Bon Pari

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Bon Pari jsou tvrdé bonbóny. Vyrábějí se v mnoha příchutích, které člověk snad ani nedokáže napočítat.

„Vždyť můj život je sladký jak Bon Pari...“

- Ewa Farna
Logo Bon Pari

Historie[edit | edit source]

Bonbóny Bon Pari (přesmyčka obrna pi) je přírodní jev, jehož tradice sahá hluboko do šedivých dob staré dobré totality. Tyhle tvrdé, divoce barevné barevné bonbony se začaly vyrábět někdy v roce 1977 v modřanském závodě ORION Praha. Tehdy se Bon Pari vyráběly pouze v jedné příchuti. Po revoluci tyhle bonbóny i modřanská čokoládovna skončily v drtivé náruči nadnárodního obra Nestlé, hned jak se rozdělilo Československo. Bon Pari ovšem byly velice oblíbené bonbóny, takže bylo rozhodnuto, že přežijí, a že dokonce začne výroba nové příchuti Superkyselé. Tato příchuť byla vskutku velmi oblíbená, protože u poživatelů vyvolávala efekt křivé huby. Nakonec bylo zákazníkům úplně jedno, jaké Bon Pari si koupí, všechny byly stejně tvrdé. Originální příchuť byla pojmenována Bon Pari Original. Od roku 1993 (Prvočíslo!), kdy začal prodej těchto supertvrdých bonbónů, se prodávají bonbóny Bon Pari v mnoha dalších příchutích (viz část Příchutě).

Stížnosti[edit | edit source]

Tohle se vám může stát, pokud nedáváte pozor na tvrdost Bon Pari. Někteří lidé ale dopadli ještě hůř.

Bon Pari jsou známé hlavně pro svoji tvrdost, takže jsou vynikající municí pro praky gumičkáče. Dobrý prak rozbije bonparem okno na vzdálenost až 50m. Při dopadu se pak bonpar chová jako tříštivý projektil, neboť z něj zůstanou jen bonbotřísky.

Řada lidí si taky na těchto bonbónech vylámala zuby, bez ohledu na to, jak se o ně (teda jako ty zuby) starají. První takový případ se stal v roce 1997 (pozor, zase prvočíslo!), kdy si jeden chlapec vylomil na superkyselých Bon Pari 4 zuby. Podle výrobce se chlapec o svoje zuby nestaral dost důkladně. To ale nebyla pravda. Nešťastný chlapec ovšem říkal, že si zuby čistil 2x denně, a když se mu chtělo, tak i 3x. Výrobce pod tlakem těchto drtivých důkazů tento spor drtivě prohrál. Po tomto incidentu se stávaly další takové případy a výrobce obdržel hodně stížností. Na základe těchto stížností se vyrábí nová pachuť, která byla pojmenována Bon Pari pro lidi se špatnými zuby, ale známe ji spíše jako Bon Pari želé. Po tomhle rozhodnutí počet obdržených stížností výrazně klesl. Že by to vážně byla ta zanedbávaná hygiena?

Příchutě[edit | edit source]

Příchutí Bon Pari je vážně hodně.

  • Bon Pari Original - originální příchuť Bon Pari
  • Bon Pari Superkyselé - kyselost přece nemůže zabíjet
  • Bon Pari ICE - při výrobě této příchuti byly bonbóny na 3 roky dány do mrazáku
  • Bon Pari Želé - lesní plody - oblíbená příchuť i mezi lidmi, kteří si čistí zuby
  • Bon Pari Vitamín C - Bon Pari s ovocem
  • Bon Pari Sperma - málo známá příchuť se spermatem, po 2 týdnech byl ukončen prodej, řada lidí se ale snaží o její návrat
  • Bon Pari Ostatní - nikdo přesně neví, co to má být za příchuť, několik lidí v tom zaznamenalo lidské penisy a embrya