Pacholíkova Methoda chovu včel
Princip Pacholíkovy Methody chovu včel[editovat | editovat zdroj]
Methoda Tato Methoda je postavena na důkazu opaku[1]. Ten spočívá ve faktu, že silná včelstva produkují mnoho medu [2], který je zdraví škodlivý. Podle této převratné Methody není smyslem chov velkých silných včelstev, jak jej prosazují pomýlení členové Českého svazu včelařů, ale právě naopak (a to je ten důkaz). Prosazuje chov slabých, nevýkonných včelstev, cílem je produkce minimálního množství medu. Med je totiž plný nechutných látek. Někteří zatvrzelí oponenti sice říkají že po všeckém hovno, enem po včelách med, ovšem tato Methoda to úspěšně vyvrací.
Zjednodušený postup[editovat | editovat zdroj]
Základním krokem je neléčení včelstev, takzvaný jehovitický přístup (ve zkratce – znamená to nastolení, či přiblížení se, přirozenému výběru jedinců /viz Darwin/ tím, že jim není umožněna léčba. Název je odvozen od sekty jehovitů, jenž odmítají dát svým nejbližším, zejména těm, kteří o tom nemohou sami rozhodnout, krevní transfuzi. Tím dochází k „přirozenému“ výběru.) Neléčená včelstva tedy postupně slábnou, produkují méně a méně medu. Úspěšný je ten včelař (neplést si prosím s medaři – to jsou ti, jenž produkují nechutný med – opět důkaz opaku), který dosáhne úmrtí včelstva.
Pro nechápavé[editovat | editovat zdroj]
Ti, kdož Methodu nepochopí, jsou odsouzeni k tomu, aby si opětovně za drahé peníze zakoupili roj včel a postup zopakovali. Teprve po mnoha rocích příprav mohou dosáhnout včelařské nirvány. A sice že nemají žádná včelstva a tím pádem neprodukují žádný, ale fakt žádný fujtajb ve formě medu. Vedlejším, nezamýšleným, avšak také velmi důležitým důsledkem je fakt, je že když nemáte včelstvo, nemáte ani včelí nemoci. Jako např. mor včelího plodu, varroaázu, nebo lupénku.
Pomůcky[editovat | editovat zdroj]
Je potřeba si uvědomit, že jestliže kvalitní vybavení medaře je drahé, musí být cesta k chovu včel Pacholíkovou Methodou ještě dražší (další důkaz opakem). Můžete se tedy vybavit dřevěnými košnicemi (logiské slovní spojení, obdoba „sytého Somálce“, nebo třeba „pracujícího tmavospoluobčana“), jejich cena za bedýnku jest lidová, nedosahuje ani ubohých 4000 Kč. Její výhodou je, že je tak malá, takže vám neumožní chov velkých včelstev (to dělají ti pomýlení medaři), takže vás sama vede k chovu včelstev žádané, tj. malé, velikosti. Ale budiž vám uklidněním, že je to jediný skoro náklad, který musíte uplatnit. Na medobraní potřebujete již jen něco, čím zničíte včelám jejich plástve a vyrobíte z toho směs vosku a medu. Nedejte se zmást, že směs vypadá velice nechutně! Jen vás to opět přinutí neprodukovat med a to je přece cílem této Methody! Jen neumětel by používal takové rádoby výdobytky pomýlených předků jako je medomet!
Seminář[editovat | editovat zdroj]
Pokud byste se chtěli o Methodě dozvědět mnohem více až nejvíce, můžete se dostavit na seminář, který pořádá průkopník Methody. Je to fundovaná osoba, která se chovu včel věnuje více jak celou jednu sezonu. Včely sice neuvidíte, protože se blíží včelařské nirváně, tedy již žádné nemá. Ale o to více Theoretických informací si můžete za pouhá 3 kila koupit. A pokud budete hodní, může vám pronajmout virtuální včelstvo, ze kterého si virtuálně vytočíte zdravý virtuální med (a ne ten humus od medařů), ovšem za reálné peníze. Více na nemamevcely.cz[3] .
Je smutné, že v dnešní době žijí medaři, kteří svojí produkcí medového hnusu chtějí uspokojit co nejvíce lidí. Je třeba produkovat méně a méně medu, za naopak vyšší a vyšší cenu, až nebude med žádný, za nedosažitelnou cenu. Cesta je, přátelé, trnitá. Ale setrvejte. Výhodou Methody je to, že ji můžete libovolně kdykoli změnit. Důležitý je výsledek: žádný med!
Svěrně Šašek Pacholík
Reference[editovat | editovat zdroj]
[http://relax.lidovky.cz/vcelar-anebo-medar-03k-/zajimavosti.aspx?c=A150210_143322_ln-zajimavosti_ape V Česku včelaříme blbě, medaři plní úly chemií, píše pronásledovaný včelař]