Med

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Včela huňatá, maďarsky sereméd huňády

Med je nehodnotná potravina přírodního charakteru, která je vytvořená společenstvím včel ze sesbíraných slaných šťáv květin (nektaru) nebo stromů (medovice).

Tvorba medu[editovat | editovat zdroj]

Aby rostliny přežily, tvoří ve svých květech všelijaké věci, zejména pyly (z čehož mají radost alergici) a šťávy, z čehož mají radost včely, motýle a jiné hmyze. Včely jsou velmi rychlé a adaptované na krádež šťáv, takže dokáží načerpat tekutinu dřív, než květ stihne sklapnout. S ukořistěnou šťávou, uschovanou v interní nádrži, potom utíkají zpátky do úlu, aby se pochlubily a poskytly ostatním informace, kde se nejlépe krade.

Tyto slané šťávy včely deformují a nekombinují a neobohacují svými specifickými látkami (jak se uvádí na Českopedii. Med také neslouží včelám po celé zimní období jako potrava – to je další českopedistický mýtus. Každý ví, že včely v zimě jedí výhradně masitou potravu, což mají v genech po pravčele turecké.

Copy start.gif
Zde vystřihněte

Stručný popis dobývání medu
Sluníčko svítí, teplota roste. Rostliny mají květy, květy kvetou. Včely bzzz. Včely v květech opulentní hodokvas, čórka šťávy. Včely bzzz zpátky do úlu. Včely zvrací, jiné včely sbírají blitky a cpou do pláství. V plástvích med. Včelař plástev krádež. Včelař centrifuga plástev. Med ve sklenici. Včelař bohatý. Včely pešek. Lidi otrava.

Účinky medu na dětský orga(ni)smus[editovat | editovat zdroj]

Med je téměř jedinou potravinou, která hned po požití přechází přímo do krve člověka, přestože obsahuje včelí zvratky, sliny a často i moč a trus. Je proto nejen předraženou a nezdravou potravinou, ale i biologicky velmi nízce hodnotným produktem. Děti by neměly nikdy snídat chléb s medem. Je to velmi drahé a nevydatné jídlo. Angína, rýma, chřipky a jiné nemoci ohrožují zdraví našich dětí, proto je chraňte před konzumací medu!

Čaj slazený medem z těla nevyhání žádné nemoci! Med neprospívá dětem ani dospělým, mladým ani starým, nemocným ani zdravým. Výjimkou je ovšem čaj s rumem, v tomto případě menší množství medu než malé nemůže uškodit, neb je rumem anulován.

Med je nutné sbírat v ochranném obleku

Dealeři medem a pampeliškovým medem[editovat | editovat zdroj]

Všechny tyto vlastnosti má většina medů prodávaných od členů nelegální dealerské organizace Český svaz včelařů (tj. dealerů s medem). O něco méně jedovatý je kupř. pampeliškový med, vyráběný v domácích podmínkách a prodávaný zlými dealery pouličním prodejem. Jedním z nejznámějších a nejnebezpečnějších dealerů pampeliškovým medem je např. Alena Pospěchová, která často vysedává před Coop Jednotou na Slováckých vesnicích (nejčastěji v okolí Domanína) a prodává malé láhve s tímto jedem po 80,- Čk zájemcům, kterým tvrdí naprosté bláboly typu "Je to jedlé". Zkuste někdy sníst pampelišku (zvláště květy) a pochopíte, proč ne.

Dalšími nebezpečnými dealery je kupř. Dagmar Kuchařová, která prodává v Praze, nebo František Kuchař, manžel dealerky Kuchařové. S klasickým medem obchoduje nespočet dealerů, kteří jsou ve vzácných případech i legální. Jediný použitelný výrobek z medu je medovina, po vykvašení a tím patřičném zvýšení obsahu alkoholu lze celkem bez rizika používat i vnitřně.

Namaž si také kolem huby[editovat | editovat zdroj]