprudka smažíme 2 - 3 minuty v hluboké pánvi na rozpáleném oleji. Během smažení je promícháváme. Smažíme vždy 1 - 2 porce nudlí. Ve větším množství by se na pánvi slepovaly.

Usmažené čínské nudle promícháme s masovou směsí a podáváme. Můžeme připepřit nebo přisolit.

Související odkazy[edit | edit source]

Žena za pultem.gif edit Bird hand.png obchod - business - geschäft - commerce - abarrotería - affare - торговля Bird hand.png
AgroprdAktron TelekomAlčertBhuptgBillboardBojovníci od Al-LidluCall of KauflandCastrolCentral KladnoCentrální šroubCikay ElektrospotřebičeČESCOČeská poštaČínské bistroČínské výrobkyDebillaHorst FuchsCharitaIKEAInzerátKaufmumulandKobloLidem (obchod)ObchodOchrana osobních údajůPlutoniumPodnikatelPojištěníProblientMakroprocesorMasokombinátNákupní vozíkNecyklokrámReklamaReklamy GoogleRobin OilSAPASkálaSlevový kupónŠestsetšedesátšestkaUruguayský pytelVečerkaVietnamské bistroZájezdy last yearZbožíZákazník