Krámy

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Menstruace.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Ruské krámy.jpg
Krámy v čokoládě.jpg

Krámy jsou potravinářské výrobky, vyrobené hlavě z cukru, kakaa a vody. Někdy se používají různé doplňky jako je třeba mléko, káva, máta, rum nebo ovoce. Krámy byly vynalezeny omylem v Leningradě v roce 1923 když se tým vědců pod vedením soudruha chemika Jurije Semjonoviče Polikarpova snažil vyvinout co možná nejúčinnější prostředek na hubení hlodavců. V plánu bylo užít je i na hubení nepřátel lidu dovedným exportem "údajných" laskomin, zejména do kapitalistických států a Číny.

Začátky[edit]

První krámy byly testovány na 50 dělnících leningradské továrny na tanky Lenin. Nebyly pozorovány žádné negativní účinky na lidské zdraví po jejich pozření, proto byly už v témže roce spuštěny první závody na jejich výrobu. Ruským lidem krámy velmi zachutnaly. I Josif Stalin si na nich údajně rád pochutnával.

Různé druhy krámů.jpg

Exportní trhák[edit]

Komunistická strana věnovala značné úsilí vývoji nových druhů krámů jimiž obrazně řečeno „zacpala nespokojenému sovětskému lidu hubu a naplnila žaludky“. Krámy se rovněž staly hlavním vývozním artiklem sovětské ekonomiky. Levné ruské krámy v čokoládě plněné vodkou získaly širokou oblibu i v USA v době hospodářské krize. Hodně tamních chudých dělníků díky nim začalo koketovat s myšlenkou komunismu, proto bylo na konec americkou vládou uvaleno embargo na dovoz ruských krámů do USA. Stalina to velmi popudilo a mělo to za následek vypuknutí studené války, která pak trvala dlouhých 40 let až do zrušení dovozního embarga na ruské krámy do USA.

Krámy obecně[edit]

Názor čtenářky: Dobrý den. V polovině prosince jsem vysadila HA. Menstruace přišla přesně na den, ovšem úplně slabá a trvala jen do druhého dne. Za týden jsem pocítila veliké bolesti v podbřišku a začala jsem krvácet. Je to dost silné a trvá to už druhý den. V prsou cítím takové mravenčení a po ránu mi bývá nevolno. Při minulém těhotenství jsem měla problém se žlutým tělískem (oslabená funkce), dostávala jsem udržovací injekce. Chci se zeptat, zda je možné, že jsem byla těhotná a potratila jsem. Je možné, že nastal stejný problém se žlutým tělískem jako minule? Myslíte, že mám ještě šanci na další miminko? Moc děkuji za odpověď.


Existuje hodně druhů čokoládových krámů. Existují rovněž ovocné krámy, nebo s kokosovou náplní, krámy plněné alkoholem atd. Krámy jsou v současné době nejrozšířenějším druhem sladkostí v Rusku a ostatních postkomunistických státech.