Med

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Včela huňatá, maďarsky sereméd huňády

Med je nehodnotná potravina přírodního charakteru, která je vytvořená společenstvím včel ze sesbíraných slaných šťáv květin (nektaru) nebo stromů (medovice). Tyto slané šťávy včely deformují a nekombinují a neobohacují svými specifickými látkami (jak se uvádí na Českopedii. Med neslouží včelám po celé zimní období jako potrava – další českopedistický mýtus. Každý ví, že včely v zimě jedí výhradně masitou potravu, toto mají v genech po pravčele turecké.

Účinky medu na dětský orga(ni)smus[edit]

Med je téměř jedinou potravinou, která hned po požití přechází přímo do krve člověka, přestože obsahuje včelí zvratky, sliny a často i moč a trus. Je proto nejen předraženou a nezdravou potravinou, ale i biologicky velmi nízce hodnotným produktem. Děti by neměly nikdy snídat chléb s medem. Je to velmi drahé a nevydatné jídlo. Angína, rýma, chřipky a jiné nemoci ohrožují zdraví našich dětí. Proto je chraňte před konzumací medu! Čaj slazený medem z těla nevyhání žádné nemoci! Med neprospívá dětem ani dospělým, mladým ani starým, nemocným ani zdravým. Výjimkou je ovšem čaj s rumem, v tomto případě menší množství medu než malé nemůže uškodit.

Med je nutné sbírat v ochranném obleku

Dealeři medem a pampeliškovým medem[edit]

Všechny tyto vlastnosti má většina medů prodávaných od členů nelegální dealerské organizace Český svaz včelařů (=dealerů s medem), o něco méně jedovatý je kupř. pampeliškový med, vyráběný v domácích podmínkách a prodávaný zlými dealery pouličním prodejem. Jedním z nejznámějších a nejnebezpečnějších dealerů pampeliškovým medem je např. Alena Pospěchová, která často vysedává před Coop Jednotou na Slováckých vesnicích (nejčastěji v okolí Domanína) a prodává malé láhve s tímto jedem po 80,- Čk zájemcům, kterým tvrdí naprosté bláboly typu "Je to jedlé". Zkuste někdy sníst pampelišku (zvláště květy) a pochopíte, proč ne. Dalšími nebezpečnými dealery je kupř. Dagmar Kuchařová, která prodává v Praze, nebo František Kuchař, manžel dealerky Kuchařové. S klasickým medem obchoduje nespočet dealerů, kteří jsou ve vzácných případech i legální. Jediný použitelný výrobek z medu je medovina, po vykvašení a tím patřičném zvýšení obsahu alkoholu lze celkem bez rizika používat i vnitřně.

Namaž si také kolem huby[edit]