Masokombinát

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Tak tohle uvidíte jen v reklamách...
Firemní auto

Masokombinát spol. s r. o. je firma, jež dováži maso do českých školních a firemních jídelen. Jakožto správná česká firma šetří, kde se dá, a tak maso shání z různých zdrojů, občas ho nahrazuje něčím jen vzdáleně podobným masu (např. podrážkou).

Zdroje masa[edit | edit source]

„Kde by se mohlo chovat tolik kuřat, prasat a krav, co tu sežereme, v tom musí bejt nějakej háček...“

- Strávník o mase v jídelně

Necyklopedii se po dlouhém a náročném pátrání podařilo zjistit, jak se to doopravdy má s masem dováženým masokombinátem do školních a firemních jídelen. Masokombinát sice vlastní nějaké kravíny a pár kuřat, ale ty jsou pouze pro potřebu zaměstnanců a jistých vlivných osobností. Odkud se tedy bere maso pro běžný pracující lid?

Odpověď je možno hledat například v útulcích. Hovězí maso se nahrazuje masem psím a podobně vepřové maso masem prasopsím. Aby byla zajištěna různorodost masa, shánějí se po celé republice kočky, čímž se nahradí kuřata. Koček však není příliš mnoho, a tak se sahá do řad kočkopsů, což pak odnesou strávníci. Všechno toto maso je ještě jaksi poživatelné, ale musí se náročně zpracovávat, proto masokombinát začíná čím dál víc využívat dalšího, přísně tajného zdroje masa.

Zachovalejší kus, který ještě bude muset podstoupit zpracování

Oním tajným zdrojem jsou silnice. Denně projíždějí auta masokombinátu mnohé, nejen české silnice, hlavně v lesnatých oblastech. Hledají přejeté a sražené losy, srnky, zajíce, bažanty a kňávy, které pak sbírají. Pokud by se jich někdo zeptal, co to dělají, mají připravenou výmluvu, že sbírají srnky ze silnice, aby nepřekážely, nebo dokonce nezpůsobily dopravní nehodu! Dále říkají, že je podle náboženských tradic a nelidských práv pohřbí v lese u krmelce. To jim ale nevěřte! Ve skutečnosti je odvezou do fabriky. Tento zdroj masa má dvě nesporné výhody: je velmi levný (srnky se krmí samy, stačí jen platit sběrače). Maso je výživné a ekologické, bez chemie. Zpracování je snadné – když je čas, odstraní se i kůže. Maso už je většinou pěkně naporcované a pokud je sbíráno přímo ze silnice, má i úsporné rozměry. Dá se jím nahradit jakýkoliv druh masa, záleží na stavu zpracování.

Zpracování masa[edit | edit source]

Masokombinát po odchodu Komančů odkoupil staré a levné výrobní linky krachujících závodů a předělal je na porcovače masa. V praxi funguje taková typická linka asi takto: na pás najede živé zvíře ve speciální kleci, ihned je mu uříznuta hlava, aby nenadělalo moc hluku, a pomocí žiletkovače (soustrojí sestrojené ze starých žiletek) je odstraněna většina kůže. Zbytky dále najedou pod sekáček, který je rovnoměrně rozdělí. Využijí se i kosti, které jsou rozdrceny napadrť a separovány na výrobu národních nebo kuřecích párků. Maso je připraveno na transport do jídelen.

Speciálním případem je výroba párků, kde se využijí veškeré zbytky ze zpracování masa (tedy hlavy, kosti a kůže). Nahází se to do mixéru, který vše i smíchá, a poté se touto směsí naplní použité pytlíky vytvarované přibližně jako párky. Podobný postup se používá i u výroby hamburgerů.[1] Maso se dostane do párků jen tehdy, když do mixéru spadne myš, nebo nějaký zaměstnanec (masokombinát zaměstnance nikdy nepropouští).

Soubor:Česká soda XII Kuřátka (1995)

propagační video, které mělo přiblížit práci masokombinátu našim nejmenším

Reference[edit | edit source]

Pro lepší náladu, než po obědě v jídelně, mrkni také na[edit | edit source]

Žena za pultem.gif edit Bird hand.png obchod - business - geschäft - commerce - abarrotería - affare - торговля Bird hand.png
AgroprdAktron TelekomAlčertBhuptgBillboardBojovníci od Al-LidluCall of KauflandCastrolCentral KladnoCentrální šroubCikay ElektrospotřebičeČESCOČeská poštaČínské bistroČínské výrobkyDebillaHorst FuchsCharitaIKEAInzerátKaufmumulandKobloLidem (obchod)ObchodOchrana osobních údajůPlutoniumPodnikatelPojištěníProblientMakroprocesorMasokombinátNákupní vozíkNecyklokrámReklamaReklamy GoogleRobin OilSAPASkálaSlevový kupónŠestsetšedesátšestkaUruguayský pytelVečerkaVietnamské bistroZájezdy last yearZbožíZákazník