Kekel

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Již odmala jsem byl krmen kekelem.“

- VladiMir Putin

„Já chci ještě!“

- Josef Fritzl

„Kdybys nebyl jelenem, nestal by ses kekelem.“

- Dědeček hříbeček

„"Proroku," dím, "mene tekel, ať jsi pták anebo kekel.“

- Edgar Allan Poe

„Kekel bych přirovnal ke své hudbě.“

- Marek Ztracený

Kekel je tradiční ruské jídlo, kterému se zalíbilo především na českých středních školách.

Kekel při přípravě - prožral do vařečky díry
Kekel prožral díry i do králíka který ho zkonzumoval - po 30 minutách
Králík 12 hodin po konzumaci kekelu

Původ[edit | edit source]

V dobách Velkého Sovětského Hladomoru (který byl před lidmi chytře utajen) bylo zapotřebí vynálézt způsob, jak nakrmit miliony hladovějících, aniž by tím byl finančně ohrožen Rasputinův projekt na vyvolání Ogdru-Jahada z Plejád. Poté, co proběhl мозгмятеж (mozgmjatěž - ruský výraz pro brainstorming) největších sovětských mozků, bylo definitivně rozhodnuto. Ze sousedního Slovenska, kde je největší koncentrace milionářů na metr čtvereční, bude tajně ukradeno sto tisíc tun surovin potřebných k výrobě nově vymyšleného národního jídla.

Složení[edit | edit source]

Složení je prosté jako ruský lid. Čočka, fazole, muší hovínka a chlupy Miloše Zemana naložené ve formaldehydové lázni. Výsledná kaše se půl hodiny ohřívá na mírném plameni, dokud nezačne černat a jedovatě bublat. Výsledný eklhaft nasytí miliony.

Chuť[edit | edit source]

Středně až těžce kekelózní, mnohdy těžko definovatelná. Většina ochutnavačů není schopna přesně určit chuť z důvodu zalepení hlasivek nebo perforace žaludku

Formy kekelu[edit | edit source]

Univerzální hnědá omáčka (UHO): Jedná se v podstatě o tekutou, silně adhezivní formu kekelu, která se využívá v jídelnách místo dražších variant omáček. V případě zředění z ní vzniká univerzální hnědá polévka (UHP). Kombinací s kekelem vzniká oblíbené jídlo školních jídelen: Kekel v univerzální hnědé omáčce (KUHO), doplněný důkladně rozvařenými, nezaměnitelně aromatickými, dobře uleželými sklepními brambory (tzv.krechťák).

Humáč: neboli humus. (Houmous je něco dočista dočista jiného, pozor, nezaměňovat!). Jedná se o kekel vyrobený v Maďarsku (původní název humács). Narozdíl od klasického kekelu je humáč výrazně ostřejší, což má za úkol zamaskovat některé chutě i choutky. Některým lidem, zvláště ženám, coby následek chronického abusu kekelózního humáče mohou začít růst husté, kudrnaté, černé vlasy, a stejně tak i husté, černé a kudrnaté pubické ochlupení, tento jev byl poprvé pozorován a podrobněji popsán v jedné malé vesničce poblíž Šternberka. Bělovlasá babča nad hrobem se tak už po několika dávkách tohoto preparátu může metamorfovat v čertovsky bujnou děvčicu, schátralý dědek pak do podoby ďábelsky švarného honvéda (Magyar Királyi Honvédség).

Kentus: Jedná se o kekel, který je až příliš kekelózní na to, aby byl ještě považován za kekel, synonymem kentusu je hegeš. Smrtelná dávka kentusu pro dospělého člověka se pohybuje mezi 10 a 15 gramy perorálně. Symptomy kentusoidní otravy jsou jen obtížně odlišitelné od akutní otravy strychninem, barbituráty coby antidotum jsou však zde zoufale neúčinné. Protijedem může být bohatýrská dávka nešizené lavorovice.

Kekel z pekel: Jedná se o extrémně žhavoostrý kekel, obvykle natolik nepoživatelný, že musel být dochucen kečupem a eidamem, čímž se jeho kekelnatost zvyšuje na již neměřitelné (Out of range) hodnoty. Kekel z pekel je vynikajícím pomocníkem na hubení nejrůznějších škůdců, ale také skvělou náhražkou asfaltu.

Kekeloid: Sražená kekelová omáčka nahustěná do kulatého tvaru. Vyhledávaná pochoutka bezdomovců a úchylů. Majstrštyk mezi kekely.

Kentus of Gunsage: Mistr světa v požívání kekelu, jeho identita je mnohým dosud neznámá, žije na území Moravy, ale nikdo neví, kde. Podle jednoho neoficiálního zdroje dovede spořádat až dvě kila kekelu na posezení bez znatelné újmy na zdraví, podle očitých i ušitých svědků spořádal též bez újmy na zdraví i pár gramů Kekelu z pekel a zajedl jej třiceti gramy kentusu a čtyřiceti velkými, dospělými Šváby (Schwaben). Jediný živý tvor na Zemi který produkuje tajemný chemický prvek gunsík.

Brekekel: Tento kekel jedí hlavně vodníci, a také je to nejméně nebezpečný kekel, protože je vyráběn a skladován v rybníku a je naředěn vodou.

Kekel v Čechách[edit | edit source]

Kekel se dostává do Československa nedopatřením. Dodávka jídla určená pro městečko Prdelsk omylem končí ve Strakonické jídelně střední školy, kde je sovětský pokrm rázem adoptován učenlivými albánskými kuchaři, kteří se rozhodnout dopřávat žákům tuto exotickou pochoutku v pravidelných cyklech. Kekel bývá často zaměňován s Kristýnou Ecklovou, elektronkovou královnou z Bílé pastelky.

Využití[edit | edit source]

Kromě kulinářství se Kekel prosadil i v jiných oborech. Jmenujme například: